BlackRock potwierdza inwestycję w Bitcoin Futures, co to oznacza dla ceny BTC?

Reklama Phemex

W ciągu ostatniego tygodnia społeczność kryptowalut szalała z powodu Blackrock, funduszu o wartości 7 bilionów dolarów, przedstawiając potencjalne przejście do handlu kontraktami terminowymi Bitcoin. Sygnalizowana jako punkt zwrotny dla inwestorów instytucjonalnych, którzy dołączają do modowego trendu, ostatnia decyzja Blackrock może sprawić, że Bitcoin przekroczy 42000 USD osiągnięte na początku lutego 2020 r..

W swoim złożenie do SEC, Blackrock, największa na świecie korporacja inwestycyjna, oświadczyła, że ​​może inwestować w kontrakty terminowe na Bitcoin w niektóre ze swoich funduszy. W zgłoszeniu stwierdza się, że firma będzie inwestować w kontrakty terminowe rozliczane gotówką tylko na giełdach regulowanych przez CTFC, zamiast dokonywać bezpośrednich zakupów na Bitcoin. Blackrock wyznacza tempo w świecie finansów, a społeczność kryptowalut z niecierpliwością czekała, aż zaczną inwestować w Bitcoin. 

„Jedynymi kontraktami futures na bitcoiny, w które fundusze mogą inwestować, są rozliczane w gotówce kontrakty terminowe na bitcoiny, które są przedmiotem obrotu na giełdach towarowych zarejestrowanych w CFTC” – potwierdza zgłoszenie przesłane do SEC..

W zgłoszeniu wspomniano ponadto o dwóch możliwych funduszach, które mogą zająć inwestycje w Bitcoin – BlackRock Global Allocation Fund i BlackRock Funds V.

Więc co dokładnie oznacza wejście Blackrock na rynek kryptowalut dla ceny Bitcoina i całego rynku kryptowalut? 

Dlaczego kontrakty terminowe Blackrock mogą podnieść cenę BTC

Jeśli się powiedzie, najnowsze zgłoszenie Blackrock stanowi zmianę w podejściu firmy do inwestycji w Bitcoin. Firma wcześniej odrzuciła Bitcoin ze względu na dużą zmienność i wyzwania regulacyjne, ale wydaje się, że firma zaczyna nowy rozdział. Blackrock obecnie buduje prawne i operacyjne podstawy do handlu Bitcoinami.

Wzrasta popyt na kontrakty terminowe na Bitcoin

Złożenie to sygnalizuje nowy świt dla społeczności Bitcoin, ponieważ nowi inwestorzy instytucjonalni i detaliczni dołączają do społeczności za pośrednictwem Blackrock. Czy wzrost popytu na produkty Bitcoin ze strony klientów Blackrock może być powodem, dla którego największy fundusz inwestycyjny zmienił swoje uwagi na temat Bitcoin??

Uruchomienie kontraktów terminowych na Bitcoin na funduszach Blackrock pokazuje, że klienci są bardziej otwarci na Bitcoin pomimo zmienności, gdy świat przyjmuje BTC jako klasę aktywów, na którą można inwestować na całym świecie. Może to zwiększyć wskaźniki adopcji klientów na Bitcoin – zwłaszcza inwestorów instytucjonalnych i akredytowanych. 

„Wraz z dojrzewaniem branży tradycyjne instytucje zaczynają dostrzegać potencjał Bitcoina i kryptowalut jako całości. Z zadowoleniem przyjmujemy wejście wszystkich nowych uczestników, ponieważ torujemy drogę do przyjęcia do głównego nurtu. Inicjatywa Blackrock jest tylko jedną z wielu przyszłych ”- powiedział Jack Tao, dyrektor generalny Phemex.

Wymiana złota?


Wejście Blackrock na platformę Bitcoin otwiera drogę dla tego zasobu, aby ostatecznie zastąpić złoto jako wiodący magazyn wartości na całym świecie. Po zaciekłej rywalizacji w ciągu ostatnich kilku lat o tytuł „króla bezpiecznej przystani”, dodatek Bitcoina do aktywów Blackrock może sprawić, że inwestorzy będą preferować aktywa cyfrowe od błyszczącej skały. 

W listopadzie, na miesiąc przed zgłoszeniem do SEC, CIO Blackrock, Rick Rieder rozmawiał z CNBC, twierdząc, że cyfrowy zasób może w przyszłości zastąpić złoto. Powiedział, 

„Czy myślę, że to trwały mechanizm, czy myślę, że w dużej mierze zajmie on miejsce złota? Tak, mam, ponieważ jest o wiele bardziej funkcjonalny niż podawanie sztabki złota ”.

Wraz ze wzrostem popytu na produkty futures na Bitcoin i rosnącą propozycją Bitcoin jako zamiennika złota, oczekuje się, że wolumeny na giełdach kryptowalut wzrosną, ponieważ detaliczne pieniądze inwestycyjne podążają za inwestycjami instytucjonalnymi. 

Bitcoin Bull Market daje wzrost liderom nowego rynku

Giełdy kryptowalut będą bez wątpienia największymi beneficjentami decyzji Blackrock o zakupie kontraktów terminowych na BTC. Ponieważ klienci detaliczni gromadzą się i FOMO w kontraktach terminowych na Bitcoin, ważne jest, aby wybrać najlepszą giełdę do przeprowadzania transakcji. 

Blackrock jest jednak najnowszą, ale nie jedyną firmą zajmującą się kryptowalutą. Microstrategy gromadzi Bitcoin o wartości ponad 1,5 miliarda dolarów od października, a wiele firm zwiększających swoją ekspozycję na Bitcoin za pośrednictwem skali szarości spowodowało ogólny wstrząs na rynku kryptowalut – ponadto rynek krypto pochodnych. 

Phemex, jedna z najszybszych giełd kryptograficznych i platform futures, stała się jedną z najlepiej rozwijających się giełd handlu kontraktami terminowymi na kryptowaluty, oferując najszybsze i najtańsze sposoby handlu kontraktami futures i sprawdzania cen Bitcoin. Oferując nawet 100-krotną dźwignię finansową na kontraktach terminowych, klienci giełdy mogą zwiększyć swoje potencjalne zyski dzięki produktom z depozytem zabezpieczającym. Giełda oferuje również przyjazną dla użytkownika platformę do handlu kontraktami spot. 

Ponadto przestrzeń DeFi gwałtownie rośnie, ponieważ nowe produkty oparte na blockchain mają na celu zminimalizowanie nieefektywnych procesów w tradycyjnym świecie finansów. Phemex oferuje zarządzanie aktywami „Zarabiaj kryptowalutę”, umożliwiając użytkownikom do 10% RRSO dzięki opcjom „stałych i elastycznych oszczędności”. Elastyczne konta pozwalają na natychmiastowe wypłaty i wpłaty w dowolnym momencie.

Giełda z siedzibą w Singapurze oferuje transakcje terminowe rozliczane w monetach i gotówkowe, podobnie jak w przypadku Blackrock, na wysokowydajnej platformie z ponad 300 000 transakcji realizowanych co sekundę i 1-milisekundową realizacją transakcji. 

Strzał na rozstanie

Wejście Blackrock na arenę kryptowalut tchnie nową falę świeżego powietrza na rynek, być może rozpoczynając największą inwestycję instytucjonalną w kryptowalutę. Gdy nowi użytkownicy wkraczają na boisko, znalezienie wydajnych giełd kryptowalut, takich jak Phemex, będzie miało kluczowe znaczenie dla ich podróży handel kontraktami futures na kryptowaluty bezproblemowa i przyjemna. 

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector