Cboe’s VanEck Bitcoin ETF nadal ma szansę po tym, jak SEC odrzuca propozycję Winklevoss

Reklama Phemex

Dwa dni po odroczeniu decyzji w sprawie propozycji ETF Bitcoin (BTC) Direxion i pięciu innych ETF bitcoin złożonych przez NYSE Arca, Inc, SEC tym razem okazała się okrutna, ponieważ zniweczyła marzenie bliźniaków Winklevoss o uruchomieniu ETF bitcoin. To już drugi raz od dwóch lat, kiedy wniosek Winklevoss twin został odrzucony.

Teraz wszystkie oczy będą skierowane na fundusz ETF CBOE-SolidX Bitcoin, który powinien być następny w kolejce do zatwierdzenia przez SEC. Chociaż precedensy, które ustanawia SEC, nie są naprawdę pozytywne, niektórzy eksperci nadal uważają, że aplikacja CBOE może zostać zatwierdzona.

Powód odrzucenia aplikacji Winklevoss

W orzeczeniu stwierdzono, że jednym z głównych powodów odrzucenia aplikacji jest fakt, że nie mogła ona ustalić sposobu zapewnienia zgodności, że rynki bitcoinów nie są przedmiotem oszustw ani manipulacji. Komisja uważa również, że wniosek musi również wykazać, że w jaki sposób może wejść do umowy o współużytkowaniu nadzoru z regulowanym rynkiem powiązanym z bitcoinami o znacznej wielkości, tak jak robią to wcześniej zatwierdzone europejskie platformy handlowe oparte na zaufaniu do towarów.

Wniosek nie potwierdził również wniosku, że rynki bitcoinów lub instrumentów pochodnych na bitcoinie są rynkami regulowanymi o znacznej wielkości. Cytując z zamówienia komisja to stwierdziła

Chociaż Komisja stwierdza, że ​​BZX musi wykazać zdolność do zawarcia umowy o współużytkowaniu nadzoru z rynkiem regulowanym o znacznej wielkości związanym z bitcoinem i chociaż czynnik ten zdecydowanie przemawia za odrzuceniem proponowanej przez BZX zmiany zasad, inne czynniki BZX prosi Komisję o rozważenie popierają również dezaprobatę dla proponowanej zmiany przepisów.

Nawet biorąc pod uwagę te inne czynniki, Komisja uważa, że ​​proponowana zmiana zasad BZX nie jest zgodna z wymogami sekcji 6 (b) (5) Ustawy o giełdach, aby zasady krajowej giełdy papierów wartościowych były zaprojektowane „w celu zapobiegania oszustwom i manipulacjom oraz praktyki ”i„ w celu ochrony inwestorów i interesu publicznego.

Przeczytaj także: Jeśli ETF Bitcoin firmy CBOE zostanie odrzucony, czy podważy szalone byki?

Dlaczego CBOE wciąż ma szansę

Ponieważ SEC wielokrotnie opracowywała, że ​​giełdy bitcoinów są zbyt małe i nie zapewniają ochrony przed oszustwami i manipulacjami, ochrona inwestorów, zwłaszcza małych inwestorów detalicznych, jest zagrożona. Ochrona inwestorów wydaje się być głównym priorytetem SEC.

Patrząc na wszystkie punkty odrzucenia odrzucenia aplikacji CBOE-SolidX wydaje się spełniać dużą liczbę zapytań. Nie tylko, że zadbał również o zapewnienie inwestorów na wypadek, gdyby coś poszło nie tak, co przewiduje SEC, odrzucając większość wniosków. CBOE zadbało o pewne kluczowe warunki w budowaniu swojej aplikacji i wydaje się, że wyciągnęło wnioski z każdego odrzucenia przeprowadzonego przez SEC. Jeśli przeanalizujemy aplikację, argumentacja za CBOE wygląda na mocną, która obejmuje

  • Historia sukcesu z SEC (ugruntowana, uznana i regulowana giełda, najpierw zatwierdzona dla kontraktów terminowych na BTC)
  • VanEck to wielokrotnie nagradzany i powszechnie uznawany menedżer ds. Inwestycji i pieniędzy
  • Aktywa cyfrowe są ubezpieczone do 125 milionów dolarów (lub więcej w razie potrzeby) przez różne firmy ubezpieczeniowe
  • Bezpieczeństwo i wiedza techniczna w zakresie blockchain i kryptowalut od SolidX
  • Kierowanie na osoby / fundusze o wysokiej wartości netto (każda akcja będzie równa 25 bitcoinom ~ 165000 USD przy 6500 USD / BTC). To powstrzyma inwestora detalicznego, o który martwi się SEC.

CBOE uważa, że ​​oferowanie produktów ETF byłoby korzystne dla branży i rynków, stwierdzając:


„Takie podejście pozwoli inwestorom uzyskać ekspozycję na bardziej dojrzałe kryptowaluty za pośrednictwem ETP bez dodatkowych komplikacji i ryzyka związanego z rynkiem kasowym i pomoże zapewnić, że amerykańskie rynki kapitałowe pozostaną podatnym gruntem dla tworzenia kapitału i innowacji finansowych”

W innym wywiadzie wspomniał również Chris Concannon, prezes CBOE

„Biorąc pod uwagę, że inwestorzy z USA mają już dostęp do tych niezarejestrowanych produktów finansowych, uważamy również, że inwestorzy są lepiej obsługiwani przez produkty sprzedawane na regulowanym rynku papierów wartościowych i chronione solidnymi przepisami dotyczącymi papierów wartościowych”

Chociaż CBOE i Bitcoin (BTC) mają długą historię sukcesów i zauważając, że jest to jedyna aplikacja CBOE, SEC zwraca się do opinii publicznej, co sugeruje, że rozważa zatwierdzenie wniosku o notowanie Bitcoin ETF.

Czy SEC rozważy aplikację CBOE i otworzy drzwi do ETF-ów opartych na kryptowalutach? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector