Cena Bitcoin jest bycza, ponieważ 5% jego kapitalizacji rynkowej znajduje się na uwięzi (USDT)

Reklama Phemex

Do pięciu procent kapitalizacji rynkowej Bitcoin znajduje się w najbardziej skapitalizowanej stabilnej monecie na scenie kryptowalut, USDT.

US Dollar Tether, USDT, to wiele rzeczy.

Jest to wskaźnik nastrojów, który jest uważnie obserwowany, gdy kryptowaluta – a zwłaszcza Bitcoin, szczyty lub dna.

Moneta jest również bezpieczną przystanią. Z prostych powodów:

Tether jest najbardziej płynny, a ta głębokość oznacza, że ​​jest obsługiwany przez większość giełd kryptowalut. Poza tym moneta jest obsługiwana przez wiele protokołów.

Tether jest wydobywany na podstawie kilku protokołów

Jednym z nich jest Ethereum. Wcześniej było to Omni. Ale ogólna dywersyfikacja jest byczy pod wieloma względami.

Dzięki Ethereum USDT można przechowywać jako token ERC-20. To było ogromne dla Ethereum, ponieważ stało się najbardziej aktywne, ujawniając, jak aktywny jest w kręgach handlowych i inwestycyjnych.

Poza projektem Vitalika, USDT można obracać w Tron, Algorand, Omni, a ostatnio w Bitcoin Cash.

W rzeczywistości kilka dni temu było 4,1 miliona tokenów USDT wygenerowane w systemie tokenów Bitcoin Cash. Są to prawdopodobnie pierwsze tego rodzaju i kolejny kamień milowy dla Bitcoin Cash.

System niedawno zmniejszył się o połowę, a wynikający z tego exodus górników miał katastrofalne skutki dla bezpieczeństwa sieci.

5% kapitalizacji rynkowej Bitcoin jest w USDT, to jest byczy


Wiadomość, że pięć procent kapitalizacji rynkowej Bitcoina jest powiązana z USDT, jest zarówno zwyżkowa, jak i ekscytująca dla twórców tokena.

5% #BitcoinKapitalizacja rynkowa jest teraz zaparkowana w USDT.

Biorąc pod uwagę, że 30% podaży Bitcoinów nie porusza się, 6,4 mld USD w Tether ma wpływ DUŻO większy niż 5%.

Limit USDT + 40% w tym roku, podczas gdy BTC jest płaski.

Jak myślisz, gdzie pójdą te wszystkie tokenizowane pieniądze na śmieci?https://t.co/DiH2PPOT5f pic.twitter.com/pKKQbjKKrf

– Charles Edwards (@caprioleio) 14 kwietnia 2020 r

To pokazuje, jak ważna jest przewaga pierwszego gracza i jak nie można zignorować roli USDT pomimo ostatnich skandali. Nie było niezależnego raportu z audytu USDT.

W zeszłym roku ujawniono, że USDT nie jest zabezpieczony w stosunku jeden do jednego dolarem, ale szereg innych płynnych aktywów, w tym kryptowalut. USDT, jak ujawniono, jest w 74% zabezpieczone dolarem. Spojler.

Jednak rola USDT w Bitcoin i jej rosnąca kapitalizacja rynkowa pokazuje, że społeczność kryptowalut nie przejmuje się skandalem Tether Limited. Tether Limited jest oficjalnym emitentem USDT, a firma jest ściśle powiązana z Bitfinex, wiodącą giełdą kryptowalut.

W chwili oddania do druku USDT ma kapitalizację rynkową w wysokości 4 miliardów dolarów. Ale ponieważ szacuje się, że 30 procent całkowitej podaży Bitcoinów jest statyczne, wpływ USDT na ceny jest duży.

Kapitalizacja rynkowa Tether USDTKapitalizacja rynkowa Tether USDT

USDT, jak wspomniano wcześniej, jest kanałem na scenie kryptowalut. A jeśli 5% kapitalizacji rynkowej jest przechowywane w Tether, naturalne jest oczekiwanie, że większość tych posiadaczy przekaże swoje ciężko zarobione tokenizowane środki pieniężne na najbardziej zaufane i płynne aktywa cyfrowe.

Bitcoin jest prawdopodobnym kandydatem, ale oznacza to również, że USDT można przekonwertować na Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) i inne wiodące i uznane projekty blockchain.

Bicie uwięzi (USDT) Zakwestionowano

Kilka godzin temu 120 mln USDT zostało wybitych przez Tether Treasury.

Tether Treasury Mints 120 milionówTether Treasury Mints 120 milionów

Zostało to uchwycone przez Whale Alert, dedykowany portal, który monitoruje transakcje wielorybów.

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? 120 000 000 #USDT (120.188.699 USD) wybity w Tether Treasury

Tx: https://t.co/YmAh723o5w

– Whale Alert (@whale_alert) 13 kwietnia 2020 r

Kwota ta była jednak przeznaczona nie do wykorzystania, ale do uzupełnienia zapasów skarbowych.

„PSA: uzupełnienie zapasów o wartości 120 mln USD. Należy pamiętać, że jest to autoryzowana, ale niewydana transakcja, co oznacza, że ​​ta kwota zostanie wykorzystana jako zapasy dla żądań wydania w następnym okresie ”.

Niemniej jednak są krytycy, którzy są zaniepokojeni arbitralnym drukowaniem USDT. Ich zdaniem ciągłe drukowanie, niezależnie od tego, czy jest autoryzowane, czy nie, jest kolejnym powodem do posiadania Bitcoin.

„W tym momencie ograniczona podaż bitcoinów nie ma nawet znaczenia, gdy masz podmiot, który może drukować pieniądze, tak jak w GTA San Andreas, używając kodów. Nie sprzedawaj swojego Bitcoina za tę rzekomo stabilną monetę… jeśli sprzedajesz, wybierz PAX, DAI i USDC. ”

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector