CEO Binance i społeczność Crypto walczą przeciwko artykułowi o tworzeniu FUD na Binance

Reklama Phemex

21 listopada The Block opublikował artykuł twierdząc, że Binance’s Shanghai zamyka swoje biuro w Szanghaju po nalocie policji. Wydawca nie ujawnił w artykule jego źródła. Prezes Binance, Changpeng Zhao aka CZ, odrzucił jednak tę wiadomość jako próbę stworzenia FUD. Wiele innych osobistości i użytkowników kryptowalut również wywołało FUD i skrytykowało The Block za błędne raportowanie. 

Roszczenia Bloku

Artykuł Blocka stwierdza, że ​​policja dokonała nalotu na biuro Binance w Szanghaju, gdzie pracowało kierownictwo Binance i prawie 100 pracowników. The Block skontaktował się z Binance w celu uzyskania komentarza, ale rzecznik Binance powiedział im, że firma nie ma „stałego biura w Szanghaju”.

„Nie mamy podmiotów w Chinach, większość z nas pracuje zdalnie w Chinach” – powiedział rzecznik.

Jednak artykuł wydawał się kwestionować zasadność odpowiedzi rzecznika Binance. Powiedziało –

Binance zaprzecza istnieniu chińskiego biura pomimo tego, że The Block widział zdjęcia biura w ramach rozmów z przedstawicielami Binance na temat danej lokalizacji.

W dalszej części artykułu omówiono niejasne plany Binance dotyczące biura w Pekinie. W artykule napisano, że Binance planowało otwarcie biura w Pekinie „poza swoją lokalizacją w Szanghaju”. Jednak zgodnie z artykułem plany nowego biura zostały najwyraźniej złomowane.

CZ krytykuje rzekome błędne raportowanie The Block

Artykuł wyraźnie zdenerwował nie tylko CEO Binance, ale także społeczność kryptowalut, a oni skrytykowali wydawcę za publikowanie fałszywych informacji.

Wkrótce po opublikowaniu artykułu CZ przeniósł się na Twittera i opublikował, że nie było nalotu policji, a artykuł po prostu tworzył FUD.

Żadnej policji, nalotu, żadnego biura. Mam nadzieję, że nie zapłaciłeś za przeczytanie tego bloku FUD. pic.twitter.com/W2msvY2hSA

– CZ Binance (@cz_binance) 22 listopada 2019 r

Retweetując post od kryptowaluty Dovey Wan, CZ powiedział również, że kilka giełd, które nadal działały poza Chinami, płaciło serwisom informacyjnym i kluczowym liderom opinii (KOL) za rozprzestrzenianie FUD na Binance. Giełdy wymienione w tweecie Wana to KuCoin, Ok, Gate i Huobi.

Co ciekawe, wiem na pewno, że dwie z tych czterech giełd, które faktycznie mają biura w Chinach, płacą serwisom informacyjnym i KOL-om za rozpowszechnianie FUD na temat Binance. I nie zastanawiając się, czy Chiny zamkną jakiekolwiek biura, byliby sobą. https://t.co/4pjlljyNR5

– CZ Binance (@cz_binance) 22 listopada 2019 r

Udostępnił również zrzut ekranu z rozmowy, którą odbył kilka dni temu, w której powiedział komuś, że zna giełdy w Chinach, które mają ponad 7 i 12 osób zaangażowanych w pisanie negatywnych treści na temat Binance..

pic.twitter.com/oU6Pcry63k

– CZ Binance (@cz_binance) 22 listopada 2019 r

On nawet opublikował wiadomość dla kryptoprenuerów, że kiedy zbierają fundusze na swój projekt, powinni przeznaczyć część na walkę z FUD.

Społeczność Crypto wspierająca Binance

Wiele osobowości i użytkowników kryptowalut również połączyło siły, aby wesprzeć Binance. Adwokat kryptowalut Brad Laurie zakwestionował rzetelność źródeł The Block –

Zdezorientowany tytułem Celii Wan w @TheBlock__ artykuł:

"Biuro Binance w Szanghaju zostało zamknięte po nalocie policji, podają źródła"

Dlaczego? ponieważ zdrowe dziennikarstwo MUSI BYĆ PEWNE co do ŹRÓDŁA & stwierdzenie „mówią źródła” jest dziwne.

+ jego przeczytanie kosztuje 18 $ miesięcznie!@NuggetsNewsAU odpowiada pic.twitter.com/QFecXP1kNy

– Brad Laurie (@Brad_Laurie) 21 listopada 2019 r

Crypto influencer Tommy Mustache powiedział, że The Block nie można ufać i porównał go do Craiga Wrighta, który twierdzi, że jest Satoshi Nakamoto.

Nie należy ufać temu kryptowalutowemu serwisowi informacyjnemu The Block. Są tak samo godni zaufania, jak Craig Wright podający się za Satoshi.

Wymyślanie historii, a następnie twierdzenie, że tak jest "źródła" aby to potwierdzić. CZ właśnie oświadczył, że Binance nie ma biura w Szanghaju.@TheBlock__ https://t.co/BDyYext38V

– Tommy Mustache (@MustacheTommy) 22 listopada 2019 r

Od nazwania artykułu przynętą na kliknięcie po porównanie The Block z tabloidem, kilku członków społeczności kryptowalut również przybyło, aby pokazać swoje wsparcie dla Binance.

Źródło: Twitter

Czy rynek się załamał z powodu FUD Binance?

Biuro lub brak biura, krach na rynku kryptowalut zbiega się z narodzinami Binance FUD. Bitcoin spadł o ponad 10% do poziomu 7000 USD, a Ethereum spadł o 14% do 145 USD. Pozostałe 10 najlepszych monet również odnotowało znaczące straty. Jest prawdopodobne, że posiadacze kryptowalut zaczęli panikę sprzedawać. Analityk kryptograficzny Ran NeuNer opublikował na Twitterze informacje o spadku rynku kryptowalut, a jego tweet otrzymał wiele różnych odpowiedzi od społeczności.

Przepraszam za moją ignorancję, ale dlaczego nalot policji na biuro Binance w Szanghaju (jeśli faktycznie się wydarzył) faktycznie wpływa na cenę Bitcoina?

– Ran NeuNer (@cryptomanran) 22 listopada 2019 r

Według użytkownika Twittera cała sytuacja jest „grą”, w którą gra wieloryb.

Źródło: Twitter

Inny użytkownik uważa, że ​​awarię można przypisać niepewności spowodowanej zdarzeniem wśród ludzi.

Źródło: Twitter

Teraz okaże się, kiedy FUD zostanie rozwiązany, a rynek kryptowalut zacznie się odradzać.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me