Citigroup łamie kod kryptograficzny do inwestowania instytucjonalnego w kryptowaluty

Reklama Phemex

Ze względu na popularność i przyszłe kryptowaluty, instytucje zdecydowanie wydają się być zainteresowane inwestowaniem. Jedyną przeszkodą jest to, jak i kiedy ta ogromna suma może zacząć płynąć, odpowiedź, na którą czeka każdy entuzjasta kryptowalut. Podczas gdy wszyscy czekają na pojawienie się ETF Bitcoin, wydaje się, że Citigroup złamała kod, aby wprowadzić te pieniądze na rynki kryptowalut.

Odbiór zasobów cyfrowych: sposób Citi na przekazanie pieniędzy instytucjonalnych do kryptowalut

Citi, bank z siedzibą w Nowym Jorku, wymyślił prawdopodobnie najbardziej bezpośredni sposób inwestowania w kryptowaluty bez faktycznego ich posiadania, zdaniem osób znających plany. Wykorzystując w ten sposób, struktura umieściłaby kryptowaluty w ramach istniejących reżimów regulacyjnych i dałaby dużym inwestorom z Wall Street, takim jak zarządzający aktywami i fundusze hedgingowe, mniej ryzykowny sposób inwestowania w nowo powstałą klasę aktywów.

Citi opracowało instrument, który nazywa pokwitowaniem aktywów cyfrowych lub DAR. Działa podobnie do amerykańskiego pokwitowania depozytowego lub ADR, który istnieje od dziesięcioleci, aby dać amerykańskim inwestorom możliwość posiadania zagranicznych akcji, które w innym przypadku nie są przedmiotem obrotu na giełdach w USA. Zapasy zagraniczne znajdują się w banku, który następnie wystawia kwit depozytowy.

W tym przypadku kryptowaluta jest przechowywana przez powiernika, a DAR jest emitowany przez Citigroup, powiedzieli ludzie. Bank będzie uważnie powiadamiał Trust Depozytariusza & Clearing Corp, pośrednik z Wall Street, który świadczy usługi rozliczeniowe i rozrachunkowe, po wystawieniu pokwitowania, powiedziała jedna z osób. Daje to ważną warstwę legitymizacji i daje inwestorom możliwość śledzenia inwestycji w systemie, który już znają – dodała osoba..

Ta wiadomość pozostawiła wiele entuzjazmu wśród obserwujących i inwestorów kryptowalut. Nawet Joseph Young napisał na Twitterze to samo powiedzenie

„Poprawa infrastruktury instytucjonalnej (Coinbase, Goldman, Citigroup) ma kluczowe znaczenie dla wniesienia ogromnych sum kapitału do kryptowalut”.

Citigroup o wartości 175 miliardów dolarów to najnowszy bank oferujący rozwiązania do przechowywania kryptowalut, Business Insider i @fintechfrank raport.

Poprawa infrastruktury instytucjonalnej (Coinbase, Goldman, Citigroup) ma kluczowe znaczenie dla wniesienia ogromnych sum kapitału do kryptowalut.https://t.co/jhJyum09ZV

– Joseph Young (@iamjosephyoung) 10 września 2018 r

Przeczytaj także: Institutional Interest Bursting at the Seams, Bitcoin & Altcoins toczą się po czerwonym dywanie


Instytucjonalne pieniądze czekają na wejście do kryptowalut

Handlowcy kryptowalut mieli nadzieję na włączenie pieniędzy instytucjonalnych przez pół roku, mając nadzieję na poprawę swoich potencjalnych zarobków dzięki nowym opcjom fiducjarnym. Każda wiadomość opowiadająca się za wejściem pieniędzy instytucjonalnych do kryptowalut podnosi rynek. Mimo, że taka wiadomość chwilowo podnosi ceny, wszyscy wciąż stoją przed dylematem, dlaczego tak długo trwa. Instytucjonalne pieniądze mogą być duże, ale przestrzegają wielu przepisów i środków kontrolnych, zanim się pojawią. inwestować. Zanim te ogromne pieniądze wejdą na rynek, trzeba będzie wszystko skompilować. Pierwszym krokiem w kierunku spajania tych walut będzie regulacja, którą wiele krajów stara się wprowadzić. Jednym z głównych problemów jest posiadanie konkretnych ram dla ich możliwości inwestycyjnych. Nick Cowan, dyrektor generalny Gibraltar Blockchain Exchange (GBC), skomentował przyszłość Bitcoina.

„[GBX] zasadniczo wierzy, że ta technologia pozostanie na dłużej” – zaczyna Nick Cowan na temat bitcoina. „Zasadniczo wierzymy w przyjęcie… szczególnie instytucjonalne, ale myślę, że przyspieszy to wdrażanie pewnych przepisów: zaufania konsumentów, ochrony inwestorów, przejrzystości i tego rodzaju kwestii, które w tej chwili powstrzymują wielu głównych graczy, którzy mogą wejść na ten rynek ”.

Po regulacji przychodzi bezpieczeństwo. Inwestorzy instytucjonalni potrzebują silniejszego poziomu bezpieczeństwa, który zapewnia im rozwiązania finansowe, które muszą obejmować usługi powiernicze. Kimley Kadoche, szef działu relacji inwestorskich w LGO i powołany do uruchomienia ich instytucjonalnej giełdy inwestycyjnej, powiedział, że tego typu inwestorzy nie wierzą w swoją infrastrukturę. Dla tych inwestorów rynek nie jest odpowiednio przygotowany.

„Zawsze występuje problem z opiekunem, procedury KYC nie są zbyt bezpieczne, a także czekamy, aż SEC będzie w pełni przejrzysta w zakresie regulacji i działań, jakie chcą podjąć w odniesieniu do zasobów cyfrowych”,

Powiedział Kadoche.

Trzecim krokiem do rozważenia jest płynność. Inwestorzy instytucjonalni chcą dokonywać dużych zakupów, a wiele kryptowalut nie ma odpowiedniej ilości waluty fiducjarnej do zabezpieczenia swoich inwestycji. Największe prawdopodobieństwo płynności mają wielkie nazwiska, takie jak Bitcoin i Ethereum, ale duży wkład powoduje poważną falę w pulach kryptowalut.

Dlatego nawet po wyświetleniach i recenzjach pieniądze instytucjonalne są nadal o rzut kamieniem od rynków kryptowalut. Wygląda na to, że Citigroup ma teraz rozwiązanie, jedyną rzeczą do obejrzenia jest to, ile instytucji będzie korzystać z tej trasy, a ile będzie czekać na ETF Bitcoin.

Czy pokwitowanie zasobu cyfrowego otworzy drzwi do pieniędzy instytucjonalnych, czy świat będzie czekał na Bitcoin? Daj mi znać, co sądzisz o tym samym. 

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector