Co negatywne ceny ropy naftowej oznaczają dla przyszłości Bitcoina?

Reklama Phemex

20 kwietnia kontrakty terminowe na ropę West Texas Intermediate (WTI) z dostawą w maju spadły na sesji nowojorskiej o 305 procent do -36,73 USD za baryłkę.

To była rozlew krwi. Wskazówka, jak siły rynkowe podaży i popytu kształtują ceny.

Po raz pierwszy handlowcy i społeczność inwestycyjna powiązali to ze skutkami koronawirusa i negatywnymi skutkami blokad w kilku stanach i niektórych częściach świata..

Prawda jest taka, że ​​to było druzgocące.

Według analityków gospodarka może minąć lata, zanim wróci do poziomu sprzed koronawirusa.

Miałoby to również poważne konsekwencje dla zatrudnienia, poziomu życia i dobrobytu pracownika. Większości z nich powiedziano, że mają pracować w domu, zaakceptować niższe wynagrodzenie, a czasami tracą pracę.

Koszt zobowiązania?

Jednak wczorajszy spadek cen ropy pokazuje, jak ostrożni są traderzy. Ich awersja do ryzyka opiera się na przewidywaniu, że pomimo optymizmu rządu zajmie trochę czasu, zanim przemysł i gospodarka się odrodzą. Im niższy będzie ten mrok, tym niższy będzie popyt.

Tymczasem spadek popytu, pomimo rozejmu członków OPEC, aby obniżyć dzienną produkcję, nie uchroni milionów baryłek ropy przed zalaniem magazynów. W istocie, oświadczenie z wczorajszego rynku brzmiało, że magazyny ropy będą rozładowywać ropę komukolwiek, o ile będą dodatkowe magazyny ze znaczną zniżką.

To wstrząsnęło rynkiem, a cena kontraktu na dostawę ropy z określonego źródła w określonym czasie zawaliła, ujawniając strach. Aby było jasne, cena ropy naftowej na stacjach benzynowych nie uległa zmianie per se.

Jednak nadmiar podaży prawdopodobnie obniży koszty gazu i innych produktów ropopochodnych w najbliższym czasie. Zrozumiałe jest, że nikt nie chce dotrzymać umowy, z której mógłby zerwać w połowie maja lub w końcu zapłacić ogromne rachunki z powodu braku magazynów.

„Ropa ma koszt przechowywania. Spekulanci nie chcą otrzymywać fizycznych baryłek ropy. Aby uniknąć odbioru dostawy, muszą sprzedać przyszłość przed wygaśnięciem. Globalna pandemia spowodowała, że ​​popyt na ropę spadł do zera. Wojna cenowa wysłała podaż w nieskończoność. Bitcoin nie ma kosztów przechowywania ”.


Ropa ma koszt przechowywania.

Spekulanci nie chcą otrzymywać fizycznych baryłek ropy.

Aby uniknąć odbioru dostawy, muszą sprzedać przyszłość przed wygaśnięciem.

Globalna pandemia spowodowała, że ​​popyt na ropę spadł do zera.

Wojna cenowa wysłała podaż w nieskończoność. #bitcoin nie ma kosztów przechowywania https://t.co/U4QAq7CAds

– James Viggiano (@jamesviggy) 20 kwietnia 2020 r

Bitcoin nie ma kosztów przechowywania, takich jak ropa naftowa, jest idealnym miejscem do przechowywania wartości

Zagadka na rynku kontraktów terminowych na ropę spowodowała, że ​​eksperci zwrócili się w stronę kryptowalut, fiat i złota.

Złoto przez długi czas utrzymywało koronę jako środek przechowywania wartości, podczas gdy dolar również walczy jako alternatywa, zwłaszcza w czasach kryzysu.

Po dzisiejszych czasach ropy nie można już uważać za niezawodny magazyn wartości. Twoje następne najlepsze opcje to dolar amerykański (łyk), złoto (rzadkie) lub Bitcoin (naprawiono).

– Cameron Winklevoss (@winklevoss) 20 kwietnia 2020 r

Ich wadą jest to, że interwencja banku centralnego za pomocą USD i prawdopodobieństwo nieskończonej podaży złota rzucają światło na Bitcoin.

Bitcoin jest kontrolowany przez matematykę i istnieje znana stała podaż. Poza tym jego użyteczność nie zależy od konsumpcji.

W rzeczywistości spadek ceny kontraktów futures na ropę jest prawdziwym przykładem tego, co może się stać z aktywem, ropą, której popyt jest oparty na konsumpcji, na którą z kolei wpływają inne czynniki zewnętrzne..

Możemy winić za to koronawirusa, ale dystrybucja i decentralizacja Bitcoina jak dotąd przeciwdziała jego efektowi.

„Niedawny krach cen ropy naftowej jest przykładem tego, co może się zdarzyć, gdy coś, co służy jako środek przechowywania wartości, opiera się na konsumpcji tego towaru lub jego modności jako głównej podstawie jego wartości. Sztuka, wino, złoto, srebro i olej mają tę cechę. Nie Bitcoin ”

Niedawny krach cen ropy naftowej ilustruje, co może się stać, gdy coś, co służy jako środek przechowywania wartości, opiera się albo na konsumpcji tego towaru, albo na modności tego towaru jako głównej podstawie jego wartości. Sztuka, wino, złoto, srebro i #olej dzielić tę cechę. Nie #Bitcoin.

– Bob Burnett (@boomer_btc) 20 kwietnia 2020 r

W chwili prasowej, Bitcoin zmienia właściciela za 6815 USD, co oznacza spadek o cztery procent w ciągu ostatniego dnia handlowego.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector