Coinbase z zadowoleniem przyjmuje raport o integralności rynków wirtualnych w Nowym Jorku, ale zaprzecza ustaleniom

Reklama Phemex

W ciągu 48 godzin od opublikowania raportu New York Virtual Markets Integrity Report wydanego przez New York State Office of the Attorney General („OAG”), Coinbase, giełda kryptowalut z zadowoleniem przyjęła raport, ale zaprzeczyła niektórym ustaleniom.

Coinnbase uważa, że ​​raport błędnie przedstawia fakty

Raport, utworzony po zestawieniu szczegółów zebranych z 9 czołowych giełd działających w regionie Nowego Jorku, wykazał, że kilka giełd kryptowalut, które badał, jest podatnych na manipulacje na rynku, wywołał reakcję graczy z branży. Odnośnie konkretnego komentarza w raporcie dla Coinbase było

„Coinbase ujawnił, że prawie 20 procent zrealizowanego wolumenu na swojej platformie można przypisać jego własnemu obrotowi”.

Ten komentarz nie wypadł dobrze w przypadku Coinbase. W opublikowanym poście na blogu dyrektor ds. Polityki Coinbase, Mike Lempres, napisał, że stwierdzenia OAG w raporcie doprowadziły do ​​błędnego przedstawienia działalności giełdy w mediach.

Odpowiadając konkretnie na komentarz, Lempres wyjaśnił, że Coinbase nie prowadzi „handlu na rzecz firmy na zasadach własności”. On nieprzerwany:

„Kiedy Coinbase wykonuje te transakcje, robi to w imieniu klientów Coinbase Consumer, a nie siebie”.

Lempres wyjaśnił dalej, że 20-procentowa wartość reprezentuje napędzany przez konsumentów wolumen w Coinbase Consumer, usłudze, która realizuje zamówienia użytkowników na własnej giełdzie, w przeciwieństwie do tego, co zostało opisane w raporcie jako „handel własny”

Jesse Powell, założyciel amerykańskiej giełdy Kraken, która została uznana przez OAG za prawdopodobnie naruszającą prawo stanowe, wyładował swój gniew na Twitterze, opisując środowisko w Nowym Jorku ogólnie jako „obraźliwe”.

NY jest tak agresywny, kontrolujący ex, z którym zerwałeś 3 lata temu, ale wciąż cię prześladuje, rzucając cień na twoje nowe związki, nie mogąc zaakceptować tego, że szczęśliwie ruszyłeś dalej i bez nich lepiej. #Pogódź się z tym https://t.co/DC5S1WyRnp

– Jesse Powell (@jespow) 19 września 2018 r

Erik Voorhees, dyrektor generalny ShapeShift, skomentował wypowiedź Powella na Twitterze

I wydaje się, że tacy ludzie nigdy nie zdają sobie sprawy, że to ich zachowanie doprowadziło do rozpadu… NY straci swoją pozycję na czele globalnych finansów, jeśli to się szybko nie zmieni. Tak trzymaj @jespow https://t.co/74CVAfivis

– Erik Voorhees (@ErikVoorhees) 19 września 2018 r

Przeczytaj także: Bitcoin ETF Exclusive: Trump mianuje komisarza Pro-Crypto SEC, podczas gdy Coinbase planuje ETF Bitcoin

Znalezienie raportów jest szokujące

W raporcie wymieniono również wiodące giełdy kryptowalut Bitstamp, itBit i Kraken, które pomagają zasilać rynek kontraktów terminowych Bitcoin firmy CME Group Inc. Organ regulacyjny w swoim ustaleniu stwierdził, że Bitstamp i itBit nie mają formalnej polityki zwalczania manipulacji na rynku, podczas gdy Kraken wraz z Binance, Gate.io i Huobi twierdzili, że nie działają w Nowym Jorku i dlatego odmówili udziału w przegląd prokuratora generalnego.

W szczególności raport mówi, że Binance, Gate.io i Kraken zostali skierowani do Departamentu Usług Finansowych stanu po dochodzeniu w sprawie tego, czy te giełdy działają w Nowym Jorku. Czwarta rozmowa, Huobi, również została zbadana, ale nie została skierowana.

Biuro Prokuratora Generalnego stanu Nowy Jork stwierdziło, że niektóre giełdy mogą oszacować, ile aktywności handlowej na ich platformach pochodzi z ich własnych operacji. Circle powiedział, że był odpowiedzialny za mniej niż 1 procent wolumenu obrotów na Poloniex, podczas gdy BitFlyer USA przeprowadza około 10 procent transakcji na swojej platformie.

W raporcie zauważono również, że chociaż większość giełd korzysta z procedur opartych na wiedzy swojego klienta, Bitfinex i Tidex tego nie robią, „wymagając niewiele więcej niż adresu e-mail, aby rozpocząć handel wirtualnymi walutami”. Jednak raport nie zawiera komentarza na temat jakichkolwiek kwestii prawnych, jakie może to spowodować.

Ponieważ Coinbase jest pierwszą giełdą, która przyjdzie i wyjaśni swoje stanowisko w sprawie raportu, możemy spodziewać się, że druga strona również wystąpi i przedstawi swoje poglądy lub wdroży środki naprawcze, jak stwierdzono w raporcie..

Czy inne giełdy wyjdą czyste, a nawet zaostrzą swoje zasady, aby przeciwdziałać roszczeniom podniesionym w tym raporcie? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me