Crypto Flashback 2018 – spadek ICO, ceny spadły, ale przemysł kryptograficzny jest silniejszy niż kiedykolwiek

Reklama Phemex

Rok 2018 był rokiem sprawdzianu rzeczywistości. Cały szum, wszystkie nowe szczyty i nierealistyczne prognozy zatrzymały się, gdy rynki zaczęły spadać. Ale na tle tego krwawiącego rynku nastąpił prawdziwy fundamentalny wzrost. Firmy rosły, najsilniejsi przetrwali, podczas gdy słabi wycofywali się, a teraz scena jest ustawiona na 2019 rok. Pielęgnujmy wzloty i upadki, które sprawiły, że 2018 rok był dla #BUIDL w branży kryptograficznej.

Styczeń 2018 r

Styczeń rozpoczął się z hukiem, gdy BTCC ogłosiło przejęcie funduszu inwestycyjnego Blockchain z siedzibą w Hongkongu. Organy regulacyjne w Szwecji zaczęły rozważać własną krajową kryptowalutę e-koronę, podczas gdy ich indyjskie odpowiedniki wydawały zawiadomienia podatkowe dla handlowców kryptowalut. W przypadku projektów IOTA musiała zmierzyć się z włamaniem o wartości 4 mln USD, który budził obawy dotyczące bezpieczeństwa projektu

Luty 2018

Więcej przypadków użycia i więcej strachu przed tradycyjnym światem finansów i technologii kryptowaluty. Podczas gdy Islandia zaczęła rozważać opodatkowanie przemysłu wydobywczego kryptowalut, Volkswagen i Porsche weszli do branży blockchain. W przypadku giełd Coinbase i Bitfinex zaczęły używać aktualizacji Segwit Bitcoin. Tradycyjny świat technologii i finansów nadal nie wspierał rodzących się „pieniędzy”, a chińskie Baidu i Weibo pociągały za sznurki reklam kryptograficznych, podczas gdy Bank of America ogłosił, że kryptowaluta staje się coraz większym zagrożeniem dla banków

Marzec 2018 r

Wejdź do marca, a pozytywne wiadomości zaczynają się od złożenia przez Paypal patentu na szybsze płatności kryptograficzne. W Chinach LBCh ogłosił wprowadzenie chińskiej waluty cyfrowej o nazwie „DCEP”. W zachodniej części globu Ripple współpracował z konsorcjum Hyperledger blockchain, podczas gdy Tennessee uchwalił ustawę legalizującą blockchain i inteligentną umowę. W marcu Facebook stanął również w obliczu zarzutów naruszenia danych, a wezwania do technologii opartych na blockchain stały się głośniejsze.

Kwiecień 2018

April kupiła sobie przeciąganie liny między regulatorami. Niektóre kraje kupiły przepisy na korzyść, inne po prostu pociągnęły za sznurki dalej. Na poparcie Australia ustanowiła nowe zasady AML / CTF dla giełd kryptowalut, podczas gdy Francja obniżyła podatek od kryptowalut do 19%. W przeciwieństwie do kryptowalut, banków centralnych w Iranie i Indiach, ale zakaz używania kryptowalut. Podczas gdy Iran miał całkowity zakaz, indyjski bank centralny zakazał bankom pomocy w transakcjach kryptograficznych w Indiach. W kwietniu Yahoo Japan kupił również 40% udziałów w japońskiej giełdzie kryptowalut BitArg

Maja 2018 r

Już cztery miesiące do roku, a przypadki użycia Bitcoina zaczęły rosnąć. Władze rządowe na Florydzie zaczęły przyjmować podatek za pośrednictwem BTC i BCH, podczas gdy Praga w Czechach zainstalowała bankomaty Bitcoin, aby wprowadzić kryptowalutę do powszechnego użytku. Organy regulacyjne na całym świecie nadal pozostawały sceptycznie nastawione do kryptowaluty, ponieważ japoński FSA poprosił giełdę kryptowalut o wycofanie ZCash, Monero i Dash oraz banku centralnego Zimbabwe zakazującego kryptowalut. Ethereum kontynuował #BUIDL, udostępniając aktualizację protokołu Casper.

 Czerwiec 2018

W czerwcu coraz więcej firm z głównego nurtu zaczęło korzystać z kryptowalut. NASDAQ Powered DX Exchange ogłosił swoją premierę z Top Coins, podczas gdy Akon uruchomił AKoin, aby zbudować futurystyczne miasto. W przypadku projektów EOS został oceniony jako najlepszy blockchain przez chiński rząd, podczas gdy Tether próbował oczyścić swój grunt, publikując raport o swoich rezerwach w USD.

Lipiec 2018

Wraz z nadejściem lipca indyjski organ nadzoru bankowego zintensyfikował swoją blokadę bankową na biznes kryptowalutowy, w wyniku którego Zebpay musiał wyłączyć swoje wpłaty i wypłaty fiducjarne. Z drugiej strony Tajlandia przyjęła dwa dekrety nadzwyczajne jako zalegalizowane kryptowaluty. Podczas gdy kraje miały własne zdanie na temat kryptowalut, organ międzynarodowy, G20 zaakceptowało zalecenie Rady Stabilności Finansowej w sprawie aktywów kryptograficznych. W przypadku projektów Litecoin zintegrował się z HTC Exodus, podczas gdy Vitalik, obsługujący DEX, nazwał scentralizowane giełdy „Burn in Hell”

Sierpień 2018 r

Wraz z nadejściem sierpnia wszystkie oczy skierowały się w stronę SEC i ETF Bitcoin. Chociaż SEC rozczarowała entuzjastów kryptowalut, ponownie odrzucając ETF, wysiłki zmierzające do pozyskania pieniędzy instytucjonalnych były kontynuowane. CBOE również był dość optymistyczny co do przekroczenia przez ETF linii tym razem, ale sprawy nie przyniosły rezultatów. Podczas gdy na Zachodzie panował zgiełk, Chiny ponownie zakazały korzystania z kryptowalut. Wśród projektów, rozmowy o tym, że XRP jest bezpieczeństwem lub nie są kontynuowane, a Joseph Lubin twierdzi, że XRP w ogóle nie jest technologią blockchain.

Wrzesień 2018 r

Indyjskie organy regulacyjne blokowały grę po raz pierwszy, gdy Zebpay zakończył działalność, ponieważ nie mógł wytrzymać bez wsparcia fiat. Nieco pesymizmu nabrał Vitalik, gdy wspomniał, że nie ma miejsca na 1000-krotny wzrost kryptowalut, ale Goldman pozytywnie zareagował, ogłaszając, że pracuje nad instrumentami pochodnymi Bitcoina. Debata na temat XRP była kontynuowana, a BIS wzywał do centralizacji XRP. W Chinach Bitmain ogłosił swoje plany upublicznienia.

Października 2018 r

Październik przynosi wsparcie Jacka Ma i Elona Muska. Podczas gdy Ma uważa, że ​​bitcoin i blockchain mogą być kluczowymi elementami społeczeństwa bezgotówkowego, nudna firma Muska zaczyna akceptować BTC, LTC, BCH i ETH. Tim Draper przewiduje niezwykle zwyżkową prognozę, zgodnie z którą Bitcoin zamierza osiągnąć 250000 USD do 2022 r., Podczas gdy Tron zaczyna skalować się z MainNet.

Listopad 2019

Minął prawie rok od rekordowego poziomu, zanim Bitcoin został zaakceptowany jako „klasa aktywów” przez Wall Street, ale Jay Clayton z SEC kontynuuje swoje stanowisko, mówiąc, że komisja będzie wspierać ETF BTC tylko wtedy, gdy zajmie się manipulacjami rynkowymi. BCH zostaje mocno rozwidlony w najbardziej dramatyczny sposób, gdy Bitcoin Cash ABC pokonuje Bitcoin Cash SV, okazując się dominującym łańcuchem z tych dwóch. Wraz ze wzrostem popularności w Ameryce Południowej, wolumeny Bitcoin Trading dla lokalnych bitcoinów osiągają najwyższy w historii poziom w Chile, Kolumbii, Argentynie i Wenezueli, podczas gdy w Europie Szwajcaria uruchamia pierwszą krypto ETP.

Grudzień 2018

Zbliża się koniec roku, kiedy BTC osiągnie roczne minimum w wysokości 3000 USD, a Ethereum straci 90% swojej wartości, ponieważ osiągnął rekord wszechczasów. Jest nadzieja i pozytywne nastawienie, że 2019 będzie lepszymi latami. Binance planuje uruchomić swój pierwszy DEX, podczas gdy Facebook kontynuuje rekrutację na stanowiska w łańcuchu bloków. Branża również staje się czystsza dzięki 10-letniej kadencji CEO Mt Gox.

Dochodzimy do końca 2018 roku. Mam nadzieję, że rok 2019 przyniesie więcej lunchu i emocji oraz tak, dominację w branży kryptowalut.

Czy rok 2019 będzie lepszy od kryptowalut? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me