Czy SEC zatwierdzi Bitcoin ETF? Wywiad z Mati Greenspan, starszym analitykiem eToro

Bitcoin ETF? Coingape jako pierwszy wskazał na potencjał Bitcoin ETF zatwierdzenie. Doprowadziło to do spekulacji, które doprowadziły do ​​trwającej obecnie hossy. Starając się zwiększyć jasność debaty Bitcoin ETF, którą dziś z nami mamy, Mati Greenspan, który jest starszym analitykiem w eToro i Mr.. Sunil Sharma, CEO w SquadX. 

Obaj podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat trwającej debaty na temat aplikacji CBOE dla ETF Bitcoin. Głównymi kwestiami poruszonymi podczas wywiadu były:

  1. 3 powody SEC tym razem może zatwierdzić Bitcoin ETF.
  2. Skąd ten nagły wzrost zainteresowania inwestorów instytucjonalnych bitcoinem?
  3. Przyszłość bitcoina i całego rynku kryptowalut w przypadku, gdy ETF bitcoin zostanie zaakceptowany przez SEC, a jeśli nie.

No to ruszamy:

Pytania: Cześć Mati, czy możesz powiedzieć naszej publiczności coś o sobie?

Mati: Jestem starszym analitykiem rynku w eToro. Jestem tu od 2012 roku. Moim zadaniem jest pomaganie ludziom w zrozumieniu rynków finansowych, dlaczego ten ruch, jakie są możliwości i oczywiście jak zbudować odpowiedni portfel. Powstaliśmy w 2007 roku z wizją otwarcia rynków finansowych dla wszystkich, aby ułatwić ludziom handel akcjami, walutami i cenami towarów..

#BitcoinETF

Pytania: Dlaczego poprzednie aplikacje Bitcoin ETF zostały odrzucone?

Sunil: Więc w zasadzie możemy przytoczyć kilka powodów dla tych odrzuceń wśród tych głównych to:

  • W styczniu 2018 roku SEC odrzuciła plany członków dwóch grup handlowych z Wall Street, Instytutu Firm Inwestycyjnych oraz Stowarzyszenia Przemysłu Papierów Wartościowych i Rynków Finansowych, zakładających fundusze ETF dla bitcoinów i innych kryptowalut. Zostały one ponownie odrzucone jako SEC, że istnieje szereg istotnych kwestii związanych z ochroną inwestorów, które należy zbadać, zanim sponsorzy zaczną oferować te fundusze inwestorom detalicznym.
  • Płynność i notoryczna zmienność rynków kryptowalut sprawiły, że inwestor detaliczny stracił swoją inwestycję, co było postrzegane jako główna kwestia. Inne kwestie, które zostały zbadane, to opieka, bezpieczeństwo majątku i potencjalna manipulacja

Pytania: Czy uważasz, że tym razem SEC zatwierdzi aplikację Bitcoin ETF??

Mati: Mam taką nadzieję. Podczas poprzedniego ETF Bitcoin w marcu był jeden, który został zaproponowany przez bliźniaków Winklevoss. W tamtym czasie SEC odrzuciła ETF, ponieważ nie było wystarczającej jasności co do bitcoina, a rynek nie był w pełni rozwinięty.

Struktura tego funduszu ETF jest nieco inna niż poprzednia. Przede wszystkim ma CBOE jako sponsora, a VanEck jest tradycyjnym graczem finansowym, który składa propozycję. Przeczytałem propozycję, która liczy około 50 stron. Zawiera jedno z najlepszych wyjaśnień, jakie kiedykolwiek widziałem, na temat tego, czym jest bitcoin, czym jest wydobywanie, czym jest chłodnia i ogólnie rynek.

Po pierwsze, wielkość kontraktu będzie wynosić dwadzieścia pięć bitcoinów, które są wyraźnie skierowane do graczy instytucjonalnych, nie przyjeżdżają tutaj, aby przedstawić to przeciętnemu portfelowi emerytalnemu.

To będzie jedna rzecz, która może pomóc przekonać SEC. Po drugie, rynek jest teraz znacznie lepiej zdefiniowany i znacznie bardziej rozwinięty. Więc SEC już wyjaśniła status Bitcoina w tym momencie, mówiąc, że z pewnością nie jest to bezpieczeństwo ani nic w tym stylu.

Rynek OTC jest teraz bardziej rozwinięty. Mamy więc większe transakcje telefoniczne między kontrahentami. Coinbase niedawno otworzył biurka OTC. W eToro otworzyliśmy biuro OTC, więc będzie im o wiele łatwiej uzyskać płynność, której potrzebują.


#WallStreetInvestors

PYTANIA: Więc jakie są twoje poglądy na temat zaangażowania inwestorów z Wall Street i dlaczego nagle zainteresowali się Bitcoinem?

Mati: Istnieje wiele powodów, dla których zarządzający aktywami byłby zainteresowany kryptowalutą. Ostatnio podałem analogię do cynamonu. Cynamon jest uważany za składnik lotny. Dzieje się tak, ponieważ jest bardzo złożony na poziomie molekularnym i może mieć różne interakcje w zależności od różnych składników, z którymi go używasz.

Oczywiście kryptowaluty są niewiarygodnie niestabilne. Dodając bardzo małe ilości kryptowaluty do swojego portfela, możesz naprawdę dodać dodatkową przyprawę i zwiększyć potencjał zysku portfela. Oczywiście nie chcesz używać zbyt dużo, ponieważ jeśli używasz zbyt dużo, wiesz, że możesz zrujnować cały przepis.

Pytania: Wspomniałeś więc o inwestorach instytucjonalnych. Jak myślisz, jakie byłyby ich konsekwencje na rynku? Czy to będzie po prostu dobre? Ludzie mówią o dobrej części tego. Czy będą jakieś złe konsekwencje?

Mati: Jakie byłyby złe konsekwencje. To po prostu nowy produkt strukturyzowany, który jest tworzony w celu umożliwienia ludziom swobodniejszego inwestowania w kryptowaluty, zwłaszcza inwestorom instytucjonalnym. Nie rozumiem, jak mogłoby to mieć jakiekolwiek negatywne konsekwencje.

#RoadSofar

Pytania: Ok, a więc mówimy o 2018 roku. Jak analizujesz całe siedem miesięcy, które minęły? Co myślisz o obecnym rynku?

Mati: Rok 2018 w dużej mierze rozpoczął się od wycofania się z góry, kiedy w 2017 roku zaobserwowaliśmy ogromny wzrost wszystkich kryptowalut w całej branży. Bitcoin jest prawie od czasu wyjątku, który podąża za tego rodzaju wzorcem, gdzie przechodzi ogromny wzrost. Zwykle czterocyfrowe punkty procentowe to tysiąc procent. W przeszłości było to jeszcze większe. W 2011 roku, kiedy 11,500 $ w ciągu kilku miesięcy.

Ale za każdym razem musi nastąpić zniesienie z wysokiego i to zniesienie może być dość znaczące, czasami 80 lub 90 procent zniesienia, nawet w przeszłości. To zniesienie do tej pory, jeśli osiągniemy tak niskie, jak 5000, będzie reprezentowało 75% zniesienie od góry. Wczorajsza akcja, która była zachęcająca, być może już widzieliśmy dno. Ale nie ma rzeczy niemożliwych.

Zasadniczo tak działa cykl. Ogólnie rzecz biorąc, po zniesieniu zobaczymy kolejny duży wzrost lub okres przedłużonej relaksacji w przypadku cykli takich jak te, ponieważ widzieliśmy gorzej.

Moim skromnym zdaniem okres relaksu byłby niewiarygodnie dobry dla rynku. To zdrowa rzecz i pozwala ludziom na rozbudowę infrastruktury, tworzenie aplikacji i nawiązywanie nowych połączeń, które pomagają rynkowi. Jeśli zobaczymy kolejny wzrost, musielibyśmy być bardzo przygotowani, aby ponownie wejść do tego rodzaju wolumenu.

Przeczytaj także: Jeśli ETF Bitcoin firmy CBOE zostanie odrzucony, czy podważy szalone byki?

#bitcoinprediction

Pytania: Co sprawia, że ​​propozycja Bitcoin ETF jest inna tym razem?

Sunil: Wydaje się, że zadbano o główne przyczyny:

  • Kwota inwestycji jest wysoka, aby produkt był poza zasięgiem bardzo małych inwestorów detalicznych. Każda akcja, zgodnie z propozycją, miałaby 25 bitcoinów, co czyni ją zbyt kosztowną dla inwestora detalicznego.
  •  Na szczęście usługi przechowywania kryptowalut są teraz dostępne w Coinbase i szwajcarskiej giełdzie papierów wartościowych
  • Jeśli chodzi o kradzież spowodowaną włamaniem, aplikacja wspomina, że ​​wszystkie bitcoiny posiadane przez Trust będą przechowywane przy użyciu „portfeli chłodniczych z wieloma podpisami”.

Pytania: Mówiąc o przewidywaniach, ludzie robią ogromne prognozy i mówią o milionach dolarów. Więc co o tym myślisz?

Mati: Chodzi mi o to, że jeśli spojrzeć na to w ujęciu procentowym, te usługi, o których mówiliśmy, były dość spore w ujęciu procentowym. Nawet w 2017 roku wzrost nie był szczególnie duży, podobnie jak prawdziwe zniesienie. Po prostu doszliśmy do punktu, w którym jest to znacznie większy rynek, a im większy rynek, tym bardziej te wzrosty powinny złagodzić. Zatem im więcej osób używa i przetrzymuje bitcoiny, tym mniejsza zmienność na koniec dnia.

Teraz, aby Bitcoin stał się Twoim znanym mniej lub bardziej stabilną kryptowalutą, myślę, że musielibyśmy zobaczyć znacznie większą kapitalizację rynkową, która mogłaby naprawdę zająć lata. Zauważyliśmy, że z każdym cyklem zmienność spada.

Zdecydowanie mamy cenę znacznie wyższą niż obecnie. Więc nie wiem. Przypuszczam, że jest to możliwe na wystarczająco długiej osi czasu, biorąc pod uwagę, że nadal jest dominującą kryptowalutą w kosmosie i nie widzę powodu, aby to zmieniać.

Pytania: A więc mówienie o przewidywaniach, że ludzie robią to, co jest twoją prognozą?

Mati: Nie mam numeru. Przyszłość jest szeroko otwarta. Bitcoin jest niezwykle ryzykowny, a technologia blockchain jest wciąż rozwijana i eksperymentalna na wiele sposobów. Tak więc, możliwe jest, że Bitcoin będzie tak niski, jak tysiąc dolarów pod koniec roku, aż do miliona dolarów. Naprawdę nie mogę powiedzieć, że możesz być gdziekolwiek pomiędzy.

O funduszach ETF Bitcoin mówi się na rynku, ponieważ SEC zbiera przytłaczającą reakcję opinii publicznej. Jak wyjaśnił Mati, fundusze ETF Bitcoin z pewnością mają tym razem większe szanse na uzyskanie zatwierdzenia. Ponieważ Bitcoin odnotowuje już znaczne zyski od zeszłego tygodnia i przekroczył 8 000 USD, zatwierdzenie Bitcoin ETF może błyskawicznie podnieść ceny Bitcoinów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector