Dekonstrukcja wszystkich mitów i FUD wokół podwójnych wydatków i inflacji Bitcoin

Reklama Phemex

Nie!! Bitcoin „PODWÓJNE WYDANIE” nigdy się nie zdarzyło !! Blockchain Bitcoin działa normalnie i dokładnie tak, jak powinien !! Cóż, podsumowując to, przyjrzyjmy się wydarzeniom z ostatnich dni i po kolei je dekonstruując. Cena Bitcoina (BTC) uległa znacznej korekcie w ciągu ostatnich trzech / czterech dni, a kilka godzin temu spadła nieco poniżej poziomu 30000 USD. Jednak BTC wycofał się i obecnie jest sprzedawany na poziomie 30.440 USD z kapitalizacją rynkową w wysokości 569 miliardów USD.

Na czym polega FUD Bitcoin Double-Spend All About?

Jak informowaliśmy, w ciągu ostatnich kilku dni doszło do dużej instytucjonalnej akumulacji BTC w skali szarości. Z drugiej strony handlowcy zdecydowali się na Bitcoin HOLDing z jednoczesnym wzrostem rachunków wielorybów. Jeśli nie są to sygnały zwyżkowe, podaż BTC na giełdach spadła do najniższego poziomu od lat.

Ale w takim razie dlaczego cena Bitcoinów stale spada? Cóż, wokół podwójnych wydatków i inflacji Bitcoin unosił się FUD. Tak się złożyło, że firma Bitmex Research doniosła o „próbie podwójnego wydania” Bitcoina, która napędzała całe FUD na rynku. Cóż, to wystarczyło, aby wywołać szał i doprowadzić do szaleństwa sprzedaży wśród inwestorów.

Ale popularne osobowości z przestrzeni kryptowalut: ewangelista Bitcoin Andreas Antonopoulos i dyrektor generalny CoinMetrics Lucas Nazzi wyszedł z uczciwym i prostym wyjaśnieniem tego samego. Rzućmy okiem na to, co się naprawdę wydarzyło.

  • 18 stycznia użytkownik transmitował transakcję z niskimi opłatami, a górnicy pozostawili ją nietkniętą, ponieważ mieli pod ręką bardziej dochodowe możliwości. W takim przypadku nadawca ma dwie możliwości: 1) poczekaj, aż spadną opłaty 2) zwiększyć opłatę, informując górników.
  • Teraz w przypadku już transmitowanej transakcji, użytkownik może podwyższyć opłatę o transakcję RBF (Replace-by-Fee). RBF to tylko kopia oryginalnej transakcji, ale z wyższą opłatą i wyraźną instrukcją przetwarzania nowej transakcji.
  • Kiedy więc górnicy nie odpowiedzieli na pierwotnie transmitowaną transakcję, następnego dnia 19-go dnia użytkownik wystawił pierwszy RBF, ale tylko z niewielkim wzrostem opłaty. Górnicy ponownie to zignorowali i transakcja ponownie utknęła. Tak więc po kilku godzinach nadawca wyemitował drugi RBF z wystarczająco wysokimi opłatami.
  • Tak więc pierwotny nadawca dokonał łącznie trzech transakcji: 1) 18 grudnia 22:11 UTC (1 sobota / b) 2) 19 grudnia 21:22 UTC (9,4 soboty / b) 3) 20 grudnia 00:32 UTC (14,3 sobota / b)
  • Jak wyjaśnia Lucas Nazzi: „Około godziny 1:18 łańcuch bloków podzielił się na 2 wersje, co jest całkowicie normalnym zjawiskiem; podstawowa część tego, jak działa Bitcoin. Kiedy tak się dzieje (ponad 1 razy w miesiącu), górnicy muszą zebrać się w jednej wersji wydarzeń, co często zajmuje około 1 bloku lub 10 minut ”.
  • Co ciekawe, do czasu, gdy użytkownik wystawił drugi RBF (czyli trzecią transakcję), opłata górnicza spadła i łańcuch był już podzielony. To, co się stało, to fakt, że jeden górnik wybrał pierwszą transakcję z niższą opłatą, a drugi wybrał trzecią. Zwróć uwagę, że RBF są opcjonalne i dają górnikom możliwość wybrania wybranej przez siebie transakcji. W tym przypadku wyglądało to na „podwójne wydanie” bitcoina, czyli inflację bitcoinów. Jest to jednak bardzo normalne wydarzenie.
  • Łańcuch został podzielony na pojedynczy blok, co było normalne, jednak tylko górnik, który zaakceptował transakcję z niższą opłatą, wygrał transakcję. Więc chociaż istniały różne wersje tej samej transakcji, ostatecznie tylko 1 została zaakceptowana. Jeszcze raz wszystkie podziękowania dla Lucasa za to wspaniałe wyjaśnienie.

Jak mówi Andreas Antonopolous, zostało to dokładnie wyjaśnione w Biblii Bitcoin, znanej jako Biała Księga Satoshi.

Jest to opisane w białej księdze Satoshi na stronie 8. W rzeczywistości jest to jedyne równanie matematyczne w artykule i opisuje zmniejszające się prawdopodobieństwo ponownego zorganizowania, pokazując dlaczego "6 potwierdzeń", chociaż arbitralnie wybrana jest dobrą podstawą do uznania transakcji za sfinalizowaną

14 /

– Andreas M. Antonopoulos (@aantonop) 21 stycznia 2021 r

Co ciekawe, niektóre publikacje, które wprowadzały w błąd całe wydarzenie, próbowały zrzucić winę na BitMex za zgłoszenie „próby podwójnego wydania” Bitcoina. BitMex wydał wyjaśnienie i podsumował wszystkie transakcje.

Jeśli chodzi o wczorajsze * możliwe * podwójne wydatki Bitcoin, które zostały rozwiązane po jednym bloku, podsumowaliśmy transakcje na poniższym obrazku, abyś mógł sam zdecydować, co mogło się wydarzyć

Obraz zmodyfikowany z pracy autorstwa @ 0xB10C https://t.co/V56scTQw5Q pic.twitter.com/W2lPYGZxvb


– BitMEX Research (@BitMEXResearch) 21 stycznia 2021 r

Andreas Antonopoulos przybył na ratunek BitMexowi, potępiając tych, którzy winili platformę za zgłoszenie tej historii. On pisze:

„BitMEX poprawnie zgłosił próbę podwójnego wydania Bitcoin za pomocą przydatnego narzędzia do monitorowania. Nieodpowiedzialni reporterzy przyjęli to i dodali dezinformację. To nie jest na BitMex, przestań strzelać do niewinnego posłańca. ”

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector