Dlaczego nadchodzący Halving Bitcoina miałby przyćmić poprzednie dwa Halvowanie BTC?

Reklama Phemex

Następny halving bitcoina jest za mniej niż dwa tygodnie i poza byczym sentymentem wokół niego, wiele się zmieniło od ostatnich dwóch wydarzeń o połowę. Zobaczmy, jak nadchodząca trzecia połowa różni się od innych w przeszłości.

Zanim zaczniemy, dlaczego Halving Bitcoina jest takim szumem?

Halving Bitcoin Block Reward Halving jest bardzo zwyżkowy przede wszystkim dlatego, że zmniejsza o połowę podaż bitcoinów produkowanych na każdy wydobyty blok. Przy ustalonej kapitalizacji rynkowej wynoszącej 21 milionów, każde zdarzenie halvingu sprawia, że ​​Bitcoin jest rzadszym aktywem, co powoduje wzrost jego wartości ze względu na dynamikę popytu i podaży. Zmniejszenie o połowę nagrody blokowej następuje po wydobyciu każdych 210 000 bloków, których ukończenie zajmuje około 4 lat.

Bitcoin, kiedy został uruchomiony w 2009 roku, wyprodukował 50 BTC na blok, który został zredukowany do 25 BTC podczas pierwszego halvingu w 2012 roku. Podobnie w 2016 roku podaż została zmniejszona z 25 BTC do 12,5 BTC, a teraz podczas zbliżającego się halvingu w maju zredukowany do 6,25 BTC.

W porządku, zanurzmy się i przekonajmy się, CO RÓŻNI SIĘ W NADCHODZĄCYM POŁOWIE BITCOINÓW!

1. Bitcoin nie jest już magicznym pieniądzem opartym na Internecie

Przed osiągnięciem rekordowego poziomu w 2017 roku Bitcoin był znany tylko wybranej grupie ludzi, którzy postrzegali go jako magiczne pieniądze internetowe. Będąc stosunkowo nową klasą aktywów, Bitcoin wykazywał dużą zmienność, a jego ruch cenowy był często napędzany przez doniesienia medialne i plotki, a ludzie często inwestowali w Bitcoin, ponieważ uważali, że jest to szybki sposób na wzbogacenie się. 

Jednak bessy, które nastąpiły po rekordowym w historii 2017 roku, pomogły bitcoinowi pozbyć się zachowania przypominającego bańkę, uczyniły go bardziej stabilnym, jednocześnie znacznie obniżając poziomy zmienności. Poziom zmienności ponownie wzrósł w marcu tego roku z powodu załamania rynku i paniki sprzedaży. Jeśli spojrzymy wstecz na poprzedni halving, zmienność również wzrosła przed halvingiem w 2016 roku

Zmienność Bitcoina

Jednak implikowana zmienność, która mierzy zmienność w najbliższej przyszłości, spadła do poziomów z 2016 roku.

Zmienność BitcoinaŹródło: Krzywy

Oprócz zmienności, wartość skrótu, która jest kluczowym wskaźnikiem do określenia bezpieczeństwa sieci Bitcoin, jest 7-krotnie wyższa niż jej poziom z 2017 roku. Im więcej danych wejściowych hash, tym więcej górników aktywnie potwierdza transakcję i szuka kolejnego bloku w sieci, co z kolei wzmacnia bezpieczeństwo sieci przed 51% ataków.


2. Odsetki wokół Halvingu Bitcoina na rekordowym poziomie

Wzrost cen w 2017 roku z pewnością sprawił, że Bitcoin znalazł się w centrum uwagi na całym świecie i wzbudził zainteresowanie opinii publicznej, jak zdecentralizowana forma waluty działa bez rządowego upoważnienia. Ciekawość przekształciła się później w zrozumienie, jak działają pieniądze, w wyniku czego zainteresowanie ludzi Bitcoinem jest najwyższe w historii.

trend googleTrend Google na słowie kluczowym Bitcoin Halving

Dane Google sugerują, że liczba wyszukiwań hasła „Bitcoin Halving” jest najwyższa w historii i tylko dalej rośnie. Poniższy wykres danych w Trendach Google sugeruje, że liczba wyszukiwań rośnie tylko z dnia na dzień.

3. Portfele Bitcoin z niezerowym szczytem salda

Inną miarą, która pokazuje, że ludzie są dziś bardziej nastawieni na Bitcoin niż kiedykolwiek w przeszłości, jest wzrost liczby portfeli Bitcoin z saldem niezerowym. Oznacza to, że więcej osób weszło do gry Bitcoin i dokonało co najmniej jednej transakcji niż kiedykolwiek wcześniej.

Adresy BitcoinŹródło: Glassnode

Wzrost liczby takich portfeli wskazuje również na dystrybucję majątku wśród inwestorów detalicznych. Akumulacja bogactwa przez wieloryby była powodem zmartwień dla wielu, ponieważ te wieloryby są znane z tego, że walczą z pompą i zrzucaniem, manipulując w ten sposób ruchem cen na rynku. Jednak wzrost liczby portfeli z saldem niezerowym wskazuje, że inwestorzy detaliczni aktywnie inwestują w królewską monetę.

4. Akceptacja i legalność Bitcoina

Jednym z najważniejszych czynników, które sprawiły, że to wydarzenie o połowę miało wielkie znaczenie, jest akceptacja Bitcoina na całym świecie. Podczas ostatniego halvingu większość świata nie zdawała sobie sprawy z „cyfrowego złota”, a nawet po zainteresowaniu mediów w 2017 r. Większość rządów uznała to za bańkę internetową.

Jednak sytuacja zmieniła się drastycznie w ciągu ostatnich dwóch lat i nie tylko Bitcoin jest legalny w większości krajów na świecie, ale wiele z nich też go uregulowało (jak Japonia, Korea Południowa, Malta, Singapur) lub chce go uregulować ( Stany Zjednoczone, Francja, Niemcy itp.). Na dzień dzisiejszy Bitcoin jest legalny w ponad 111 krajach, a nielegalny tylko w 10 krajach.

Te czynniki sprawiają, że nadchodzące wydarzenie o połowę ma wielkie znaczenie i różni się od poprzednich dwóch. Chociaż debata na temat ceny Bitcoina może trwać nadal, jego znaczenie jako zdecentralizowanego narzędzia finansowego rośnie z każdym dniem.

Czy coś przeoczyliśmy, daj nam znać w komentarzach poniżej lub pod adresem Świergot

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector