Dr Doom nazywa Bitcoin Cash [BCH] Shitcoinem w debacie z Rogerem Ver

Reklama Phemex

Amerykański ekonomista Nouriel Roubini aka Dr Doom niedawno wyraził pogardę dla Bitcoin Cash (BCH) w debata z promotorem kryptowaluty Rogerem Ver. Debata była częścią tegorocznego CC Forum – Blockchain and AI Investment Forum w Londynie, na którym Dr Doom publicznie ogłosił, że BCH to „shitcoin”.

 Dr Doom Vs Roger Ver – Czy Crypto to sklep wartościowy, czy nie?

Temat debaty brzmiał: „Czy kryptowaluty zawiodą czy odniosą sukces?” Roubini rozpoczął od obalenia opinii, że kryptowaluty są w rzeczywistości walutami na tej podstawie, że nie są one solidnym, stabilnym środkiem przechowywania wartości i dlatego nie mogą być używane do płatności. Bitcoin i tysiące innych kryptowalut nie były używane do wyceny towarów i usług. Mówił także o braku skalowalności Bitcoina. Roger Ver odpowiedział na uwagi Roubiniego, przypominając mu, że kapitalizacja rynkowa kryptowalut wzrosła o ponad 200 miliardów dolarów w ciągu zaledwie 10 lat. Jeśli chodzi o stanowisko Roubiniego dotyczące używania kryptowalut do płatności, Ver przytoczył przykład Bitcoin Cash, który, jak powiedział, może wykonać ponad 100 transakcji na sekundę za darmo.

Jednak Roubini nie był przekonany. Aby uzasadnić swój punkt widzenia, że ​​krypto nie jest stabilnym magazynem wartości, zauważył, że Bitcoin był o 60% poniżej szczytu, podczas gdy Bitcoin Cash Rogera Vera był o 95% poniżej szczytu w tym roku, mówiąc dalej, że aktywa, które straciły 95% swojej wartości w ciągu zaledwie 12 miesięcy były żartem. Ver miał jednak analogię, aby udowodnić, że nawet fiat stracił na wartości. Przytoczył przykład japońskiego jena, mówiąc, że dziś 10 000 jenów to równowartość około 90 USD. Jednak niedługo za jednego jena można było kupić uncję srebra. Dziś kartka, która była warta około 90 USD, miała w przeszłości wartość około 20 000 USD.

Czy kryptowaluty są przydatne w przypadku szoku geopolitycznego?

Moderator debaty wskazał następnie, że wykorzystanie kryptowalut wzrosło w przypadku recesji, powołując się na przykład greckiego kryzysu zadłużenia rządowego. Roubini, zgodnie z oczekiwaniami, odmówił uznania tego samego. Zamiast tego powiedział, że wykorzystanie kryptowaluty oraz liczba transakcji i użytkowników załamały się od rekordowego poziomu kryptowalut w 2017 roku. Ver szybko wskazał, że Roubini „wybierał wiśnie” swoje dane. Dzisiejsze wykorzystanie kryptowalut było znacznie wyższe niż jeszcze rok przed osiągnięciem przez kapitalizację rynkową ATH z 2017 roku.

Dr Doom przytoczył następnie przykład rozwoju internetu. Od 1990 do 2000 roku zgromadził miliardy użytkowników i stron internetowych oraz kilka ważnych aplikacji, takich jak poczta e-mail. Ale w przypadku kryptowalut tak się nie stało. Bitcoin ma oficjalnie tylko 50 milionów użytkowników, a połowa z nich nie żyje. Jeśli chodzi o DApps, najpopularniejszymi DApps są Crypto Kitties, Casino Games lub Ponzi Schemes. Ver ponownie przytoczył przykład tego, jak przepływ pieniędzy stał się najsilniejszym przypadkiem użycia kryptowalut – miliony użytkowników dokonują transakcji między sobą bez żadnych barier.

McAfee w porządku, działania terrorystyczne odbywają się za pośrednictwem jego wymiany

W pewnym momencie debaty moderator wspomniał o nowej zdecentralizowanej giełdzie Johna McAfee, która nie miała żadnych wymagań KYC. Podzielił się, że McAfee, na wcześniejszej sesji, został zapytany o jego opinię na temat tego, jak by się czuł, gdyby złapano terrorystę i udowodniono, że wykorzystali jego wymianę do popełnienia aktu terrorystycznego. Na to McAfee odpowiedział, że wszystko będzie w porządku. Aby poprzeć odpowiedź McAfee, Ver powiedział, że dolar amerykański jest walutą najczęściej używaną w działalności terrorystycznej, ale nie oznacza to, że świat przestanie używać tej waluty.

„Twój Shitcoin upadł 95% w ciągu roku” – Roubini do Ver

Debata zagłębiała się w dobro i zło kryptowalut. Roger Ver powtarzał, że ludziom powinno się pozwolić na kontrolę nad swoimi pieniędzmi, a Roubini ciągle podkreślał, że anarchia finansowa, o której mówi Ver, nigdy nie istniała i nigdy nie będzie. W pewnym momencie Roubini miał wybuch, w którym powiedział, że minęło 100 lat, zanim dolar załamał się o 95%, podczas gdy „shitcoin” Rogera Vera załamał się w ciągu roku. Powiedział –

„[Minął rok], zanim twój shitcoin spadł o 95%. To nic nie jest warte ”.


Rozwścieczony Roubini powiedział dalej, że Ver nie wierzy w rząd, ale kupowanie materiałów wybuchowych w Internecie było jego ideą wolności. Roubini nawet osobiście zaatakował Vera, wspominając o tym, że spędził czas w więzieniu. Ver wykorzystał ten punkt na swoją korzyść i wskazał, że Roubini przegrywa argument, ponieważ zaczął „atakować osobę, a nie argumenty tutaj”.

Bitcoin nie jest zdecentralizowany, ale tradycyjny system finansowy jest – Roubini

Debata przesunęła się na temat centralizacji i decentralizacji. Roubini argumentował, że tradycyjny system finansowy był zdecentralizowany, ponieważ kontrolował go tysiące instytucji finansowych oraz setki banków i walut, podczas gdy Bitcoin był scentralizowany, ponieważ 80% wydobycia znajdowało się pod kontrolą kilku rąk, a 99% giełd kryptowalut były scentralizowane. W związku z tym Ver powiedział, że decentralizacja nie była głównym argumentem na rzecz kryptowalut, a jej jedynym celem było uczynienie kryptowaluty odporną na cenzurę.

Debata zakończyła się pytaniami publiczności, w której Roger Ver, wspierający kryptowaluty ze względu na swobodę finansową, jaką oferowali użytkownikom, był wyraźnym zwycięzcą..

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map