Ekskluzywny raport: Czy „upbit” jest gotowy na poważne działania prawne ze strony urzędników Korei Południowej? Pełna analiza

Reklama Phemex

Giełda Upbit oficjalnie ogłosiła na swojej platformie, że jest w trakcie dochodzenia, chociaż usługi rzekomo działają normalnie. Biorąc pod uwagę reakcję rynku, wiadomości już wpłynęły na inwestorów kryptowalutowych. Podobno Upbit jest podejrzany o oszustwo, które może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Upbit Fraud Investigation: A Serious Matter

Po całym dniu chaosu wokół największej giełdy kryptowalut Upbit w Korei Południowej dotyczącej nalotu urzędników na jej siedzibę w Seulu, giełda w końcu wydała oficjalne ogłoszenie.

wymiana upbitówhttps://upbit.com/service_center/notice?id=373

Tak więc, teraz, gdy potwierdzono, że Upbit jest badany, zrozummy jego konsekwencje i jak to się wszystko zaczęło?

Po południu, kiedy wiadomość o nalocie weszła na rynek, Upbit znalazł się na 4 miejscu na czołowych giełdach kryptowalut z 24-godzinnym wolumenem obrotu 1,8 miliarda dolarów według Coinmarketcap. Teraz, w ciągu kilku godzin, Upbit wzrósł na trzecim miejscu z wolumenem obrotów 2,2 miliarda USD.

wymiana upbitów

Przeczytaj też: KODAKOne jest wreszcie gotowy do sprzedaży tokenów KodakCoin

Giełdy kryptowalut pod radarem FSC

Mówiąc o tym, jak to wszystko się zaczęło, w ciągu ostatnich kilku miesięcy Korea Południowa zajęła zdecydowane stanowisko i wprowadziła surowe przepisy regulacyjne w celu ograniczenia giełd kryptowalut w następstwie rosnących oszustw i oszustw.

W marcu potwierdzono, że prokuratorzy z Korei Południowej dokonali nalotu na trzy giełdy kryptowalut w poprzednim miesiącu, które obejmowały konfiskatę dokumentów finansowych, dysków twardych komputerów i telefonów komórkowych.

W tym czasie prokurator stwierdził, że trzydniowy nalot miał miejsce w stolicy Korei Południowej, Seulu. Dyrektorzy giełd wśród innych pracowników byli podejrzani o rozliczanie pieniędzy z kont swoich klientów, a następnie wykorzystywanie ich do kupowania kryptowalut na innych giełdach.


Prokurator zaangażowany w śledztwo powiedział, że firmy pojawiły się na swoim radarze w styczniu z powodu podejrzanych transferów między giełdami bitcoinów. W tym czasie zaangażowała się Komisja Usług Finansowych (FSC).  

Podobno około 637,5 miliarda wonów zostało również nielegalnie wymienionych w walutach obcych, co dodatkowo doprowadziło do zakazu handlu kryptowalutami na niezidentyfikowanych kontach.

W zeszłym miesiącu prokuratorzy z Korei Południowej zatrzymali czterech dyrektorów z dwóch giełd kryptowalut, w których uczestniczyli również szefowie giełdy Coinnest pod zarzutem defraudacji i oszustwa.

Tak więc Upbit nie jest pierwszą giełdą, która przyciągnęła uwagę władz. Jednak bycie trzecią co do wielkości na świecie i największą giełdą kryptowalut w Korei Południowej sprawia, że ​​jest to sprawa głośna.

Wymiana upbitów: oszołomiona kontrowersjami & zagadnienia

Od momentu powstania w październiku 2017 r. Wizerunek Upbit nie był czysty, jak w grudniu, giełda kryptowalut stała się centrum kontrowersji, kiedy nie dołączyła do innych giełd w celu wspierania samoregulacji.  

Warto tutaj zauważyć, że za tą giełdą stoi Kakao, południowokoreański gigant internetowy. Upbit współpracuje również z inną giełdą kryptowalut, Bittrex, która również znajduje się w pierwszej 10 giełd kryptowalut pod względem 24-godzinnego wolumenu obrotu z blisko 300 kryptowalutami notowanymi na jej platformie.

W zeszłym roku na giełdzie wystąpiły również liczne problemy, takie jak utrata środków i błędy transakcyjne. Jeden z jego użytkowników stwierdził:

„To nie jest problem z serwerem, ale manipulacja. Jeśli spojrzysz na historię transakcji, cena jednostkowa jest nieprawidłowa. ”

Inny użytkownik powiedział, że otrzymał w swoim portfelu około 1,8 miliona wonów bitcoinów, kiedy kupił bitcoiny o wartości 3 milionów wonów, podobny problem najwyraźniej podzielało wielu innych użytkowników. Jednak Upbit stwierdził, że wzrost wielkości zamówień jest przyczyną opóźnionego odzwierciedlenia rynku BTC.

Obecnie giełda jest badana przez lokalną policję pod kątem nielegalnego przenoszenia funduszy klientów na jej konto kierownicze. Biorąc pod uwagę sposób, jedna z wiodących giełd kryptowalut, dyrektor generalny Coinnest został aresztowany za sprzeniewierzenie funduszy, Upbit będzie musiał przejść przez audyty i wiele więcej.

Chociaż władze nie wydały jeszcze ostatecznego raportu, jeśli zostaną znalezione dowody przeciwko wymianie, może ona zostać tymczasowo lub na stałe zamknięta.

Ponieważ jest to największa giełda kryptowalut w Korei Południowej, jej zamknięcie może mieć poważne konsekwencje. Biorąc pod uwagę fakt, że rynek jest już na czerwono, ta wiadomość może jeszcze bardziej negatywnie wpłynąć na ceny, co oznacza, że ​​będziemy obserwować większy spadek cen kryptowalut.

Czy uważasz, że badane w sprawie Upbit uderzyłyby na rynek bardziej dotkliwie? Czy czeka nas rozlew krwi? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami!

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector