Fidelity dołącza do Crypto Race, uruchamiając platformę instytucjonalną dla Bitcoin i Ethereum

Reklama Phemex

Firmy finansowe z Wall Street powoli są zainteresowane kryptowalutami, a lista firm rozpoczynających usługi kryptograficzne staje się coraz dłuższa. Najnowszym dodatkiem do tej listy jest międzynarodowa korporacja świadcząca usługi finansowe z Bostonu, Fidelity, która ogłosiła instytucjonalną platformę dla Bitcoin i Ethereum.

Fidelity oddziela cyfrowe aktywa Fidelity, aby wejść do biznesu kryptowalutowego

Fidelity Investments, piąty co do wielkości zarządzający aktywami na świecie, ogłosił, że wydziela osobną firmę zajmującą się wyłącznie dostarczaniem kryptowalut inwestorom instytucjonalnym. Ta nowo utworzona korporacja z ograniczoną odpowiedzialnością będzie nosiła nazwę Fidelity Digital Assets i będzie koncentrować się na dostarczaniu rozwiązań do przechowywania danych klasy korporacyjnej, platformy do wykonywania transakcji kryptowalutowych oraz usług doradztwa instytucjonalnego. Ta firma będzie świadczyć swoje usługi 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, aby dostosować się do stałego cyklu handlowego blockchain.

Fidelity ma już dostęp do 13 000 instytucjonalnych firm doradczych i brokerów, za pośrednictwem których świadczy usługi finansowe, rozliczeniowe, powiernicze i związane z inwestycjami oraz zarządza aktywami klientów o wartości 7,2 bln USD. Dzięki tej nowej firmie Fidelity Digital Assets będzie oferować trzy główne usługi tej już istniejącej sieci i nowym klientom na pokładzie. Najbardziej skomplikowane z nich wydają się być usługami przechowywania bitcoinów, eteru i innych aktywów cyfrowych. W szczególności usługa ma na celu zapewnienie inwestorom instytucjonalnym zgodnego sposobu zabezpieczenia ich aktywów poprzez przechowywanie ich w fizycznym skarbcu.

Inne usługi Fidelity Digital Assets będą obejmować usługi realizacji transakcji, które wykorzystują wewnętrzny silnik krzyżowy i inteligentny router zleceń, który będzie realizować transakcje przy użyciu wielu zewnętrznych dostawców płynności kryptowalut. Co ważne, te usługi handlowe nie stanowią wymiany, ale rurociąg, który bezpośrednio łączy klientów Fidelity z istniejącymi giełdami. Aby ułatwić zaangażowanie się instytucjom, które są nowicjuszami w kryptowalutach, Fidelity Digital Assets zaoferuje również dedykowany zespół obsługi klienta, który pomoże w procesie wdrażania.

Kierowanie biznesem spin-off kryptowalut Fidelity objąłby Tom Jessop, były szef Fidelity ds. Rozwoju biznesu korporacyjnego. Chociaż Jessop z pewnością nie jest nową nazwą w świecie kryptowalut i blockchain, niedawno dołączył do Fidelity, tylko w wyraźnym celu, aby pomóc Fidelity w oferowaniu zasobów cyfrowych. Jessop został powołany na stanowisko prezesa Chain w kwietniu 2017 r. Po 17 latach pracy w Goldman Sachs i miał za zadanie pomóc wykorzystać jego głębokie Rolodex kontaktów, aby pomóc wypełnić lukę między korporacyjnymi instytucjami finansowymi a niekryptowalutowymi zastosowaniami technologii rozproszonej księgi.

„Nasi klienci myślą o tym jako o klasie aktywów, które można inwestować” – powiedział Jessop. „Robią swoje badania, opracowują tezę dotyczącą tego, dlaczego te tokeny mogą mieć wartość w przyszłości i to naprawdę wzbudza duże zainteresowanie”.

Nie jest to pierwszy krok Fidelity z kryptowalutami, ponieważ eksperymenty z technologią blockchain rozpoczęły się od 2013 roku, dyskretnie uruchamiając Inkubator Blockchain, będący częścią Fidelity Center for Applied Technology. W 2015 roku Fidelity Charitable zaczęło przyjmować darowizny w postaci bitcoinów, a do lutego tego roku kryptowaluta stanowiła najszybciej rozwijający się rodzaj darowizny organizacji non-profit, przynosząc ponad 69 milionów dolarów.

Na ulicy zapanowało podekscytowanie po ogłoszeniu przez Fidelity, gdy niektóre z prominentnych nazwisk branży kryptograficznej napisały o tym na Twitterze

Oto, co CZ z Binance opublikował na Twitterze, udostępniając link do wiadomości Forbes

Nie jest to mały fundusz. https://t.co/J785D8gTWW


– CZ Binance (@cz_binance) 16 października 2018 r

Joseph Young napisał również na Twitterze, mówiąc, że to posunięcie Fidelity było równie optymistyczne, jak ETF bitcoin

Fidelity to największy na świecie niezależny dom maklerski zarządzający aktywami o wartości 2,45 biliona dolarów, który ułatwi handel kryptowalutami.

Powiedziałbym, że jest to równie optymistyczne, jak zatwierdzenie funduszu ETF Bitcoin

– Joseph Young (@iamjosephyoung) 15 października 2018 r

Podczas gdy CryptoManRan, Ran NeuNer napisał na Twitterze, mówiąc, że wielkie nazwiska z pewnością przyciągną pieniądze instytucjonalne w kryptowalutach

https://twitter.com/cryptomanran/status/1051889828021833729   

Czy to posunięcie Fidelity przyniesie ogromne pieniądze instytucjonalne do kryptowalut, to coś, co czas pokaże, ale z pewnością jest to duży pozytyw dla ekosystemu kryptowalut.

Co myślisz o tym strategicznym posunięciu Fidelity w kierunku kryptowalut? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector