Historyczne przesłuchanie w Senacie Omów Bitcoin i Libra z ekspertami – oto końcowe poglądy

Reklama Phemex

Przesłuchanie w sprawie Libry było jednym z najbardziej kuszących tematów, ponieważ domy mediowe z całego świata transmitowały przesłuchanie na żywo przed komisją Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych ds. Usług finansowych. David Marcus, szef Stowarzyszenia Libra, był godzinami rozważany na temat autonomii sieci Libra, a konkretnie na temat roli Facebooka w tej sieci.

Tak jak poprzedniego dnia, na przesłuchaniu z Komisją Bankowości, Mieszkalnictwa i Spraw Miejskich, reputacja Facebooka stanowi zły precedens dla sieci Libra.

Oba komitety wyraziły całkowite lekceważenie giganta mediów społecznościowych, a zatem wyrażają również niechęć do jego przedsięwzięcia w zakresie kryptowalut. Ponadto Komitet Finansowy ustalił również, że Libra nie jest kryptowalutą.

panel libra 2Libra Przesłuchanie w Senacie USA: Panel II

Dzisiejsze spotkanie obejmowało również drugi panel mówców. W jej skład wchodzili eksperci z różnych dziedzin, takich jak prawo, ekonomia, marketing itp., Którzy zdecydowali się zabrać głos na ten temat. Wśród panelistów był entuzjasta kryptowalut. Jednak nawet oni wyrazili obawy dotyczące Wagi.

Możesz pobrać ich zeznania tutaj. Na rozprawie, w przeciwieństwie do tej z Davidem Marcusem, panelista i senatorowie zgodzili się. Nie tylko razem nie ufają Facebookowi, ale także przyznają, że „Libra nie jest kryptowalutą”.

Libra: fundusz powierniczy lub ETF?

Świadectwo przedstawione przez panel zadowoliło Senat, który mówił o podobnych obawach związanych z planami kryptowalutowymi Facebooka. Chociaż zwykle trudno jest sklasyfikować te żetony nowej ery, zarząd szybko to podsumował. Jak zauważył pan Gensler: „Jest to fundusz inwestycyjny lub ETF”.

Pani Demirors powiedziała to dalej,

Libra jest prywatną firmą nastawioną na zysk, przynoszącą korzyści dużym korporacjom i zyskowną podmiotom, które mają już ogromną władzę.

Na Bitcoinie 

Pani Demirors również zauważyła,


„SEC od dawna debatuje nad prawami bezpieczeństwa… a niedawno ustanowiony Bitcoin nie jest zabezpieczeniem. CFTC traktuje Bitcoin i niektóre produkty związane z Bitcoinem jako towar cyfrowy. Jednak IRS traktuje je jako własność ”.

Szwajcaria – Jurysdykcyjne centrum kryptowalut – ale, dlaczego?

Decyzja o przeniesieniu Stowarzyszenia Libra do Szwajcarii miała charakter regulacyjny i według panelu służyła jako korzyść w prowadzeniu nielegalnej działalności.

Uwaga pana Genslera,

Zgodnie z prawem szwajcarskim jest prawdopodobnie mniej prawdopodobne, że jest to bezpieczeństwo niż zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych

Pani Demirors zauważyła,

„Facecook założył stowarzyszenie, które ma być organizacją non-profit i wykorzystywać je do przekazywania zysków swoim członkom”.

Pan Brummer również odpowiedział senatorowi Shermanowi w podobnych kwestiach. Wyraził obawy dotyczące słabości szwajcarskich przepisów finansowych. Powiedział,

„Stany Zjednoczone nie zastosowałyby się… A największym wyzwaniem są te jurysdykcje… które wykraczają poza międzynarodowe porozumienia, na które FATF zgodziła się niedawno w czerwcu. Z pewnością szwajcarskie przepisy, szczególnie odnoszące się zarówno do prywatności, jak i finansów, są nie tylko różne, ale z pewnością historycznie były znacznie słabsze. ”

Co więcej, panel nawet wydaje się jednogłośnie zgadzać się, że ostatecznie, gdy sprawa stanie się duża, nie będą również przestrzegać amerykańskich przepisów dotyczących sankcji..

Shitcoins, taksonomia tokenów i przepisy bezpieczeństwa

Senator Davidson zwrócił uwagę społeczności na konieczność dalszego dostosowywania przepisów bezpieczeństwa. Obecny test Howey nie definiuje całkowicie warunków dla zasobów cyfrowych nowej ery.

Niemniej jednak SEC poczyniła postępy w opracowywaniu nowych przepisów, które dotyczą konkretnie kryptowalut. Ponadto, jak wspomniał pan Grenseler, „dobry prawnik mógłby z łatwością wykorzystać prosty czarno-biały test”. Dlatego muszą być ostrożni przy definiowaniu tych przepisów. Ponadto wezwał również Senat i prawodawców do podjęcia działań w celu eskalacji przepisów dotyczących taksonomii symbolicznej.

Ufaj, ale sprawdzaj, Ronald Regan Style

Pan Gensler zauważył wcześniej na rozprawie, że cała działalność opiera się na „zaufaniu”, a Libra staje na drodze do tego, że nie możemy ufać Facebookowi. Zwrócił również uwagę na efekty antykonkurencyjne, które Facebook i członkowie organizacji Libra mogą promować za pomocą tej proponowanej sieci. Powiedział,

Żadna inna firma nie może zrobić tego, co Facebook.

Następnie pan Weissman omówił, w jaki sposób członkowie pomogą nieuczciwej konkurencji na światowych rynkach, które w większości przenoszą się do Internetu w celu prowadzenia działalności. Powiedział,

„Jeśli Facebook stanie się jednocześnie oligopolistą lub monopolistą mediów społecznościowych i głównym dostawcą usług finansowych… Nagle mogą łączyć informacje finansowe ze swoją platformą mediów społecznościowych. Mogą reklamować się na podstawie tego, co kupujesz. Mogą zająć się biznesem i dostarczać towary i usługi oraz udzielać rabatów w Wadze… Niesprawiedliwa konkurencja i wypychanie każdego rywala, który nie jest częścią systemu. ”

McHenry zamknął przesłuchanie przed Kongresem. Odwzajemnił wątpliwości wokół Wagi

Pomimo Facebooka

„Ze względu na naturę technologii Bitcoin, rządy nie mogą jej zabić, ani też nie powinny i nie można szeroko zabijać cyfrowych walut. Będą wytrwali, będą silni. To jest nowa struktura internetu następnej generacji ”.

Dodał: „Mam nadzieję, że za pokolenie jest tu dziś kilka stwierdzeń, które nadal będą wskazywane jako niepoprawne co do faktów, dotyczące tego, przez co będziemy żyć w tej iteracji technologii finansowej”.

Przewodnicząca złamała zasadę i nagrodziła panelistę brawami. W swoim przemówieniu zamykającym zwróciła uwagę, że najprawdopodobniej prywatna organizacja lub grupa organizacji prywatnych nie otrzymałaby tak ogromnych uprawnień do kontrolowania polityki pieniężnej. Zauważyła, że ​​nie pozwoli, aby „miliardowi chłopcy” przejęli branżę usług finansowych.

Wreszcie odroczyła posiedzenie po następującym oświadczeniu

– I powinniśmy wezwać samego pana Zuckerberga. Jestem z tym ”

Jak stąd postrzegasz przyszłość kryptowalut? Podziel się z nami swoimi opiniami. 

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector