Ile Bitcoinów [BTC] posiada Wall Street?

Reklama Phemex

Najlepsze firmy, które przystąpią do wyścigu Bitcoin [BTC] to MicroStrategy, Square Inc., Stone Ridge Asset Management i GrayScale. Wczoraj, 31 października, król kryptowalut Bitcoin (BTC) obchodził swoje 12 urodziny od czasu wydania białej księgi dotyczącej bitcoinów. Bitcoin przekroczył poziomy 14000 USD i zarejestrował największe miesięczne zamknięcie w ciągu ostatnich 34 miesięcy po okresie byków w 2020 roku.

Miesięczna świeca Bitcoin zamyka się powyżej 13 000 $ po raz pierwszy od grudnia 2017 r. Wow pic.twitter.com/xPGNzlnQAQ

– Joseph Young (@iamjosephyoung) 1 listopada 2020 r

Analitycy twierdzą, że Bitcoin ma przekroczyć swój rekordowy rekord 20 000 USD prawdopodobnie w przyszłym roku. Jednak powodem tego jest zalew pieniędzy napływających do Bitcoin z Wall Street.

Rok 2020 był rokiem, w którym dynamika światowej gospodarki znacznie się zmieniła, ponieważ inwestorzy pozostają na zabezpieczeniu. Pandemia koronawirusa uderzyła w przedsiębiorstwa i globalną gospodarkę, a koniec wydaje się nigdzie w pobliżu Europy, która wchodzi w drugą fazę blokady, a Stany Zjednoczone rejestrują kolejną falę i wzrost liczby przypadków.

W tym przypadku Bitcoin (BTC) pozostaje centrum przyciągania i jako potencjalne zabezpieczenie przed spadającymi stopami procentowymi i rosnącą inflacją. Bitcoin, popularny również jako „cyfrowe złoto”, zdołał skutecznie wpłynąć na gigantów z Wall Street w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Wraz z ostatnimi ruchami Bitcoin zdystansował się również od tradycyjnych aktywów, takich jak złoto, i nadal osiąga pozycję dominującą. Krytyk Bitcoina i gigant z Wall Street musiał ostatecznie przyznać, że milenialsi wyraźnie wolą układać bitcoiny (BTC) od żółtego metalu.

Wall Street posiada znaczną podaż Bitcoin [BTC]

Do tej pory cztery główne firmy z Wall Street weszły do ​​Bitcoin [BTC]. Poniżej znajdują się szczegółowe informacje na temat posiadanych przez nich bitcoinów i ich planów na przyszłość.

  • Według danych z trzeciego kwartału 2020 r. MicroStrategy posiada łącznie 38250 BTC przy średniej cenie zakupu 11111 USD za bitcoina.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy do Bitcoina napłynęły ogromne ilości pieniędzy instytucjonalnych z Wall Street. Firma Business Intelligence MicroStrategy pobudziła ten ruch, przelewając prawie pół miliarda dolarów z niewykorzystanej gotówki do Bitcoin.

Całkowity zakup wynosi 425 milionów dolarów. Dzięki temu ogromnemu holdingowi BTC MicroStrategy kontroluje jeden kompletny węzeł Bitcoin lub 0,02% całkowitej podaży Bitcoin.

Jednak przy obecnej cenie BTC zakup ten jest wart 515 milionów dolarów, co oznacza, że ​​firma już teraz realizuje 20% plus zwroty w bardzo krótkim czasie. Co ciekawe, MicroStrategy opłaciło się do tego stopnia, że ​​dzięki inwestycjom BTC osiągnęło zwroty w wysokości 100 milionów dolarów w bardzo krótkim czasie w porównaniu z 77 milionami dolarów zwrotów w ciągu ostatnich trzech lat.


MicroStrategy zarejestrowany najsilniejszy kwartał (III kwartał 2020) od lat i 60-procentowy skok udziału w porównaniu z dnem 2020 roku. Rozlewając dalej fasolę, dyrektor generalny firmy i byk Bitcoin Michael Saylor powiedział niedawno, że osobiście posiada ponad 17000 BTC, a jego łączny zakup wyniósł prawie 240 milionów dolarów.

Niektórzy pytają, ile #BTC Posiadam. ja osobiście #hodl 17 732 BTC, które kupiłem średnio po 9882 USD. Poinformowałem MicroStrategy o tych pakietach, zanim firma zdecydowała się na zakup #bitcoin dla siebie.

– Michael Saylor (@michael_saylor) 28 października 2020 r

  •  W zeszłym miesiącu firma Square Inc., wspierana przez Jacka Dorseya, przelała ogromne 50 milionów dolarów w Bitcoin. Firma zadeklarowała zakup ponad 4700 BTC po średniej cenie 10617,96 USD za BTC.

Chociaż jest to tylko 1% wszystkich zarządzanych aktywów Square, zauważalne jest przesunięcie w strategii Square w stosunku do tradycyjnych aktywów. Jack Dorsey, który kilkakrotnie odnosił się do Bitcoin (BTC) jako waluty globu, pozostaje optymistą co do swojej przyszłości. Aplikacja Square Cash jest już popularna wśród millenialsów w zakresie zakupów Bitcoin, dlatego wejście firmy do BTC nie jest dużym zaskoczeniem.

  • Inna duża nazwa z Wall Street – Stone Ridge Asset Management – poinformowała, że ​​posiada BTC o wartości ponad 100 milionów dolarów jako „podstawowy składnik rezerw skarbowych”.

Na początku tego miesiąca NYDIG, spółka zależna Stone Ridge, ogłosiła pozyskanie ponad 50 milionów dolarów w postaci finansowania kapitału na rzecz wzrostu. NYDIG jest jednym z wiodących dostawców rozwiązań Bitcoin dla „instytucjonalnych alokatorów, korporacji, doradców inwestycyjnych i zamożnych osób fizycznych”. Obecnie NYDIG zarządza dwoma dużymi funduszami Bitcoin, z których każdy przekracza 150 milionów dolarów.

  •  Mówimy o tak wielkich nazwiskach, że nie możemy zapomnieć o skali szarości.

W swoim najnowszym raporcie Digital Assets Investment, firma poinformowała o ogromnym deszczu pieniędzy ponad 700 milionów dolarów instytucjonalnych w Grayscale Bitcoin Trust w kwartale kończącym się we wrześniu. Bitcoin Trust zarejestrował ponad 150% wzrost w pieniądzach instytucjonalnych od początku roku.

Samo zaufanie Bitcoin w skali szarości stanowi 82% wszystkich zarządzanych aktywów firmy (AUM) w wysokości 7,3 miliarda USD. W tym miesiącu zarejestrował również ogromny napływ funduszy. Grayscale agresywnie działa „Upuść złoto”, Aby przyciągnąć więcej graczy do Bitcoin.

Kto następny?

Wygląda na to, że powoli wkraczamy w strefy, po których nie będzie już oglądania się za siebie. Były menedżer funduszu hedgingowego Goldman Sachs, Raoul Pal, niedawno przewidział, że giganci tacy jak Microsoft i Apple mogą wejść do BTC w przyszłości.

Były menedżer funduszu hedgingowego Goldman Sachs spodziewa się, że niektóre z największych światowych firm dodadzą bitcoiny do swoich bilansów – wymieniając gigantów technologicznych Apple i Microsoft jako dwie możliwości: @BillyBambrough https://t.co/y2EotA7mRA

– Forbes Crypto (@ForbesCrypto) 30 października 2020 r

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector