Instytucjonalne interesy pękają w szwach, bitcoiny i altcoiny wypuszczają czerwony dywan

Reklama Phemex

Zainteresowanie instytucjonalne rośnie, gdy Morgan Creek Digital, Bakkt, Iconiq Lab, Bittrex i Coinbase, między innymi, rozwijają czerwony dywan dla inwestorów instytucjonalnych z ich skoncentrowanym bitcoinem & oferty kryptowalut. Tymczasem badanie Deloitte daje nam wgląd w zainteresowanie biznesu technologią blockchain.

Zainteresowanie instytucji wzrostem

Uważa się, że zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych doprowadzi cenę Bitcoin do nowego szczytu. Biorąc pod uwagę fakt, że inwestorzy ci przyniosą ogromne pieniądze, aspekt ten jest wiarygodny. Jednak wielu entuzjastów kryptowalut uważa również, że wejście inwestorów instytucjonalnych doprowadzi dalej do ogromnych manipulacji cenami, ponieważ znaczące pieniądze będą pompowane i wyrzucane.

Niemniej zainteresowanie instytucjonalne osiągnęło szczyt i stale rośnie. Stopniowo wkraczają na rynek kryptowalut, choć w wolnym tempie, jednocześnie opracowując swoje większe plany za zamkniętymi drzwiami.

Według ostatniego badania przeprowadzonego przez Deloitte, 84% firm twierdzi, że rozwiązania oparte na blockchain są lepsze od konwencjonalnych technologii. Jednak 39% powołuje się na kwestie regulacyjne, a 28% nie rozumie barier we wdrażaniu tej technologii.

Wielkie nazwiska wkraczają do kryptowalut

Wcześniej firmy takie jak Circle, Coinbase, Binance i ledgerX zgłaszały między innymi znaczny wzrost zainteresowania instytucjonalnego.

Co więcej, nazwiska takie jak Goldman Sachs, Northern Trust i ostatnio Bank of America dostały się do kryptowalut poprzez przechowanie. Jednak wiele znanych nazwisk na rynku kryptowalut rozwija czerwony dywan dla inwestorów instytucjonalnych.

Wszystko zaczęło się od Coinbase i wprowadzenia produktów i usług premium skierowanych wyłącznie do inwestorów instytucjonalnych. A teraz inni są gotowi do dalszego napędzania go do przodu.

Na początek Bittrex, amerykańska giełda kryptowalut, przyniosła szereg czynników, takich jak handel fiat, plany ekspansji i otwarcie swoich usług dla inwestorów instytucjonalnych..

Przeczytaj także: Anty-dolar w pełnej sile, podczas gdy Bitcoin coraz bardziej zyskuje na popularności na całym świecie

Bakkt, wielka sprawa lub ETF na sterydach


ICE, spółka macierzysta największej grupy giełdowej NYSE, wprowadziła Bakkt, platformę aktywów cyfrowych, która ma zostać wydana w listopadzie. Kelly Loeffler, dyrektor generalny, wyraźnie stwierdził:

„Bakkt ma służyć jako skalowalna platforma umożliwiająca uczestnictwo instytucji, handlowców i konsumentów w zasobach cyfrowych poprzez promowanie większej wydajności, bezpieczeństwa i użyteczności”.

Dzięki kontraktom futures z fizycznym zabezpieczeniem, zgodnie z obietnicą firmy, platforma ta umożliwi inwestorom instytucjonalnym kupowanie Bitcoinów za pośrednictwem infrastruktury rynku regulowanego. Co więcej, wspomniała w swoim poście „Ewoluujący rynek – potrzeba kształtowania cen na zaufaniu”, żadna dźwignia finansowa ani marża nie będą dozwolone, a wszystkie kontrakty bitcoin z Bakkt będą finansowane z góry lub zabezpieczone.

Morgan Creek z zadowoleniem przyjmuje inwestycje instytucjonalne w Bitcoin

We współpracy z Bitwise Asset Management, Morgan Creek Digital uruchomił fundusz indeksów cyfrowych. Fundusz będzie oferował ekspozycję na kryptowaluty akredytowanym inwestorom, emerytom i osobom zamożnym, jak stwierdził Anthony Pompliano, partner Morgan Creek Digital:

„Jesteśmy w pełni przygotowani i czujemy, że stworzyliśmy coś, co będzie atrakcyjne dla inwestorów instytucjonalnych, niezależnie od kategorii aktywów. Niezależnie od tego, czy są to papiery wartościowe, czy nie ”.

Portfel funduszu obejmuje największy z dziesięciu aktywów cyfrowych, a mianowicie. Bitcoin (70%), Ethereum (15%), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), EOS, Monero (XMR), Dash, Ethereum Classic (ETC), Zcash i OmiseGo (OMG). Ale wyklucza Ripple i Stellar, jak ujawnił:

„Jeśli istnieje podmiot centralny, który posiada 30% lub więcej podaży, nie uwzględniamy ich w indeksie. Ponieważ uważamy, że wprowadza to wiele dodatkowych zagrożeń, których mogłoby nie być, gdyby była to bardziej zdecentralizowana sieć ”.

Laboratorium Iconiq produkujące ICO & dostępne krypty

Ponadto Iconiq Holding z siedzibą w Niemczech uruchamia serię funduszy indeksów aktywów cyfrowych, które według swojego partnera zarządzającego, Maximiliana Lautenschlägera, wniósłby nowy kapitał na rynek kryptowalut:

„Celem Iconiq jest udostępnienie ICO i inwestycji kryptograficznych inwestorom instytucjonalnym, biurom rodzinnym i inwestorom detalicznym. Tylko dzięki takim regulowanym pojazdom możemy otworzyć drzwi dla bilionów kapitału z rynków instytucjonalnych, aby wejść na kryptowalutę ”.

Instytucje od dłuższego czasu wkraczają na rynek kryptowalut, który teraz zaczął obejmować nawet wielkie nazwiska. Jednak jeśli nie pojawi się jasność przepisów, nie osiągnie potencjału, którego poszukuje rynek kryptowalut, przynajmniej jeszcze nie teraz!

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector