Jak Bitcoin staje się wszechobecny dzięki satelitom i sieciom

Reklama Phemex

Bitcoin [BTC] to wirtualna waluta, której transakcje są wykonywane głównie w Internecie. Zależność od niego jednak budzi wątpliwości co do wartości i argumentów walutowych. Chociaż w dzisiejszych czasach internet jest wszechobecny, wciąż są miejsca na Ziemi, do których dostęp jest ograniczony.

Niemniej jednak Bitcoin staje się potężniejszy niż kiedykolwiek. Samson Mow, dyrektor ds. Strategii Blockstream, napisał na Twitterze o usłudze satelitarnej Blockstream, która została uruchomiona dwa lata temu. Satelity zapewniają bezpłatną synchronizację z księgą Bitcoin.

Co więcej, istnieją również możliwości, które są badane na samej Ziemi, aby stworzyć bezpieczny system offline dla Bitcoin.

Blockstream Sattelite

Blockstream Sattelite obejmuje 2/3 powierzchni Ziemi. Satelita umożliwia również nadawanie danych na całym świecie do sieci Bitcoin. W związku z tym, płacąc Bitcoin za pośrednictwem sieci błyskawicy, każda wiadomość może być transmitowana na całym świecie.

Plik #BlockstreamSatellite usługa działa już od 2 lat. To 2 lata za darmo #Bitcoin Synchronizacja danych w łańcuchu bloków, zwiększona prywatność dzięki pełnym węzłom offline i zwiększona odporność Bitcoin na podziały sieci. ? @Blockstream #BitcoinInfrastructure pic.twitter.com/wYJw6tLbNX

– Samson Mow (@Excellion) 15 sierpnia 2019 r

Istnieje pięć komercyjnych satelitów używanych przez Blockstream, które synchronizują się z blokami w sieci w czasie rzeczywistym. Zapewnia to ochronę przed rozwidleniami lub podziałami sieci. W związku z tym ograniczanie prób „ataku 51%” i „łańcuchowej reorganizacji”.

satelity bitcoinSatelity Blockstream w kosmosie (Źródło)

Inne bezpłatne sieci ISP na Ziemi

Obecnie dane w Internecie podążają scentralizowaną ścieżką składającą się z określonych węzłów kontrolowanych przez korporacje. Według źródeł AWS firmy Amazon przesyła ponad 50% danych w sieci WWW.

Meltem Demirors, dyrektor ds.strategii w Coinshares z siedzibą w Wielkiej Brytanii, odbył sesję podcast – „What Grinds My Gears.” W swoim ostatnim odcinku opowiada o innych niezależnych usługach ISP (dostawcy usług internetowych) – technologii kratowej, sieci przekaźników Bitcoin i FIBER, usługach transakcyjnych, nanosatelitach (Bitsat) i oparte na chmurze przetwarzanie (Cubesats).


Technologia kratowa wykorzystuje zdecentralizowane węzły do ​​przesyłania danych przez Internet. Podobnie jak Bitcoin i kryptowaluta, istnieje wiele rozproszonych węzłów, które wszystkie uczestniczą w transmisji danych. Jak zauważyła Meltem w swoim poście na blogu, istnieje kilka sieci kratowych opartych na bitcoinach i kryptowalutach, takich jak TxTenna, Bitcoin Venezuela Mesh Network, Althea, Helen i NKN. 

W przeszłości sieci przekaźnikowe były nieustannie wykorzystywane przez spamerów. Jednak sieci przekaźnikowe Bitcoin są zaprojektowane do filtrowania danych, umożliwiając nadawanie tylko informacji z księgi. BŁONNIK (lub Szybki Internet Bitcoin Relay Engine) jest rozszerzeniem sieci Relay z odpowiedzią piorunową.

Siatkę można również podłączyć do Blocksteam Satellite w celu synchronizacji z najnowszymi blokami bez żadnych opóźnień.

Sieci, jak wspomniano powyżej, tworzą ekosystem finansowy, który zachęca do korzystania z sieci, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo. Są to technologiczne próby uczynienia Bitcoina wszechobecnym i wolnym od internetu, stając się autentycznie zdecentralizowanym.

Przyszłość poza konspiracjami

Operatorzy sieciowi odnoszą duże korzyści z istniejącego systemu transmisji danych. Pamiętasz spisek dotyczący samochodu elektrycznego lub historię benzyny bezołowiowej? Każda innowacja, która zakłóca dochody dużych organizacji, zawsze napotykała na początku opór.

Co więcej, niektóre z tych sieci kratowych zapewniają niewiarygodnie tanie źródło połączenia ze światem bez korzystania z usługodawcy internetowego. Podczas gdy prywatność ograniczy cyberataki i nieetyczny nadzór, system z pewnością przeszkadza gigantom sieci.

Na Ziemi jest wiele „ocenzurowanych” obszarów, które są narzucane ze względu na bezpieczeństwo geopolityczne i wdrażanie prawa krajowego. Jednak pieniądze lub waluta powinny być pozbawione granic i odporne na cenzurę. Stąd słowa kongresmana USA Patricka Mchenry’ego,

Ze względu na naturę technologii Bitcoin, rządy nie mogą jej zabić, ani też nie powinny i nie można szeroko zabijać walut cyfrowych. Będą wytrwali, będą silni. To są nowe ramy internetu następnej generacji.

Co więcej, Bitcoin i kryptowaluty zapewniają bezpieczeństwo, a jednocześnie wewnętrznie motywują graczy obsługujących sieć. W związku z tym bariery wejścia dla małych graczy są również ograniczone.

Biorąc pod uwagę firmy agresywnie pracujące nad Bitcoinem, jak myślisz, jak inne kryptowaluty znajdą miejsce w następnej erze zdecentralizowanego internetu? Podziel się z nami swoimi poglądami.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector