Jeśli ETF Bitcoin firmy CBOE zostanie odrzucony, czy doprowadzi to do upadku wściekłych byków?

Reklama Phemex

Podczas gdy świat z niecierpliwością oczekuje na decyzję US SEC w sprawie ETF Bitcoin złożoną przez CBOE, SEC uderzyła błyskawicznie, odkładając swoją decyzję w sprawie zgłoszenia funduszu giełdowego Direxion Bitcoin (ETF) do września 2018 r. A więc, co by było, gdyby Cboe sponsorował Bitcoin ETF zostaje opóźniony lub odrzucony w związku z tym, jaki i jak duży może być wpływ?

Fundacja ETF Bitcoin sponsorowana przez CBOE: Czy może zostać opóźniona??

Podczas gdy świat przygotowuje się do decyzji Chicago Board Options Exchange Global Markets (CBOE) -Solid X Bitcoin ETF wkrótce nadejdzie, to odroczenie transakcji giełdowej Direxion Bitcoin będącej przedmiotem obrotu przez SEC wzbudziło alarmy, że są szanse, że może się różnić od CBOE Solid X ETF również. Ponieważ SEC ma 45 dni od daty publikacji w Rejestrze Federalnym i może mieć kolejne okno na przedłużenie, istnieje wszelkie prawdopodobieństwo, że SEC chciałby wykorzystać czas na podjęcie uczciwej decyzji, aby móc wszystkich interesariuszy.

Ponieważ rynki poruszają się tak, jak są, a BTC jest budowany w oparciu o BTC, które wzrosły o ponad 1000 USD w ciągu ostatniego tygodnia, wiadomość o opóźnieniu może nadejść z niewielką korektą, która może odreagować wkrótce potem. Ponieważ fundusz ETF (ETF) Direxion jest już opóźniony, rynek jest na to gotowy.

W rzeczywistości zatwierdzenie miałoby większy pozytywny wpływ na ceny BTC niż opóźnienie miałoby negatywny wpływ.   

Przeczytaj także: Eksplozja entuzjazmu Bitcoin ETF, Byki już podjęły odpowiedzialność

Co się stanie, jeśli wniosek zostanie odrzucony?

Jeśli wniosek CBOE-Solid X ETF zostanie odrzucony, nie byłby to pierwszy przypadek odrzucenia wniosku. Odrzucił ponad 15 funduszy ETF związanych z bitcoinami, które zostały zaproponowane od 2013 roku, aw ciągu ostatniego roku pojawiło się już kilka odrzuceń, które obejmują takie jak CBOE, Gemini i SolidX.

Jeśli chodzi o SEC, nadal istnieje wiele przeszkód, które należy pokonać, zanim będzie mogła wypowiedzieć cokolwiek na korzyść,   

  • Nieuregulowany rynek i przejrzystość: Jednym z powodów, dla których Bitcoin zestrzelił aplikację ETF Winklevoss, było to, że uważał, że rynek BTC jest wciąż na stosunkowo wczesnym etapie swojego rozwoju, a rynek był dość nieuregulowany. Zakwestionowano również przejrzystość cen i giełd i uznano ją za kluczowy czynnik do odrzucenia. Rynki bitcoinów są nadal nieuregulowane, a także wiele giełd nadal ma problemy z przejrzystością.
  • Efektywność cenowa: Ponieważ ceny kryptowalut są bardzo zmienne; Inne obawy SEC dotyczyły tego, jak fundusze będą działać i czy można je wycenić i skutecznie handlować. Również w pewnym momencie SEC również uważał, że BTC do pewnego stopnia jest pozbawiony płynności, a zatem może uwięzić fundusze. – Skuteczność cen jest nadal trudna, ponieważ nadal istnieje duża różnica w cenach na giełdach, a zmienność nadal się utrzymuje
  • Bezpieczeństwo wymiany: Ponieważ wiele głównych giełd doświadczyło luk w zabezpieczeniach i włamań, SEC nadal nie jest przekonana, że ​​aktywa bazowe Bitcoin będą zabezpieczone i bezpieczne.  

Chociaż istnieje wiele innych przeszkód, takich jak ochrona inwestorów detalicznych, obecność usług powierniczych i dostępność kontraktów terminowych na Bitcoin na CBOE i CME, nadal nie wyglądają one na tyle, aby potwierdzić, że BTC ETF przez CBOE i SOlidX przejdą

Patrząc na wpływ tego na ceny, poza początkowym odrzuceniem kłopotów Winklevoss, które doprowadziły do ​​poważnego załamania się Bitcoina z poniżej 1300 USD do 950 USD, wszystkie inne odrzucenia ETF nie wykazały drastycznego negatywnego wpływu na ceny w krótkim okresie a sentyment długoterminowy pozostał nienaruszony. Jakakolwiek korekta ceny nastąpiła z powodu wiadomości o odrzuceniu, również została zauważona w ciągu najbliższych kilku dni.

W obecnej sytuacji wygląda na to, że wydarzenie zebrało wokół siebie dużo szumu, który z pewnością doprowadziłby do korekty cen w krótkim okresie, ale długoterminowy trend może nie ulec znacznemu wpływowi. ETF w kryptowalutach zdecydowanie i może zmienić kierunek pieniędzy instytucjonalnych na kryptowaluty. Ale jego odrzucenie nie oznacza końca drogi, chociaż może na bardzo krótki czas osłabić ten sentyment. Instytucje nadal będą miały wiele opcji inwestowania w kryptowaluty, w tym kontrakty futures na CBOE i CME, a także obligacje notowane na giełdzie, które są obecnie notowane w Szwecji i rozważane w wielu innych krajach europejskich.


Celem artykułu nie jest osłabienie podniecenia i pozytywnego nastawienia wokół ETF Bitcoin, ale raczej diabelski adwokat, by przygotować społeczność kryptowalut, jeśli decyzja nie przyjdzie na korzyść ETF-ów Bitcoin. Oznaczałoby to tylko, że rynki kryptowalut muszą bardziej dojrzeć, zanim SEC będzie mogła w końcu na to zezwolić. Krótkoterminowe nastroje mogą zmienić się w niedźwiedzie, ale w perspektywie średnio- i długoterminowej Bitcoin na pewno się poprawi

Czy SEC zatwierdzi ETF tym razem, czy też ją opóźni lub odrzuci? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector