Komisarz SEC Hester Peirce sprzeciwia się odrzuceniu Bitcoin ETF

Reklama Phemex

Hester Peirce, komisarz SEC, sprzeciwia się drugiemu odrzuceniu ETF Bitcoin firmy Cboe, który ma być zarządzany przez braci Winklevoss przez SEC. W swoim oficjalnym poście wzywa SEC do tłumienia innowacji, angażowania się w regulację merytoryczną i hamowanie instytucjonalizacji, która mogłaby złagodzić ryzyko obecne na rynku bitcoinów i kryptowalut. 

Hester Peirce, „Crypto Mom” sprzeciwia się odrzuceniu przez SEC funduszu ETF Bitcoin

Wczoraj żądanie Bitcoin ETF na Bats BZX Exchange przez braci Winklevoss zostało odrzucone po raz drugi. Pierwsze odrzucenie „Winklevoss Bitcoin Trust” nastąpiło w zeszłym roku. Gdyby został zatwierdzony, stałby się pierwszym w historii kryptowalutowym funduszem ETF. Zatwierdzenie doprowadziłoby dalej inwestorów instytucjonalnych na rynek kryptowalut.

Jednak nie wszyscy urzędnicy są przeciwni Bitcoin ETF, ponieważ komisarz SEC oficjalnie ogłasza „Niezgoda komisarz Hester M. Peirce wobec BatsBZX”.

Bitcoin ETF

Peirce pisze,

„Z całym szacunkiem nie zgadzam się z poleceniem Komisji, w którym nie zgadzam się z proponowaną zmianą zasad, z późniejszymi poprawkami, dotyczącą notowania i handlu akcjami Winklevoss Bitcoin Trust na Bats BZX Exchange, Inc. („ BZX ”).”

Dalej stwierdza,

„Wbrew ustaleniom Komisji uważam, że proponowana zmiana zasad jest zgodna z ustawowym standardem i powinniśmy zezwolić BZX na notowanie i handel tym produktem giełdowym opartym na bitcoinach („ ETP ”)”.

Jej niepokój dotyczy ochrony konsumentów, która jest osłabiona przez uniemożliwienie inwestorom instytucjonalnym wejścia na rynek.

„Obawiam się, że podejście Komisji podważa ochronę inwestorów, wykluczając większą instytucjonalizację rynku bitcoinów. Większy udział instytucjonalny zmniejszyłby wiele obaw Komisji związanych z rynkiem bitcoinów, które leżą u podstaw jej decyzji o dezaprobacie ”.

„Interpretacja i zastosowanie przez Komisję standardu ustawowego stanowi silny sygnał, że innowacje są niepożądane na naszych rynkach, sygnał, który może mieć skutki daleko wykraczające poza los platform ETP z bitcoinami”


dodaje Pierce.

Przeczytaj także: VanEck Bitcoin ETF firmy Cboe wciąż ma szansę po tym, jak SEC odrzuca propozycję Winklevoss

Instytucjonalizacja, innowacje, & Merit Regulation

Ponadto mówi o roli BZX jako organizacji samoregulującej:

„Ponieważ nakaz odrzucenia koncentruje się na rynku spot bitcoin, nie nadaje odpowiedniej wagi ważnej funkcji, którą giełdy jako organizacje samoregulujące („ SRO ”) pełnią zgodnie z naszymi ramami regulacyjnymi.”

„BZX powinien odgrywać i będzie odgrywać centralną rolę w monitorowaniu obrotu akcjami Trustu. Wykonując tę ​​funkcję, BZX wykonywałby powierzone mu obowiązki jako organ subregionalny i podlegałby nadzorowi Komisji. Wykonując te obowiązki, BZX miałby potężne zachęty regulacyjne i biznesowe, aby zapewnić integralność produktów, które wystawia do obrotu. Nic w aktach nie sugeruje, że BZX nie chce lub nie jest w stanie wypełniać swoich obowiązków wynikających z ustawy o giełdach ”.

Według jej sprzeciwu inwestorzy instytucjonalni pomagają rynkowi w dojrzewaniu i dalszej promocji ochrony konsumentów.

„Odrzucając propozycję notowania, Komisja wskazuje na problemy na rynku bitcoinów, które moim zdaniem zostałyby złagodzone poprzez zinstytucjonalizowanie rynku – zjawisko, które sprzyjałyby bitcoinowym platformom ETP. Na przykład zamówienie wskazuje na różnice cenowe na rynkach bitcoinów. Chociaż twierdzę, że rynki są już lepiej połączone przez aktywnych arbitrów niż sugeruje to zarządzenie Komisji, ustanowienie EPT sprowokowałoby większy arbitraż cenowy, a tym samym lepsze połączenia między rynkami ”.

Uważa, że ​​zaangażowanie instytucjonalne może raczej pomóc rynkowi,

„Większy udział inwestorów instytucjonalnych w rynku bitcoinów pomógłby wywierać presję na giełdy, aby wzmocnić ich obronę przed kradzieżą, zachęcić do większych inwestycji w rozwiązania powiernicze w przestrzeni bitcoinów i utrudnić manipulatorom rynku uniknięcie uwagi innych uczestników rynku . ”

„Dopóki inwestorzy ci odmawiają wejścia na rynek bitcoinów, ponieważ nie ma wydajnego pojazdu, który obniżyłby koszty wejścia, cechy rynku bitcoin, które budzą obawy Komisji, prawdopodobnie będą się utrzymywać”.

Organy regulacyjne tłumią innowacje, pisze Pierce, i oddają się regulacji merytorycznej:

„Wykluczając zatwierdzenie ETP opartych na kryptowalutach w dającej się przewidzieć przyszłości, Komisja angażuje się w regulację merytoryczną. Bitcoin to nowe zjawisko, a jego długoterminowa żywotność jest niepewna. Może się powieść; może zawieść. Komisja nie jest jednak dobrze przygotowana do oceny prawdopodobieństwa wyniku dla bitcoina lub innych aktywów.

Wielu inwestorów wyraziło zainteresowanie uzyskaniem ekspozycji na bitcoiny, a część z nich wolałaby ją zdobyć bez bezpośredniego posiadania bitcoinów. ”

„Platforma ETP oparta na bitcoinie oferowałaby inwestorom pośrednią ekspozycję na bitcoin za pośrednictwem produktu, który jest przedmiotem obrotu na regulowanym rynku papierów wartościowych oraz w sposób, który eliminuje niektóre tarcia i obawy związane z bezpośrednim kupowaniem i utrzymywaniem bitcoinów”.

To z pewnością dobry znak, że jeden z komisarzy SEC opowiada się za Bitcoin ETF, który jest podekscytowany i pełen nadziei społeczność kryptowalut.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map