Kontrakty futures na CME wygasną jutro, czy cena Bitcoin spadnie dalej?

Reklama Phemex

Ostatnie odkrycia to potwierdzają kontrakty terminowe na CME przez większość czasu miały gwałtowny wpływ na cenę bitcoinów. Według raportu Arcane Research, analitycy bitcoinów i kryptowalut odkryli, że cena bitcoina spada średnio o 2,27% przed miesięcznymi rozliczeniami CME.

Cena Bitcoin jest manipulowana przed miesięcznym rozliczeniem kontraktów terminowych

Analitycy z Arcane Research mają powody, by sądzić, że powtarzający się spadek ceny bitcoina przed miesięcznym rozliczeniem kontraktów terminowych na CME nie może być zwykłym zbiegiem okoliczności. Wyjaśniając możliwą sytuację, napisał Bendik Norheim Schei z Arcane,

„Statystycznie jest bardzo mało prawdopodobne, aby spadek ceny przed rozliczeniem na CME był spowodowany zwykłym zbiegiem okoliczności”,

„Liczby potwierdzają więc hipotezę, że cena bitcoina jest manipulowana przed rozliczeniem CME. Jednak liczby nie mówią nic o celowej manipulacji lub, na przykład, jedynie w wyniku strategii inwestorów polegającej na zabezpieczaniu… ”

Schei mówi również, że fakt, że kontrakty futures na bitcoiny CME są rozliczane w gotówce, a nie w bitcoinach, sprawia, że ​​rynek jest pełen spekulacji

„Te kontrakty futures są optymalne do manipulacji. Są rozliczane w dolarach, a nie w bitcoinach. Cena rozliczenia zależy od ceny bitcoina na rynku bazowym. W związku z tym faktyczny bitcoin nigdy nie zmienia właściciela, a jest to tylko rynek, na którym handluje się dolarami ”.

Jak manipuluje się ceną bitcoinów?

Chociaż wyniki badań nie do końca ujawniają mechanizmy związane z domniemaną manipulacją ceną, fakt, że CME rozlicza swoje miesięczne kontrakty futures w USD, umożliwia spekulantom i handlowcom obstawianie za cenę bitcoina. Co miesiąc, w okresie rozliczeń, podejrzewa się, że traderzy próbują grać w systemie, zwierając bitcoin.

Niedawne przypadki domniemanych manipulacji cenami

W ciągu ostatnich 2 lat, od stycznia 2018 r. Do sierpnia 2019 r., Analiza pokazuje, że cena bitcoina zanotowała trend spadkowy przed rozliczeniem kontraktów terminowych CME w 15 z 20 analizowanych miesięcy. Zgodnie z analizą, tylko 5 miesięcy (2018-2019: kwiecień, wrzesień, grudzień, marzec, lipiec) spowodowało wzrost ceny bitcoinów przed takim okresem rozliczeniowym. W pozostałych miesiącach bitcoin spadł średnio o 2%.

Cena Bitcoin w stosunku do miesięcznych rozliczeń kontraktów futures na CMECena Bitcoin w stosunku do miesięcznych rozliczeń kontraktów futures na CME


Analitycy również analizują sytuację. W biuletynie eToro Daily Market Updates starszy analityk Mati Greenspan mówi, że skoro wolumeny na tych kontraktach były w tym tygodniu szczególnie wysokie – 142,340 BTC od poniedziałku, cena Bitcoin może podlegać dużej zmienności pod koniec miesiąca.

Crypto Welson, w swoim dzisiejszym tweecie zauważył, że bitcoin odbijał się za każdym razem, gdy spadał z powodu rozliczenia kontraktów futures na CME. Zasugerował również, że cena Bitcoin może ulec odwróceniu po wygaśnięciu kontraktów futures CME w piątek.

Od marca 2019 r, #Bitcoin Kontrakty terminowe CME wygasły z końcem miesięcy.

Za każdym razem przed wygaśnięciem BTC spadał. Podczas gdy po wygaśnięciu kontraktów futures, BTC miało odwrócenie!

Futures CME jutro wygasają, co oznacza, że ​​wkrótce może nastąpić zmiana kierunku! #Październik pic.twitter.com/IYzWt8EH6q

– Crypto Welson? (@CryptoWelson) 26 września 2019 r

Co różni się od kontraktów terminowych na Bitcoin firmy Bakkt?

Wielu obserwatorów rynku ma nadzieję, że fizycznie rozliczane kontrakty terminowe na bitcoin Bakkt odciągną inwestorów od inwestowania pieniędzy w kontrakty rozliczane gotówką, ograniczając tym samym zakres manipulacji cenami. Co więcej, Mati Greenspan jest zdania, że ​​niedawny spadek cen był spowodowany „wprowadzeniem wyjątkowego odkrycia ceny, które wiąże się tylko z posiadaniem zgodnej z przepisami opcji bezpośredniego handlu bitcoinami za dolary amerykańskie”. CME, choć była giełdą regulowaną, tylko częściowo była w stanie rozwiązać problem rozpoznania ceny, ponieważ jej kontrakty były rozliczane gotówkowo. Zasugerował również, że nieuregulowane giełdy mogły sprawiać, że cena Bakkt była zawyżona i niestabilna.

Jednak Bakkt rozpoczął się raczej powoli, a rozwój pod względem wolumenu handlu bitcoinami w ciągu ostatnich kilku dni nie był imponujący. Dlatego okaże się, czy przyjęcie Bakkt pomoże zminimalizować rzekomą manipulację cenową związaną z kontraktami terminowymi na bitcoiny CME.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector