Kontrakty na opcje Bitcoin przyciągną ogromny popyt ze strony azjatyckich handlowców kryptowalut – CME Global Head

Reklama Phemex

Tim McCourt, globalny szef CME Group ds. Produktów kapitałowych i inwestycji alternatywnych wierzy że nadchodzące uruchomienie kontraktów na opcje Bitcoin prawdopodobnie stanie się ulubieńcem azjatyckich górników i handlowców kryptowalut. 

Handlowcy czekają na ogromne korzyści

Grupa CME ogłosiła 20 września wprowadzenie na rynek nowego produktu krypto-pochodnego. Aktualizacja wspomniała, że ​​opcje na Bitcoin Futures dadzą handlowcom Bitcoin dobrą okazję do zaoszczędzenia na marżach poprzez kompensację marży.

Ponadto stopa referencyjna dla bitcoinów CME CF (BRR) zostanie obliczona na podstawie dziennego wolumenu obrotu na głównych giełdach i platformach transakcyjnych Bitcoin.. 

Opcje te dodatkowo pomogą handlowcom ograniczyć możliwe ryzyko niewykonania zobowiązania przez kontrahenta za pomocą centralnego rozliczenia. Co więcej, poszerzy to możliwości handlowców i pomoże im w zarządzaniu ryzykiem i budowaniu strategii, ponieważ będzie wspierać elastyczny handel.

Stromy wzrost handlu kontraktami terminowymi na Bitcoin

McCourt spodziewa się, że opcje będą działać równie dobrze, jak Bitcoin Futures, które zostały uruchomione prawie dwa lata temu. Co ciekawe, połowa wolumenu obrotu kontraktami terminowymi na Bitcoin składa się z handlowców z subkontynentu azjatyckiego i europejskiego. 

Ponadto przedstawił wgląd w niedawny wzrost handlu kontraktami terminowymi na Bitcoin. 13 maja dokonano obrotu kontraktami terminowymi o wartości 1,3 miliarda USD (170 000 bitcoinów). Następnie, dzięki przepisom dotyczącym „opcji” na kontrakty terminowe typu futures, inwestorzy mogą łatwo zarządzać ryzykiem cenowym Bitcoin, jednocześnie uzyskując odpowiednią ekspozycję. 

„Podczas gdy kontrakty futures dają Ci ekspozycję jeden do jednego, w której ruch bazowego bitcoina przekłada się bezpośrednio na określoną wartość w dolarach na kontrakt, opcja daje Ci różne poziomy ceny wykonania i może zapewnić Ci ochronę przed spadkiem lub ekspozycję na wzrost za ułamek ceny [aktywów] bazowych ”, 

powiedział McCourt.

Według niedawnego ćwierkać wg CME, pomimo spadku cen bitcoinów, zainteresowanie klientów kontraktami futures na bitcoiny CME utrzymywało się na wysokim poziomie w III kwartale z dziennym OI przekraczającym 4,6 tys. kontraktów, co stanowi wzrost o 61% w porównaniu z III kwartałem 2018 r..

Źródło- Świergot


Co to jest kontrakt futures na opcje? 

Kontrakt opcji umożliwia inwestorowi kupno lub sprzedaż aktywów po określonej cenie wykonania. Inwestor może go kupić w terminie lub przed datą wygaśnięcia. To stawia inwestora w korzystnej sytuacji, ponieważ może on wykorzystać wahania cen bez faktycznego posiadania pozycji futures. Jednak kontrakt terminowy nakłada na inwestorów obowiązek kupna / sprzedaży aktywów po zakontraktowanej cenie w określonym czasie w przyszłości. 

CME nie ma planów oferowania kontraktów rozliczanych fizycznie

Ponadto powiedział, że opcje Bitcoin umożliwią kopaczom kryptowalut precyzyjne zabezpieczenie kosztów ich produkcji. Górnicy działający w Chinach już używają kontraktów futures na Bitcoin do zabezpieczenia. McCourt mówił również o uruchomieniu Bakkt i powiedział, że grupa CME nie planuje oferować podobnych kontraktów rozliczanych fizycznie. Ponadto powiedział, że obecnie skupiamy się na uzyskaniu zgód organów regulacyjnych i finalizacji przygotowań do uruchomienia nowych kontraktów opcyjnych..

Jednak Jeff Dorman, dyrektor ds. Inwestycji i współzałożyciel Arca, amerykańskiego funduszu zabezpieczającego przed kryptowalutami, wydawał się nie zgadzać z twierdzeniem pierwszego. Powiedział, że skuteczne strategie handlu kryptowalutami będą pochodzić z dodatkowych instrumentów – poza Bitcoinem. 

„Tylko tyle można zrobić z samym bitcoinem, [ponieważ] istnieje tylko tyle miejsc, w których fundusz musiałby handlować bitcoinami i papierami wartościowymi powiązanymi z bitcoinami”,

– powiedział Dorman.

Dodał, że w przyszłości grupa CME będzie musiała zmierzyć się z ostrą konkurencją. 

CME uruchomi dwie rozliczone finansowo kontrakty futures na złoto z Szanghaju

Zgodnie z ogłoszenie, Shanghai Gold Futures będzie ofertą produktową opartą na regionalnej cenie referencyjnej złota z Szanghajskiej Giełdy Złota (SGE). Premiera przewidziana jest na 14 października.

Źródło- Świergot

Kontrakty będą denominowane w dolarach amerykańskich i chińskich renminbi. Kontrakty futures zostaną uruchomione przez ramię CME-Commodity Exchange Inc (COMEX). Kontrakty terminowe COMEX na złoto w Szanghaju zapewnią dostęp do arbitrażu za 100 uncji. Pozwoli to również uchwycić korzyści z kompensacji marży między 100 uncjami COMEX. Kontrakty terminowe na złoto (GC) i inne produkty Grupy CME. Do ostatecznego rozliczenia kontrakty futures będą korzystać z kursu Shanghai Gold Benchmark PM (15:00 czasu chińskiego).

Czy „Opcje” CME będą miały taki sam wpływ jak kontrakty terminowe na Bitcoin? Daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej!

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector