Mt. Gox Saga: CEO Mark Karpeles mówi o fiasku i bankructwie Gox

Reklama Phemex

Mt. Gox, jedna z największych giełd bitcoinów i najpopularniejsza ofiara kradzieży, po raz kolejny pojawia się w wiadomościach, gdy jej były dyrektor generalny Mark Karpeles mówi o swojej roli w fiasku i prowadzeniu upadłej firmy przez rehabilitację cywilną.

Mark Karpeles, Mt. Były dyrektor generalny Gox wygłasza swoje serce

To niekończąca się Mt. Gox Saga, jeszcze raz! Były dyrektor generalny Mt. Gox, Mark Karpeles zgłosił się i napisał na Reddicie o całej klęsce z „Zapytaj mnie, co chcesz ”.

Mt. Gox, która była jedną z największych giełd bitcoinów, która odpowiadała za 70 procent transakcji bitcoinowych na świecie, zbankrutowała po rzekomej kradzieży bitcoinów w 2014 roku, która doprowadziła do 36-procentowego spadku cen bitcoinów. Ten sam Mt. Gox był również odpowiedzialny za spadki cen bitcoinów od grudnia 2017 do lutego 2018.

Mark Karpeles w zasadzie kupił witrynę od Jeda McCaleba w 2011 roku i został dyrektorem generalnym giełdy. W lutym 2014 roku Karpeles zrezygnował ze swojego stanowiska tuż przed tym, jak firma ogłosiła utratę bitcoinów.

Karpeles szczegółowo opowiada o wydarzeniach, poczynając od złożenia wniosku o rehabilitację w dniu 28 lutego 2014 r., Którego cztery miesiące po wymianie zbankrutowała. Według niego, jego wysiłki, aby pomóc Mt. Gox z kłopotów nie wystarczył, za co został aresztowany, a teraz pomaga w cywilnej rehabilitacji Mt. Gox.

Dalej wyjaśnia:

„Japońskie prawo upadłościowe ma tutaj szczególnie nieprzyjemny skutek i chcę się tym zająć z góry. Ponieważ wierzytelności wierzycieli zostały zarejestrowane, roszczenia te zostały zarejestrowane w wycenie jena japońskiego w dniu upadłości… Oznacza to, że roszczenia mogą zostać spłacone w całości, a aktywa w majątku Gox nadal będą znajdować się w ponad 160 000 bitcoinów i bitcoinów. … Aktywa te są rozdzielane między udziałowców w ramach likwidacji ”.

Jeśli chodzi o siebie, Karpeles nie chce tych miliardów dolarów, ponieważ „Od pierwszego dnia nie spodziewałem się, że otrzymam cokolwiek z powodu bankructwa”.

Przeczytaj także: Łamanie: Mt. Gox podejrzewa się o kolejną wyprzedaż BTC!

Czy rehabilitacja cywilna jest odpowiedzią na Mt. Gox bałagan?

Uważa, że ​​rehabilitacja społeczna to sposób, w jaki z oddaniem pracuje nad:


„Fakt, że dzisiaj jest taka możliwość, jest aberracją i uważam, że moim obowiązkiem jest upewnić się, że tak się nie stanie. Jednym ze sposobów na to byłaby rehabilitacja społeczna i wydaje się, że większość wierzycieli się z tym zgadza, dlatego robię wszystko, co w mojej mocy, aby tak się stało ”.

Więc teraz pewnie się zastanawiasz, to takie proste, odzyskamy nasze bitcoiny, najwyraźniej nie:

„Płatności na rzecz akcjonariuszy Bitcoin są niespotykane i prawdopodobnie nie wchodzą w grę, ponieważ podatki od płatności na rzecz akcjonariuszy muszą zostać obliczone, co oznacza, że ​​wszystko, co jest płacone, musi mieć stabilną wartość w JPY”.

Jeśli wymiana nie przejdzie do rehabilitacji cywilnej, pozostałe 165000 każdego bitcoina i gotówki bitcoin zostanie sprzedane przez Mt. Powiernik Gox, który doprowadziłby tylko do krachu na rynku, tak jak to miało miejsce ostatnio.

Mt. Gox miał na swoim koncie około 1 miliona bitcoinów, z których około 800 000 zostało skradzionych. Pozostałe 200000 bitcoinów wyceniono następnie po cenie upadłości, czyli około 400 USD. Niedawno powiernik sprzedał około 35 000 BTC i BCH każdy, a około 165 000 bitcoinów i 100 milionów dolarów BCH wciąż zostało.

Sąd twierdzi, że wszyscy otrzymają spłatę, ale kto otrzyma pozostałe miliardy bitcoinów. Cóż, zgodnie z prawem upadłościowym Karpeles byłby tą osobą. Osoba, która była odpowiedzialna za wymianę, kiedy wszystko poszło w dół, dosłownie!

Jednak Karpeles w swoim procesie w czerwcu 2017 r. Twierdził, że jest niewinny, a ponadto wspomniał, że firma ma problemy z zarządzaniem portfelem wierzytelności, które mogą doprowadzić do jej bankructwa..

Ponieważ bankructwo trwa już od ponad 4 lat, nadszedł czas, aby sąd podjął właściwą decyzję i przekazał monety prawowitym właścicielom. Został przedłużony zbyt długo, co tylko szkodzi nastrojom inwestorów i rynku.

Czy jesteś przekonany, że Mt. Gox, który nadal ma duże ilości funduszy bitcoinowych, nie powtórzyłby tego samego błędu ponownie??

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector