NASDAQ Gotowy do wystawiania i handlu Bitcoinami, Ethereum i innymi kryptowalutami do 2019 roku

Reklama Phemex

NASDAQ również dołączył do wyścigu kryptowalut, podczas gdy świat czeka na nowe przedsięwzięcie ICE Bakkt, które stanie się pierwszą giełdą regulowaną przez władze federalne. SEC odrzuciła tak wiele ETF Bitcoin w ciągu prawie 2 lat, a każde odrzucenie miało jeden wspólny punkt we wszystkich z nich, że nie ma federalnej giełdy, która zawiera listę bitcoinów i innych kryptowalut. Chociaż powoli wszystkie inne punkty odrzucenia znalazły odpowiedź, ten „powód odrzucenia” wydaje się wkrótce podlegać odpowiedzi NASDAQ.

Wyścig o pierwsze postępy, aby uchwycić ruch instytucjonalny w ekosystemie kryptowalut

Jeśli wierzyć źródłom, NASDAQ stara się być pierwszym podmiotem poruszającym się w zarządzaniu giełdą kryptograficzną, wykonywaniu zleceń i na czele ruchu instytucjonalnego w ekosystemie kryptowalut. Chociaż pojawiły się ogłoszenia o innych nagłówkach związanych z globalnymi giełdami, które dostały się na wody kryptowalut poprzez partnerstwa i handel kontraktami terminowymi; NASDAQ może po prostu wejść all in. Słynny agresywny i obeznany technologicznie NASDAQ wydaje się tworzyć ścieżkę dla kryptowalut, które mają być notowane i sprzedawane na właściwej giełdzie.

Chociaż nie było ogłoszenia jako takiego, ale źródło informacji poufnych z NASDAQ, blisko tego rozwoju poinformowano ICO Journal, że zgodnie z planami i harmonogramami świat może wkrótce zobaczyć, jak Bitcoin i Ethereum zostaną wymienione i zbywalne na NASDAQ.  

Cytując z notatki źródłowej ICO Journal

„Dyskusja na temat wymieniania monet skupiła się na tym, jak zostaną one sklasyfikowane z prawnego punktu widzenia. Jak możesz sobie wyobrazić, nasze przywództwo jest ściśle związane z dudnieniem w SEC i CFTC wokół kryptowalut oraz z tym, czego oczekuje się w ciągu najbliższych 3-6 miesięcy. Nawet przy założeniu najdłuższych ram czasowych zapewnione zostaną pewne wskazówki i spodziewam się, że będziemy działać szybko. Ramy (dwa różne zestawy ram oparte na dwóch różnych wynikach regulacyjnych) zostały już określone w celu stworzenia oddzielnego silosu dla notowań monet i solidnego aparatu handlowego. Wykonując obliczenia tutaj, poszukaj organów regulacyjnych, które zapewnią wytyczne w pierwszym kwartale 2019 r., A ogłoszenie i „wymiana monet” zostanie ogłoszona lub uruchomiona w drugim kwartale 2019 r. ”

NASDAQ podobno był gospodarzem spotkania za zamkniętymi drzwiami w zeszłym miesiącu w Chicago, w którym wzięli udział przedstawiciele około pół tuzina firm, w tym Gemini i innych giełd kryptowalut. Według raportów Bloomberga, celem spotkania było zachęcenie branży do pracy nad poprawą wizerunku kryptowaluty poprzez weryfikację jej potencjalnej roli na światowych rynkach..

W listopadzie 2017 roku raport Wall Street Journal ujawnił, że NASDAQ i Cantor Fitzgerald & Co. opublikuje listę kontraktów terminowych na bitcoiny w pierwszej połowie 2018 roku. Ponieważ tym razem ten plan się nie powiódł, wygląda na to, że Nasdaq wyjdzie na jaw wszystkie bronie..

Przeczytaj także: Bycze poglądy Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych w St. Louis na temat Bitcoin: fajna funkcja, wartość & Stać się złotem

Wyścig stał się trudny dla tradycyjnych wymian

Podczas gdy oficjalne ogłoszenie NASDAQ wciąż oczekuje, na początku tego miesiąca Intercontinental Exchange – kolos handlowy, który jest właścicielem nowojorskiej giełdy i innych światowych rynków – ogłosił, że tworzy nową firmę o nazwie Bakkt. Nowe przedsięwzięcie, które ma się rozpocząć w listopadzie, będzie oferować regulowany federalnie rynek Bitcoin. Tworząc Bakkt, ICE dąży do przekształcenia Bitcoin w zaufaną globalną walutę o szerokim zastosowaniu.

Po tej wiadomości pojawiła się druga co do wielkości giełda w Niemczech, Stuttgart Börse, która również ujawniła plany opracowania nowej platformy dla początkowych ofert monet (ICO), a także wielostronnego systemu handlu kryptowalutami.


W lipcu tego roku szwajcarska giełda papierów wartościowych SIX ogłosiła również swoje plany dotyczące nowej infrastruktury rynkowej, która została zaprojektowana dla kryptowalut, takich jak bitcoin i będzie oparta głównie na technologii rozproszonej księgi Blockchain i będzie oferować zintegrowane usługi potransakcyjne, takie jak rozliczanie transakcji i aktywa opieka

Ponieważ te duże giełdy zorientowane na technologię wchodzą do walki o listy kryptowalut, ich sfera kryptograficzna wydaje się ewoluować i dojrzewać. To zdecydowanie ograniczyłoby manipulacje cenami i obawy o bezpieczeństwo, czyniąc bezpieczniejszy dla pieniędzy instytucjonalnych.

Zdecydowanie rozwiązanie, którego może szukać SEC. Wygląda na to, że aplikacja Bitcoin ETF zostanie zaakceptowana w pierwszym kwartale 2019 roku? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map