Od redakcji: Jak wysoko może wzrosnąć cena Bitcoin (BTC) w 2021 roku?

Reklama Phemex

Cena bitcoina osiągnęła wczoraj kolejny rekord wszechczasów, gdy jego cena wzrosła powyżej 48 000 USD w następstwie zakupu Bitcoinów przez Teslę o wartości 1,5 miliarda USD. 20% wzrost ceny spowodował również, że cena Bitcoin po raz pierwszy zarejestrowała rekordową cenę 8800 $ 24-godzinną świecę. Gigantyczna świeca cenowa wygląda na jeszcze bardziej znaczącą, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że zaledwie rok temu cena Bitcoina spadła do 4000 USD w marcu.

Max Keizer przewiduje krótkoterminowe 65 tysięcy dolarów za BTC

Gdy cena Bitcoina zbliża się do 50 000 USD, przy czym spodziewany jest przepływ kapitału instytucjonalnego na rynku, ponownie zaczęło pojawiać się pytanie o oczekiwany szczyt ceny Bitcoina. Zwolennicy bitcoinów, tacy jak Max Keizer, uważają, że 65 000 USD byłoby krótkoterminowym szczytem i spodziewają się, że cena najwyższej kryptowaluty przekroczy 200 000 USD do końca roku.

65 000 $ w grze krótkoterminowej

220000 $ w 2021 roku w grze #Bitcoin pic.twitter.com/DXY5mmJZgX

– Max Keiser (@maxkeiser) 8 lutego 2021 r

Te prognozy cenowe jeszcze rok temu zostałyby odrzucone jako absurdalne, ale dziś wydaje się to bardzo możliwe. Ten sezon byków nie tylko przyciągnął zainteresowanie instytucjonalne, ale także przełamał wiele nieporozumień dotyczących najlepszej kryptowaluty. Cena bitcoina utrzymuje się powyżej 30 000 USD dłużej niż utrzymywała którykolwiek z poprzednich rekordów, co sugeruje, że przez lata dojrzał jako aktywo i jest jednym z głównych powodów, dla których instytucje używają go jako zabezpieczenia skarbowego.

Niedobór Bitcoina, czynnik napędzający jego wzrost

Rosnąca cena Bitcoina z pewnością sprawiła, że ​​znalazł się w centrum wszystkich nagłówków w tym sezonie hossy, jednak tacy jak PlanB, popularny analityk giełdowy, uważają, że stała podaż BTC wraz z faktem, że jest samowystarczalna, sprawia, że ​​jest bardziej groźny jako magazyn wartości. Model przepływu zapasów PlanB mierzy wartość aktywów w oparciu o niedobór, Bitcoin obecnie znajduje się na liście za złotem.

Schemat przepływu akcji do wartości jest również jednym z mocno przeanalizowanych modeli, ponieważ wielu sceptyków uważa, że ​​wykres mierzy jedynie podaż aktywów. Jednak ten sezon byków okazał się dość trafny w prognozach, a jego model cenowy sugeruje, że cena Bitcoina przekroczy 100 000 USD do końca roku..

#bitcoin Cena po halvingu w 2020 roku znajduje się między utworami z 2012 i 2016 roku. Dodałem cele modelu S2F (100 000 USD) i S2FX (288 000 USD). Cele to średnie ceny, rzeczywista cena BTC będzie oscylować wokół celów. Jeśli po roku 2017 nastąpi hossa w 2021 r., To będzie to 100 tys. USD, jeśli będziemy śledzić rok 2013 .. 288 tys&# 128640; pic.twitter.com/RdRP7VUqqF

– PlanB (@ 100 bilionów USD) 5 lutego 2021 r


Model przepływu akcji przewiduje cenę 100 000 USD na koniec 2021 r., Jeśli Bitcoin będzie podążał za trendami cenowymi z 2017 r., A cena docelowa w wysokości 288 000 USD, jeśli bieżący okres byka naśladuje rok 2013. Wskaźniki dotyczące łańcucha i stały wzrost cen sugerują, że trwająca passa byków podąża za trendami z 2013 roku, bardziej niż w 2017,

Rosnąca popularność Bitcoina jako aktywa rezerwy skarbowej

Poprzednie biegi byków były prowadzone przez graczy detalicznych, co jest jednym z głównych powodów, dla których te byki straciły na sile po krótkim wzroście cen trwającym od kilku dni do tygodni. Jednak obecny trend byka jest w dużej mierze przypisywany gigantom instytucjonalnym, z których większość nie wzięła Bitcoina zaledwie kilka lat temu. Teraz te same instytucje nie tylko kupują bitcoiny w postaci skarbów i wartości miliardów, ale także używają go jako rezerwy skarbowej, a nie trzymają i sprzedają.

MicroStrategy była jedną z pierwszych instytucji, które zamieniły część swojej gotówki skarbowej na bitcoiny i zaczęły kupować bitcoiny już w sierpniu ubiegłego roku, kiedy cena bitcoina wynosiła nieco powyżej 10 000 USD. Firma MicroStrategy do tej pory zainwestowała prawie 1,57 miliarda dolarów w Bitcoin i kupiła dwa ostatnie spadki po 29 i 31 000 dolarów. Ich inwestycja już prawie się podwoiła, odkąd firma stara się edukować inne instytucje na temat korzyści płynących z posiadania Bitcoin. ”

W miarę przyjmowania korporacji #bitcoin jako rezerwowe aktywa skarbowe w swoich bilansach zastępują aktywa zagrożone aktywami o najlepszych wynikach, wybierając zmienną aprecjację zamiast stabilnej amortyzacji. Ta strategia Bitcoin przynosi długoterminowe korzyści wszystkim akcjonariuszom. https://t.co/F0xxZ83jNx

– Michael Saylor (@michael_saylor) 9 lutego 2021 r

Do MicroStrategy dołącza teraz Tesla, który kilka dni temu dokonał największego pojedynczego zakupu Bitcoina o wartości 1,5 miliarda dolarów, ponieważ wielu już spekulowało tym samym, odkąd Elon Musk zmienił swoje Twitter Bio na Bitcoin. Nie tylko Tesla i MicroStrategy dodały Bitcoin do bilansu swojej firmy, ponieważ podobno prawie 15 spółek notowanych na giełdzie posiada obecnie Bitcoin.

Bitcoin zdołał przejąć znaczną część rynku złota, ponieważ wielu tradycyjnych menedżerów funduszy hedgingowych i inwestorów z Wall Street zmniejszyło swoją ekspozycję na złoto, aby zainwestować w Bitcoin.

Mamy odwrócenie o 180 stopni w stosunku do złota.

Zielona kropka to pierwszy zakup Bitcoina przez MicroStrategy. pic.twitter.com/gTglGcavOg

– Willy Woo (@woonomic) 9 lutego 2021 r

Różni analitycy zaproponowali różne docelowe ceny dla ceny bitcoinów zarówno w krótkim, jak i długim okresie, a cena docelowa 100 000 USD na koniec roku wydaje się być powszechnym przekonaniem.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector