Pakistańczycy spoglądają na kryptowalutę, by przetrwać w obliczu upadającej gospodarki, mogą iść w kierunku Wenezueli

Reklama Phemex

Podczas gdy Pakistan może świętować utworzenie nowego rządu, na którego czele najprawdopodobniej stanie Imran Khan, problem rozpadającej się gospodarki wciąż pozostaje nierozwiązany. Podczas gdy każdy Pakistańczyk chciałby, aby celebracja polityki również skierowała się w stronę ich gospodarki, wielu Pakistańczyków kieruje się w stronę kryptowalut, aby utrzymać się po rosnącej inflacji i spadającej rupii pakistańskiej, tak jak to się stało w Wenezueli..

Rozpadająca się gospodarka Pakistanu, która szuka wytchnienia

Pakistan przeżywa trudne czasy. Brak stabilności politycznej zagraża również jego gospodarce. Odchodzący rząd spodziewa się, że w nadchodzącym roku podatkowym gospodarka będzie rosła w najszybszym tempie od ponad dekady, ale ekonomiści mają wątpliwości. Wzrost w drugiej co do wielkości gospodarce Azji Południowej ma spaść do 5,2 procent w roku rozpoczynającym się w lipcu, według średniej sześciu ekonomistów ankietowanych przez Bloomberg.

Przewidywane spowolnienie pojawia się, gdy rząd ogranicza plany wydatków na drogi i infrastrukturę, aby osiągnąć cele fiskalne – klucz do uzyskania wsparcia finansowego z Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

W swoim globalnym upokorzeniu międzynarodowy strażnik przeciwko praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, Grupa Specjalna ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF), również umieścił Pakistan na liście „jurysdykcji ze strategicznymi brakami”, znanej również jako szara lista. Argumentacja FATF dotyczy „strukturalnych niedociągnięć” Pakistanu w przeciwdziałaniu praniu pieniędzy (AML) i zwalczaniu finansowania terroryzmu (CFT). To nie pierwszy raz, kiedy Pakistan znalazł się na liście niezbyt dobrych facetów FATF; kraj był tam w 2008 roku i od 2012 do 2015 roku.

Ale Pakistan wyróżnia się jako najbardziej znacząca nazwa na liście z największą populacją i największą gospodarką, nie zapominając o największej armii.

Rupia pakistańska również spadła do najniższego w historii poziomu w obliczu obaw banku centralnego kraju przed kryzysem bilansu płatniczego. Widoczna dewaluacja wskazuje na oznaki podatności na prawie 300 miliardów dolarów gospodarek Pakistanu, ponieważ malejące rezerwy walutowe i rosnący deficyt na rachunku bieżącym wywołują spekulacje na temat powrotu do Międzynarodowego Funduszu Walutowego po pożyczki po raz drugi od 2013 r..

Ponieważ rupia pakistańska dewaluuje, wielu Pakistańczyków przechodzi na kryptowaluty, aby je utrzymać, co jest zabronione przez jej rząd. Było to oczywiste, ponieważ liczba osób kupujących i sprzedających bitcoiny osiągnęła 57 na platformie Localbitcoins, jedyne źródło dla ludzi, którzy kupują i sprzedają kryptowaluty po pierwszym zamknięciu giełdy bitcoin Urdubit.

„Ludzie zwracają się do kryptowaluty jako inwestycji, ale wolniej niż w świecie zachodnim, ponieważ wskaźnik alfabetyzacji jest tu niższy i jest to dla nich zupełnie nowe zjawisko,

”Powiedział Abu Shaheer, założyciel kryptowaluty Pakcoin z Pakistanu. „Wraz ze spadkiem rupii niektórzy używają jej jako alternatywnego środka płatności”,

– dodał Shaheer.

„Większość osób korzystających z kryptowalut to inwestorzy jednodniowi lub krótkoterminowi, którzy znajdują okazje inwestycyjne w kryptowalutach, a ich liczba rośnie.”

Przeczytaj także: Hiperinflowana Wenezuela, aby zorganizować przedsprzedaż PetroCryptocurrency 20 lutego

Pakistan naśladujący trendy w Wenezueli

Wenezuela stała się przykładem dla ludzi przenoszących się na Bitcoin, gdy inflacja gwałtownie wzrosła. W ostatnich latach kraj przeżywa gwałtowny kryzys, odkąd ceny ropy spadły poniżej poziomu 100 USD w 2014 r., Do jednej trzeciej ceny na początku 2016 r. Boliwariańska Republika Wenezueli jest miejscem jednego z największych kryzysów hiperinflacyjnych na świecie..

Prezydent Nicolas Maduro obwinił czynniki zewnętrzne i ingerencję USA, ale w rzeczywistości inflacja wzrosła do 8900% w marcu 2018 r., Zgodnie z tradingeconomics.com. i wenezuelski Bolívar pogrąża się na ulicach Caracas, co obniżyło siłę nabywczą oficjalnej płacy minimalnej, czyniąc Bolivara prawie bezwartościowym.

Ponieważ gospodarka krajów Ameryki Południowej osiągnęła najniższy poziom w kwietniu, wolumen LocalBitcoins w tygodniu 14 kwietnia 2018 r. Wyniósł 2789,991,957,138 wenezuelskich boliwarów. Poprzedni tydzień przyniósł wynik poniżej dwóch bilionów VEF, na poziomie 1 744 669 576 098 wenezuelskich boliwarów. Wcześniej wolumeny były w większości poniżej 1 biliona VEF.

Patrząc na sytuację Erik Voorhees z Shapeshift opublikował tweeta Liczba transakcji handlu bitcoinami między osobami w # Wenezueli osiągnęła rekordowy poziom w zeszłym tygodniu… niestety tak samo jest miarą przyjęcia BTC, jak i obniżenia wartości #bolivar.  

Źródło: coin.dance/volume/localbitcoins/VEF

Wolumen handlu Bitcoinami między osobami #Wenezuela osiągnął rekordowy poziom w zeszłym tygodniu… niestety tak samo jak miernik przyjęcia BTC #bolivar upodlenie. https://t.co/mNAuT3KWb4

– Erik Voorhees (@ErikVoorhees) 19 kwietnia 2018 r

To wyzwoliło odpowiedzi, gdy mieszkańcy Wenezueli zabrali się do Twittera, aby powiedzieć, że przetrwają na łasce kryptowaluty. Przeczytany jeden tweet

„Dzięki kryptowalutom i handlowi mogę mieszkać w Wenezueli bez cierpienia tego, co większość ludzi cierpi każdego dnia. Ale jest bolesne widzieć ludzi jedzących bezpośrednio z kosza na śmieci (całe rodziny) i widzieć tyle biedy ”, powiedział.

Gdy gospodarka Pakistanu się rozpada, przypomina te same znaki, co Wenezuela, jeśli chodzi o przejście na kryptowaluty. Nawet dla społeczności kryptograficznej zmuszanie kraju do korzystania z kryptowalut nie jest dobrym znakiem. Mam nadzieję, że nowy rząd poprawi sytuację gospodarczą i obejmie kryptowaluty w dobrych czasach, a nie podczas kryzysów

Czy Pakistan będzie w stanie rozwiązać swój kryzys, czy też zatonie tak jak Wenezuela? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me