Portfel Bitcoin Silk Road aktywuje się ponownie, spodziewany przez społeczność ogromny zrzut

Reklama Phemex

Według ostatnich danych dotyczących transakcji, popularna witryna Darknet Silk Road, która sprzedaje narkotyki online, wydaje się, że przeniosła ze swojego portfela bitcoin o wartości 1 miliarda dolarów. We wczesnych latach Bitcoin był znany jako waluta Darknetu. Ludzie używali go do wszystkich poszukiwanych czynności, w pełni wykorzystując jego anonimowość. Ale rosnąca dojrzałość kryptowalut Bitcoin zaczął przechodzić z rąk przestępców do spekulantów i inwestorów, ale jego użycie nadal wydaje się być dość rozpowszechnione w Darknet.  

Portfel Bitcoin Silk Road zostaje uaktywniony, nadchodzi zrzut?

Silk Road został uruchomiony w lutym 2011 r. Jako „pierwszy nowoczesny rynek darknetu”. Platforma umożliwiła użytkownikom anonimowe kupowanie i sprzedawanie nielegalnych rzeczy w Internecie. Jedwabny Szlak został jednak zamknięty przez Federalne Biuro Śledcze (FBI) w październiku 2013 r. Rok później, Silk Road 2.0 został uruchomiony, ale również został zamknięty, a domniemany właściciel Ross Ulbricht został aresztowany i skazany na życie w więzieniu.

Od momentu powstania i działalności w tych samych datach, co data powstania Bitcoin i popularność, jaką zdobył Silk Road, można było sądzić, że strona internetowa może mieć ogromne ilości Bitcoinów leżące w jej portfelu. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Redditora o nazwie „sick_silk”

„Pierwotny portfel posiadał 111.114,62 $ BTC / $ BCH, który jest obecnie wyceniany na ~ 844 mln $ (bez uwzględnienia innych widełek #Bitcoin)” i „Wygląda na to, że właściciel ogromnego portfela związanego z #SilkRoad aktywnie przenosi fundusze od 3 dni, dzieląc je na kawałki po 100 monet według portfeli podrzędnych ”.

Reddit zaktualizował również, że te 60000 monet zostało przeniesionych w uchwytach, a nie wszystkie razem. Właściciel portfel przeniósł te monety w partiach po 30 000/20 000/10 000/5 000/500, a teraz 100 monet.

bitcoinŹródło: #BTC: https://www.blocktrail.com/BTC/address/1KyJr2L6CN5XhDfv9Sb5q3kjKwFCrRxTLy/transactions bitcoinŹródło: #BCH: https://www.blocktrail.com/BCC/address/1KyJr2L6CN5XhDfv9Sb5q3kjKwFCrRxTLy/transactions

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest portfel Ostatnio aktywny 9 marca 2014 r., czyli kilka miesięcy po tym, jak celownik został zburzony przez FBI.

Redditor wspomina również, że jego zdaniem ten portfel należy do SilkRoad w oparciu o forum bitcoinowe rozmowa który zauważył to samo.

bitcoinŹródło: https://bitcointalk.org/index.php?topic=310600.0

Chociaż powiedział w swoich aktualizacjach postów, zaktualizowanych po zapytaniu przez innych użytkowników, może to być portfel związany z zhakowaną niesławną giełdą Mt Gox, Wieloryb trzymający Bitcoin od 21 czerwca 2011 r. Lub Craiga Wrighta, któremu obecnie toczy się proces sądowy od lutego 2018 r. w związku z prawami do 5.118.266.427,50 $ wartości bitcoinów, twierdząc, że Wright oszukał Kleimana (majątek Dave’a Kleimana będącego konkurentem) bitcoinów i praw własności intelektualnej.


Co myślisz o tym komentarzu?? pic.twitter.com/o3KMJNn3Kt

– xbtman (@decentraman) 30 sierpnia 2018 r

Przeczytaj także: Bitcoin spada jak zwykle przed wygaśnięciem kontraktów futures, ale 3 aspekty wskazują, że BTC rośnie

Czy to mogły być ruchy Mt Gox?

Ponieważ daty rozprawienia się z SilkRoad przez FBI i włamania do Mt Gox są bardzo zbliżone do daty ostatniej transakcji, czyli na początku 2014 r., Wielu redditorów wątpi, że może to być związane z MT Gox. Mt Gox, giełda znana z największego i jednego z pierwszych hacków w świecie kryptowalut, zbankrutowała po stracie około 473 milionów dolarów BTC na rzecz hakerów w 2014 roku, kiedy wartość bitcoina wynosiła około 480 dolarów. Kilka dni temu podobno zaczął przyjmować roszczenia w imieniu swoich wierzycieli. 23 sierpnia Mt. Powiernik Gox Nobuaki Kobayashi udostępnił wierzycielom proces składania wniosków online, aby udowodnić swoje roszczenia. Jeśli postępowanie w sprawie roszczenia przebiegnie pomyślnie, jednym z największych czynników będzie odzyskanie zaufania społeczności do branży, która jest niszczona przez hakerów i ludzi tracących pieniądze. Nieistniejąca już firma zaktualizowała również, że spłaty będą dokonywane w Bitcoin i Bitcoin Cash (BCH). Ponieważ ten ruch z portfela był w BTC i BCH, wiele osób uważa, że ​​ten ruch jest wykonywany przez Mt Gox w celu spłaty i nie jest to SilkRoad.

Niezależnie od tego, czy jest to SilkRoad, Mt Gox czy jakikolwiek inny wieloryb, tak duże ruchy kryptowalut zawsze są przerażające. Wydaje się również, że w przeszłości, kiedy tak duży ruch, zwłaszcza w BTC, ma miejsce, jest to ogromny spadek na rynku, mający znaczący wpływ na ceny. W nadchodzących dniach powinniśmy mieć dużo jasności, kto był tym napędem i dlaczego ten duży fragment BTC został przeniesiony.

Czy to Mt Gox czy SilkRoad i czy wkrótce zobaczymy wysypisko? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector