Premier Malty nazywa kryptowaluty „Future of Money” na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ (ZO ONZ)

Reklama Phemex

Malta to kraj, który obsługuje kryptowaluty, łańcuchy bloków i biznes oparty na kryptowalutach na całej swojej długości i szerokości. Kraj jest tak optymistycznie nastawiony do blockchainów i kryptowalut, że premier Malty Joseph Muscat w swoim przemówieniu na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ stwierdził, że kryptowaluta jest nieunikniona Future of Money.

Malta chwali kryptowalutę na arenie światowej

Malta zyskała reputację kraju przyjaznego kryptowalutom. Kraj i jego ministrowie są tak optymistyczni, jeśli chodzi o blockchain i kryptowaluty, że nie pozostawiają kamienia na kamieniu, aby go pochwalić. W zeszłym tygodniu premier Malty Joseph Muscat przemawiał na 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, która odbyła się w Nowym Jorku. W swoim przemówieniu podkreślił potencjał blockchain i kryptowalut oraz przyszłość, jaką niosą. Powiedział

„Jestem przekonany, że technologia rewolucjonizuje i ulepsza systemy. Dlatego na Malcie rozpoczęliśmy swoją działalność jako wyspa Blockchain, będąc pierwszą jurysdykcją, która uregulowała nową technologię, która wcześniej istniała w próżni prawnej ”.

Dalej stwierdził, że

„Blockchain sprawia, że ​​kryptowaluty są nieuniknioną przyszłością pieniądza. Bardziej przejrzysta, pomaga odfiltrować dobry biznes od złego ”.

Premier stwierdził, że samorząd jest pasjonatem potencjału blockchaina i jego zdolności do eliminowania zewnętrznych dostawców usług, aby dać użytkownikom pełną swobodę w zakresie informacji i pieniędzy. Był cytowany mówiąc

„Może dostarczyć nowych rozwiązań dla systemów opieki zdrowotnej, w których pacjenci mają rzeczywistą własność swojej dokumentacji medycznej. Systemy handlu uprawnieniami do emisji można przenieść na wyższy poziom. Możemy pomóc zweryfikować, czy pomoc humanitarna dociera do zamierzonego celu. Możemy mieć pewność, że nikt nie zostanie pozbawiony prawowitej własności z powodu naruszonych danych. Korporacje będą mogły być bardziej odpowiedzialne przed swoimi akcjonariuszami. Państwa będą musiały przejść od gromadzenia informacji o obywatelach do regulowania środowiska, w którym obywatele ufają przetwarzaniu ich danych ”.

Według Josepha Muscata są oczywiście pewne problemy związane z przejściem na gospodarkę cyfrową. Wiele osób na całym świecie trzyma się „koncepcji, które, jak wierzyliśmy, pozostaną z nami na zawsze”, takich jak znaczenie pracy, wynagrodzenie za pracę oraz rola rządu w zapewnianiu obywatelom sieci bezpieczeństwa.

Zwrócił też uwagę, że część wyzwań będzie wynikała z oporu tych, którzy obawiają się, że nowa wschodząca gospodarka doprowadzi do masowej utraty miejsc pracy i dodatkowego ubóstwa..

Przeczytaj też: Powolny rozwój Crypto podobny do wczesnych dni Internetu & „Nie ważne co” Govt. zamierzam regulować – współzałożyciel Apple

Malta – „wyspa Blockchain”


Od początku 2018 roku Malta koncentruje się na budowaniu ekosystemu, który znacznie usprawnia biznes kryptowalut i firm związanych z blockchainem. Dążąc do przekształcenia narodu śródziemnomorskiego w „wyspę Blockchain”, rząd otwiera swoje drzwi na blockchain i inne tak zwane technologie rozproszonych rejestrów. Malta wierzy, że wyspa może stać się rajem dla kryptowalut, takich jak Bitcoin – najbardziej znane zastosowanie technologii księgi głównej – ale wierzy również, że blockchain może pomóc przekształcić krajowe systemy transportowe i edukacyjne.

Na froncie legislacyjnym: W lipcu maltański parlament uchwalił trzy ustawy ustanawiające ramy regulacyjne i pobudzające innowacje w technologiach typu blockchain z nadzieją, że przepisy te przyciągną zagraniczne firmy zajmujące się technologiami finansowymi do osiedlenia się w tym kraju..

To sprzyjające środowisko, które zapewnia rząd Malty, przyciągnęło do kraju wiele firm kryptograficznych. Najważniejszym z nich jest Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, przeniosła swoją siedzibę z Hongkongu na Maltę, po przeszkodach regulacyjnych na Dalekim Wschodzie. Co więcej, giełda planowała również uczynić Maltę domem dla pierwszego na świecie zdecentralizowanego banku, Founders Bank. Bank Założycieli nie będzie miał żadnego organu centralnego. Zamiast tego będzie własnością wszystkich klientów. Binance wspiera bank, będąc jednym z jego pierwszych inwestorów.

W sierpniu tego roku kolejna znacząca giełda kryptowalut ZB.com ogłosiła, że ​​rozpocznie działalność w Europie wraz z uruchomieniem nowej giełdy na Malcie. To ostatnie ogłoszenie nastąpiło po ogłoszeniu OKEx i DQR, które również otworzyły biura na wyspie.

Wraz z przenoszeniem się biznesu kryptograficznego na Maltę, kraj zdecydowanie uzasadnia nazwę „wyspy Blockchain”, którą kraj ten zdobył. A teraz, w przemówieniu na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, kraj ogłosił swoje wejście na światową scenę. To z pewnością będzie wyzwaniem dla jej europejskiego sąsiada, Szwajcarii, która również walczy z wyścigiem o bycie krajem wspierającym kryptowaluty

Czy Malta faktycznie będzie prawdziwym liderem w branży kryptowalut? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector