Prezes Binance komentuje niestabilność Fiata w związku z gwałtownym spadkiem walut na całym świecie

Reklama Phemex

Binance CZ, używając swojego pseudonimu na Twitterze, ostrzega, że ​​Fiaty nie są bezpieczniejsze, jak uważano. Waluty Fiata zostały uznane za stabilne na całym świecie. Tak przynajmniej mówią rządy i organy nadzoru finansowego. Jednak niedawne kryzysy gospodarcze w Turcji i niektórych krajach Ameryki Łacińskiej, takich jak Wenezuela, Argentyna i Brazylia, ich waluty fiducjarne przybrały na sile.. 

Zawirowania tureckie

Turecka gospodarka spotkała się z niekorzystną reakcją na cła Trumpa na turecką stal i aluminium, w ciągu kilku godzin lira spadła o ponad 20 procent. To popchnęło inwestorów nie w tradycyjne bezpieczne aktywa w postaci złota, ale zamiast tego w bitcoin.

Koinim, największa giełda w Turcji, odnotowała 63-procentowy wzrost wolumenu handlu bitcoinami, a giełdy BTCTurk i Paribu odnotowały wzrost wolumenu odpowiednio o 35 procent i 100 procent. To podniosło cenę bitcoinów w Turcji do 7000 USD – ponad 500 USD więcej niż indeks Brave New Coin Bitcoin Liquid Index, który opiera się na większości globalnej działalności handlowej..

Chociaż bitcoin może nie działać jako codzienny środek wymiany, obywatele Turcji gromadzą się w nim jako na atut bezpiecznej przystani – sposób na ucieczkę przed wahaniami liry tureckiej w stosunku do dolara, które sprawiają, że nawet wahania bitcoinów wyglądają na spokojne.

Przeczytaj także: CEO Binance mówi, że rynek niedźwiedzi cofa się, ponieważ przyszłość jest jasna dla rynku Crypto

Bałagan w Ameryce Południowej – Wenezuela, Argentyna i może Brazylia

Perspektywy gospodarcze dla Ameryki Łacińskiej w 2018 roku są ponure. W obliczu niestabilności politycznej w niektórych największych gospodarkach regionu, a także ogólnego spadku cen ropy i innych towarów, przedsiębiorstwa i konsumenci stoją w obliczu depresji, a w przypadku Wenezueli zapaści gospodarczej.

Kryzys, w obliczu którego stanęły gospodarki Ameryki Łacińskiej, nie rozpoczął się w 2018 r., Ale wszystko sięga 2015 r. Argentyna, Wenezuela i Brazylia zakończyły 2015 r. Poważnymi problemami gospodarczymi, w tym ogromnymi stopami inflacji – aż 275 proc. Dla Wenezueli (63 proc. W 2014 r.), ~ 30 proc. Dla Argentyny (36,4 proc. W 2014 r.) I 10,4 proc. Dla Brazylii (6,3 proc. W 2014 r.).

W przypadku Argentyny, peso, waluta tego kraju, uległo znacznej stracie w ciągu ostatnich 3 lat i spadło o 15% w stosunku do dolara w 2017 r. Spadek w 2017 r. Był efektem 34% straty w 2015 r. I 18% spadku w 2016 r. Również rok 2018 nie zmienił losów tego kraju, ponieważ peso argentyńskie spadło do rekordowo niskiego poziomu. Tak samo było z realem brazylijskim, ale interweniował bank centralny

Wenezuela ma własne problemy, jej inflacja wynosi 82766,0%, jak podano w Trading Economics, przez co wenezuelski boliwar osiągnął absurdalne poziomy. Odpowiedzią rządu Wenezueli na rosnącą inflację było stworzenie własnej „kryptowaluty”, zwanej Petro, która ma być wspierana przez krajową podaż ropy. Jednak biorąc pod uwagę złe zarządzanie obecnym boliwarem przez ten sam rząd, oprócz obaw o to, jak funkcjonowałaby w pełni scentralizowana kryptowaluta (w rzeczywistości waluta jest bardziej cyfrowa niż kryptowaluta), doprowadziło to Wenezuelczyków do porzucenia projektu w tłumie. zanim zdążył wystartować.

Wybitne głosy mówią, że dekrety nie są całkowicie stabilne

Dzisiaj, używając swojej twitterowej ręki, CZ z Binance powiedział: „fiat nie oznacza stabilnego”. Oprócz tego zamieścił wykresy liry tureckiej i peso argentyńskiego znajdujących się pod silną presją krajów rozpadających się gospodarczo.

fiat nie oznacza stabilnego pic.twitter.com/ad0CJYh2nA

– CZ Binance (@cz_binance) 30 sierpnia 2018 r

CZ nie jest pierwszą osobą, która to mówi. Wcześniej dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, stwierdził, że kryzysy gospodarcze, które mają miejsce na całym świecie w ciągu najbliższych 3-5 lat, mogą być katalizatorem organicznego przyjęcia kryptowalut.

„Kraje przechodzące kryzys gospodarczy i grupy ludzi na tych obszarach są zainteresowane [kryptowalutą]. Istnieje zainteresowanie wśród osób, które najbardziej odczuwają ból w posiadaniu stabilnej waluty […] W ciągu najbliższych trzech do pięciu lat kraje przechodzące kryzys gospodarczy mogą zobaczyć, jak ludzie organicznie przyjmują kryptowaluty jako alternatywę ”.

Podczas gdy kraje te kontynuują swoje zawirowania, a ich waluty rosną, ludzie nadal przenoszą się do bezpiecznego zasobu złota, a teraz do bardziej płynnego bitcoina. Niektórzy komentatorzy sugerują również, że bitcoin pozbawia dominację złota.

Czy kryptowaluty zabiorą również dominację Fiatów? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me