Prezes ShapeShift apeluje do WSJ o przekazanie „Crypto to przestępcze pieniądze” Narracyjne i wprowadzające w błąd wiadomości

Reklama Phemex

W dzisiejszym świecie wpływ mediów na tych, którzy uważają, że proces jest na najwyższym poziomie. Czy to w mediach społecznościowych w mediach głównego nurtu, bardzo trudno odróżnić wiadomości od plotek. Kryptowaluty są tego ofiarą przez długi czas i jeśli wierzyć CEO Shapeshift, nadal to robią. W niedawnym artykule opublikowanym w Wall Street Journal autor oskarża Shapeshift (i inne kryptowaluty) o zapewnienie przestępcom platformy do prania pieniędzy.

Dziennik Wall Street wypiera Voorheesa i społeczność kryptowalut

Niedawny artykuł opublikowany przez Wall Street Journal zatytułowany „Jak brudne pieniądze znikają w czarnej dziurze kryptowaluty” napisany przez Justina Schecka i Shane’a Shiffletta przedstawia narrację, która mówi, że każdy, kto chce wyprać swoje brudne pieniądze, czy to agent z Korei Północnej, handlarz skradzionych kart kredytowych i mózg programu Ponzi o wartości 80 milionów dolarów korzysta z ShapeShift AG i anonimowo przekształca je w kryptowaluty. Opis idzie dalej, aby skupić się na monetach prywatności, takich jak Monero, które są całkowicie niewykrywalne i są najlepszymi kryjówkami dla osób prających pieniądze.

Artykuł dalej oskarża Shapeshift i jego politykę, mówiąc

„Po tym, jak hakerzy, którzy przypuszczali, że pochodzą z Korei Północnej, wyłudzili miliony dolarów w ramach tak zwanego ataku ransomware WannaCry na firmy i rządy, przestępcy wykorzystali ShapeShift do przekształcenia bitcoina w niemożliwą do wykrycia kryptowalutę o nazwie Monero, odkryli badacze bezpieczeństwa. Według śledztwa „Journal” przez następny rok firma ShapeShift nie wprowadziła żadnych zmian w swojej polityce nieidentyfikowania swoich klientów i nadal przetwarzała miliony dolarów dochodów pochodzących z przestępstw ”.

Obwinia również Voorhees o to, że Shapeshift nie spełnia norm KYC i cytuje go, z jednego z jego wywiadów, mówiąc:,

„Nie sądzę, aby ludzie powinni rejestrować swoją tożsamość, aby od czasu do czasu złapać przestępcę”,

Artykuł obwinia również Erika o fałszywe przekonanie inwestorów wysokiego ryzyka

„Zwabiony boomem bitcoina, inwestorzy w Europie, Kalifornii i Kolorado spojrzeli w przeszłość na ryzyko prawne i postawili ponad 12 milionów dolarów za ShapeShift. Mówią, że pan Voorhees, który mówi, że „chciałby rozwiązania rządu krajowego”, przekonał ich, że jest pragmatycznym biznesmenem, który chce przestrzegać prawa federalnego ”.

Używanie jego i nazwiska Shapeshift w tak luźny sposób nie poszło dobrze z CEO Erikiem i zdecydowanie odpowiedział on WSJ i jego autorom. Korzystając ze swojego pseudonimu na Twitterze, Voorhees napisał na Twitterze, że media głównego nurtu wciąż publikują słabo zbadane artykuły na temat kryptowalut, nie przejmując się konsekwencjami, które mogą być nieszczere i wprowadzające w błąd.

1/2 Znamy słabo zbadany artykuł napisany przeciwko nam przez kogoś z WSJ. Konsekwencje są nieszczere i mylące. pic.twitter.com/IIyOjactGk


– Erik Voorhees (@ErikVoorhees) 28 września 2018 r

2/2 Autor wyselekcjonowane dane, z wyłączeniem faktów sprzecznych z narracją oczerniającą. Wartość 9 mln USD to mniej niż 0,2% naszego wolumenu w tym okresie. Tymczasem globalne pranie brudnych pieniędzy przez banki wynosi 2-5%. Op-ed w przygotowaniu.

– Erik Voorhees (@ErikVoorhees) 28 września 2018 r

Również, czytać: Bitcoin & Kryptowaluty nadal stanowią część portfela inwestycyjnego chińskiej nowej klasy średniej: ujawniają wyniki badań

Erik Voorhees znajduje wsparcie od Josepha Younga, który zwraca uwagę na federalne zakazy prania pieniędzy

Podczas gdy Erik toczy swoją bitwę, aby udowodnić, że narracja artykułu jest błędna, znalazł poparcie Josepha Younga, który odpowiedział na tweeta Erika, mówiąc, że takie artykuły tak naprawdę nie dotyczą prania pieniędzy, ale w rzeczywistości opowiadają, że kryptowaluty to przestępcze pieniądze.

Bank w Danii wyprał 230 miliardów dolarów. Dlaczego w ogóle mówimy o 9 milionach dolarów na giełdach kryptowalut?

Tak naprawdę nie chodzi o pranie pieniędzy, na wypadek, gdyby nie było to jeszcze oczywiste. Chodzi o forsowanie narracji, że kryptowaluty to przestępcze pieniądze.https://t.co/F77XOxtenK

– Joseph Young (@iamjosephyoung) 29 września 2018 r

Wskazuje również na to, jak banki mają prać pieniądze, ale żadne z mediów nie mówi o tym tak, jak mówią Bitcoin i Cryptos. Wyjaśniając stronniczość mediów, wskazuje na bank w Danii, który został uznany za winnego wyprania 230 miliardów dolarów. Odniesienie dotyczy Danske Bank, największego banku w Danii, który poinformował, że ponad 230 miliardów dolarów w podejrzanych transakcjach prania pieniędzy przepłynęło przez jego mały estoński oddział..

Erik i Joseph twierdzą, że oszustwa i pranie pieniędzy są wszędzie, czy to scentralizowane i zarządzane przez władze federalne banki, czy kryptowaluty, ale wskazywanie tylko kryptowalut jako sprawcy jest czymś, co nie jest poprawne. Trzeba zrozumieć, że czasy się zmieniają, a kryptowaluty mają potencjał, aby zrobić znacznie więcej niż pranie pieniędzy

Czy zgadzasz się z Erikiem Voorheesem i Josephem Youngiem co do ich poglądów na temat mediów głównego nurtu? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector