Przewidywanie prawdziwej wartości bitcoina dzięki prawu Metcalfe’a

Reklama Phemex

Korzystając z prawa Metcalfe’a, MIT przeanalizował, że wartość bitcoina jest obecnie znacznie zawyżona, a rynek odzwierciedla ten z 2014 roku. Zgodnie z prawem przewidywalność zbliżającej się krachu była możliwa i można ją zauważyć.

Prawo Metcalfe’a: Znajdowanie wartości Bitcoin, ile to jest warte?

W analizie wykonanej przez MIT, próbowano określić wartość bitcoina za pomocą prawa Metcalfe’a. Próbując zdecydować, jak wycenić pieniądze, ludzie mają różne poglądy. Niektórzy twierdzą, że waluta jest warta tego, co jest skłonne za nią zapłacić, podczas gdy inni twierdzą, że jej wartość tkwi w wysokich kosztach produkcji. I właśnie dlatego bitcoin doświadcza ekstremalnych wycen.

W grudniu 2017 r. Ceny bitcoinów były najwyższe w historii na poziomie 20000 USD, podczas gdy wielkość całego rynku kryptowalut wynosiła wzorcowe 830 miliardów USD. Jednak w ciągu kilku dni rynek załamał się i spadł do 280 miliardów dolarów, co było ogromnym załamaniem.

Powstaje więc pytanie, ile dokładnie wart jest bitcoin? Analitycy MIT zwracają uwagę, że wartość kryptowaluty w rzeczywistości leży w sieci osób, które z nich korzystają. Co więcej, jeśli bitcoin jest wyceniany po tak wysokiej cenie, trudno jest naprawdę dostrzec i zrozumieć charakterystyczne oznaki krachu na rynku, który z pewnością nadejdzie..

Zgodnie z prawem Metcalfe’a, które stanowi, że „wartość sieci jest proporcjonalna do kwadratu liczby jej użytkowników”.

Stwierdza, że ​​w oparciu o liczbę użytkowników, znalezienie wartości bitcoina jest dość proste i łatwe. Idea pierwotnego prawa zakłada, że ​​wszystkie węzły mogą łączyć się ze sobą. Ponadto prawo odzwierciedla fakt, że wartość bitcoina wzrosła wraz z liczbą jego użytkowników.

Przeczytaj także: Spadki bitcoinów to nawet najgorszy spadek na giełdzie

Poważne awarie bitcoinów

Prawo pokazuje również, kiedy bitcoin został przewartościowany. Wspomniano o czterech przypadkach, gdy bitcoin został przewartościowany, a następnie rozbił się.

Pierwsza duża katastrofa miała miejsce w 2011 roku z Mt. Fiasko Gox. Giełda z siedzibą w Tokio została zhakowana, co spowodowało około 88-procentowy spadek cen kryptowalut w ciągu trzech miesięcy.

Następnym był krach z 2012 roku, spowodowany odkryciem schematu Bitcoin Ponzi. Potem krach w 2014 roku, Mt. Gox załamał się z powodu wysokich wolumenów handlowych, które doprowadziły do ​​50-procentowego spadku cen bitcoinów w ciągu zaledwie dwóch dni.


Teraz ostatni krach w 2017 roku, który został wywołany kilkoma czynnikami, zwłaszcza działaniami rządu Korei Południowej na giełdach kryptowalut.

Analiza jest zgodna z podejściem, w którym rynek rośnie w niezwykle gwałtownym tempie. Ten rodzaj wzrostu nie jest trwały i występuje tylko przez krótki okres. Ta krach jest nieunikniona na tym rynku.

Co więcej, ta katastrofa jest przewidywalna, ponieważ niezrównoważony wzrost prowadzi tylko do dużej zmienności, co oznacza zwiększoną niestabilność, co dodatkowo oznacza, że ​​nawet małe wydarzenie może wywołać krach.

Analiza dodatkowo informuje, że w czasie tych krachów rynek był w stanie krytycznym i gdyby te zdarzenia nie spowodowały krachu, z pewnością by to miało miejsce w przypadku każdego innego zdarzenia. Ponadto dane z przeszłości można wykorzystać do przewidywania krachu na rynku i wykrywania nadchodzących załamań.

Bitcoin jest nadal bardzo zawyżony, może nastąpić kolejny spadek

Zgodnie z Prawo Metcalfe’a, nawet po krachu w 2017 roku wartość bitcoinów jest znacznie zawyżona, co ilustruje, że:

„Nasza analiza oparta na Metcalfe wskazuje aktualne poziomy wsparcia dla rynku bitcoinów w przedziale 22-44 miliardów USD, co najmniej cztery razy mniej niż obecny poziom”.

Oznacza to, że nie ma jeszcze stabilnego gruntu do przodu, ponieważ „obecny rynek przypomina rynek z początku 2014 r., Po którym nastąpił rok ruchów bocznych i spadkowych”.

Podsumowując, wysyła jasny komunikat, aby uważać na nadchodzące wydarzenia do wszystkich powiązanych stron rynku bitcoin, od inwestorów, spekulantów po górników i wszystkich innych, ponieważ możliwa jest dalsza obniżka ceny..

Czy uważasz, że zgodnie z prawem Metcalfe wartość bitcoinów jest zawyżona i czy nadal jest to trudna droga dla bitcoina? Daj mi znać poniżej, co myślisz!

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector