Rosnąca dojrzałość i malejąca zmienność Bitcoina utrzymują pozytywną sytuację na ulicy

Przez ostatnie 24 do 48 godzin Bitcoin utrzymywał się w przedziale od 6400 do 6750 USD, wykazując dobre wsparcie konsolidacyjne na poziomie około 6500 USD. W ciągu ostatniego tygodnia cena monety wynosiła około 6500 USD i nie przekroczyła znacząco wsparcia, nawet gdy altcoiny pszczoły wokół niego. Ten nagły spadek zmienności, nastrojów ulicznych i wskaźników technicznych daje wyraźne oznaki dojrzałości rynku i pozwala sądzić, że hossa może być blisko.

Bitcoin pozostaje silny pomimo niepowodzeń

Kryptowaluty generalnie notowały niższe ceny przez większość tego roku z powodu takich czynników, jak zwiększona kontrola regulacyjna, wzrost represji rządowych i obawy, że wprowadzenie do głównego nurtu walut cyfrowych może potrwać dłużej, niż niektórzy się spodziewali. Ale jeśli obserwuje się w ciągu ostatnich 2 miesięcy wiodącą kryptowalutę, Bitcoin pozostał prawie stabilny pomimo niektórych silnie uderzających negatywnych informacji. Od początku sierpnia Bitcoin pozostawał stabilny w przedziale od 6300 do 6800 USD, rzadko przekraczając poziom oporu 6800 USD i wsparcie w wysokości 6300 USD.

Zaledwie w zeszłym miesiącu SEC odrzuciła prośby o umieszczenie w wykazie dziewięciu funduszy kryptowalut, powołując się na ciągłe obawy dotyczące manipulacji, między innymi pomimo ponownego rozważenia ich. Już w zeszłym tygodniu amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) po raz kolejny odroczyła decyzję w sprawie wniosku o fundusz Bitcoin Exchange Traded Fund (ETF) przez VanEck i SolidX. Oprócz tego ostatniego tygodnia licencjonowana japońska giełda kryptowalut Zaif zgłosiła kolejną kradzież kryptowaluty o wartości 60 milionów dolarów. Jak podaje Nikkei, giełda została zhakowana między 17:00 a 19:00 14 września. Trzy rodzaje cyfrowych monet – Bitcoin, Bitcoin Cash i Monaco in – zostały skradzione z „gorących portfeli Zaifa (przez cały czas podłączonych do sieci)..

Były to wiadomości, do których bitcoin drastycznie się zbliżał, ale tym razem moneta była stabilna pomimo niepowodzeń zdecydowanie wykazujących oznaki stabilności i dojrzałości. Wzrost stabilności Bitcoin pozwolił również rynkowi stać się mniej wrażliwym na szum i określone wydarzenia.

Również, czytać: Bitcoin powolny na 6510 $, ale zbliża się dziki swing

Eksperci również uważają, że Bitcoin staje się stabilny i jest na horyzoncie wielkiego rajdu

Wielu badaczy, analityków i inwestorów na ulicy uważa, że ​​rynki bitcoinów dojrzały i mogą być podstawą, na której kryptowaluta może odnotować wzrost cen. W zeszłym tygodniu badacze z Chainalysis opublikowali raport stwierdzający, że rynek Bitcoin dojrzał w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy. Pomimo gwałtownego spadku ceny Bitcoin, większość inwestorów trzymała się swoich inwestycji, minimalizując zmiany swoich pozycji nawet w okresie niepewności i skrajnej zmienności.

Było też kilka osób, które to opowiadały. Prezes ShapeShift, Erik Voorhees, pojawił się w CNBC i stwierdził, że bessy na rynku Bitcoin i innych głównych kryptowalut stopniowo dobiegają końca.

„Nie spodziewam się, że to [bessy] wkrótce się skończy, chociaż uważam, że tempo załamania znacznie się zmniejszyło. Generalnie w tych bąbelkach, po kilku miesiącach trendu spadkowego, spędzasz jakiś czas w pewnym przedziale […] Ale myślę, że większość załamania skończyliśmy. ”

Inwestor miliarder Mike Novogratz stwierdził, że rynek zaczął wykazywać oznaki zmęczenia sprzedawców, ponieważ niedźwiedzie zaczęły czuć się niekomfortowo, sprzedając kryptowaluty w tak niskim przedziale cenowym. Novogratz podkreślił, że rynek kryptowalut osiągnął dno w oparciu o różne wskaźniki techniczne.

„Myślę, że wczoraj obniżyliśmy poziom. Wyretuszowałem szczyty z końca ubiegłego roku i punkt przyspieszenia, który doprowadził do ogromnego rajdu / bańki. Rynki lubią wracać do przełomu. Prześledziliśmy całą bańkę ”.

Ponieważ bitcoin nie wykazuje większej reakcji na pozytywne lub negatywne wiadomości i jego konsolidacja wokół stref 6500 USD sprawia, że ​​większość analityków i ekspertów uważa, że ​​może to być dno dla Bitcoina, a wzrost może być tuż za rogiem.

Czy prognozy dotyczące Bitcoin Bull się sprawdzą? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.


Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector