Rynek wydobywczy NiceHash zwraca 60% skradzionych bitcoinów, podczas gdy dochodzenie trwa

Reklama Phemex

Słoweński rynek wydobywania bitcoinów, NiceHash, w ostatniej aktualizacji powiedział, że firmie udało się do tej pory zwrócić swoim klientom 60% z około 4700 skradzionych bitcoinów. Firma zawiesiła działalność w grudniu 2017 r. Po tym, jak hakerzy ukradli bitcoin o wartości 64 mln USD. Dochodzenie w tej sprawie nadal trwa.

Historia włamania do bitcoinów

NiceHash był cyfrowym rynkiem walutowym, na którym znajdowały się osoby, które chcą sprzedawać czas przetwarzania na swoich komputerach tak zwanym górnikom, aby weryfikować transakcje użytkowników bitcoinów w zamian za bitcoiny. Kłopoty z witryną wywołały alarmy i skargi, a wielu właścicieli bitcoinów publikowało spanikowane komentarze na kontach w mediach społecznościowych NiceHash.

Jeśli chodzi o skargi, rynek zawiesił działalność w grudniu 2017 r., Gdy badał naruszenie, mówiąc, że współpracuje z organami ścigania jako „sprawa pilna”, jednocześnie zachęcając użytkowników do zmiany haseł. Hack był „wysoce profesjonalnym atakiem z wykorzystaniem wyrafinowanej inżynierii społecznej”, w wyniku którego skradziono około 4700 bitcoinów o wartości około 63,92 mln USD przy obecnych cenach, powiedział szef marketingu NiceHash, Andrej P Škraba..

NiceHash wydał również oficjalne oświadczenie, w którym stwierdzono,

„Rozumiemy, że będziesz mieć wiele pytań i prosimy o cierpliwość i zrozumienie, gdy będziemy badać przyczyny i znajdować odpowiednie rozwiązania na przyszłość usługi”.

Według NiceHash, włamanie, które miało miejsce na początku grudnia, było wynikiem naruszenia bezpieczeństwa systemu płatności NiceHash. Wkrótce po incydencie NiceHash ogłosił na Reddicie:

„Nasz system płatności został naruszony, a zawartość portfela Nicehash Bitcoin została skradziona. Pracujemy nad zweryfikowaniem dokładnej liczby pobranych BTC ”.

W następstwie ataku platforma była niedostępna przez dwa tygodnie.

Po włamaniu współzałożyciel NiceHash, Marko Kobal, ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego firmy, mówiąc w poście na LinkedIn, że teraz „ustąpi z boku i pozwoli nowemu kierownictwu poprowadzić organizację przez kolejny, ekscytujący okres wzrostu”.

Przeczytaj także: Szybkie zamykanie szortów Bitcoin Sygnały Nadchodzą dobre czasy

Plan zwrotu kosztów

Firma NiceHash pierwotnie ogłosiła plan zwrotu kosztów dwa tygodnie po włamaniu w wiadomości do członków swojej platformy, chociaż salda najwyraźniej nie zostały przywrócone do pierwotnie obiecanej daty:

„Z radością ogłaszamy, że mogliśmy zarezerwować środki potrzebne do przywrócenia sald od grupy międzynarodowych inwestorów. W związku z tym stare salda zostaną przywrócone do 31 stycznia 2018 r. ”

31 stycznia 2018 roku firma ogłosiła użycie swojego pseudonimu na Twitterze,

„Program spłaty rozpocznie się w piątek 2 lutego 2018 r. I początkowo zwróci 10% starej kwoty wszystkim użytkownikom, na których miało wpływ naruszenie bezpieczeństwa”.

Wiadomości, na które wszyscy czekaliście ? https://t.co/KfQ8HDvhTx ?

Program spłaty rozpocznie się w piątek 2 lutego 2018 r. I początkowo zwróci 10% starej kwoty wszystkim użytkownikom, na których miało wpływ naruszenie bezpieczeństwa.

– NiceHash (@NiceHashMining) 31 stycznia 2018 r

Powiedział również, że „Zobowiązujemy się okresowo spłacać pozostałą kwotę wszystkim użytkownikom w nadchodzących miesiącach”.

Zobowiązujemy się okresowo spłacać pozostałą kwotę wszystkim użytkownikom w nadchodzących miesiącach.

– NiceHash (@NiceHashMining) 31 stycznia 2018 r

Zgodnie ze szczegółami programu spłaty, firma podzieliła schemat spłaty na dwie części, jedną dla użytkowników portfela wewnętrznego NiceHash i użytkowników portfela zewnętrznego, którzy zostali dotknięci naruszeniem bezpieczeństwa. Program spłaty został uruchomiony w piątek 2 lutego 2018 r. I miał początkowo zwrócić 10% starej kwoty wszystkim użytkownikom, na których miało wpływ naruszenie bezpieczeństwa.

NiceHash poinformował, że jest zobowiązany do okresowej spłaty pozostałej kwoty wszystkim użytkownikom w nadchodzących miesiącach. Oznacza to, że wszyscy użytkownicy otrzymają pełny zwrot kosztów w tym samym czasie i na tych samych warunkach. Każda nowa część programu refundacyjnego będzie ogłaszana z wyprzedzeniem, a użytkownicy będą mogli monitorować postępy w spłacie. Jeśli jakikolwiek użytkownik zauważy, że nie otrzymał żadnej płatności, był proszony o niezwłoczne powiadomienie NiceHash w celu otrzymania takiej płatności. Stare saldo zostanie spłacone w Bitcoin (BTC), a nie w wartości fiducjarnej ani w żadnej innej kryptowalucie.

Jeśli chodzi o dochodzenie w sprawie włamania, firma poinformowała o tym w tej samej aktualizacji

„Dochodzenie w sprawie naruszenia bezpieczeństwa nadal trwa, przy wsparciu międzynarodowych zespołów organów ścigania i cyberprzestępców, i chociaż chcemy być tak otwarci i transparentni, jak tylko potrafimy, ze względu na trwające dochodzenie nie możemy podać wielu szczegółów na tym razem. Prowadzimy aktywne rozmowy z inwestorami, ale proces ten będzie wymagał więcej czasu i należytej staranności, niż pierwotnie przewidywano ”.

Po wiadomościach z Mt Gox, ta wiadomość o zwrocie kosztów jest kolejnym impulsem dla inwestorów, którzy stracili pieniądze. Kolejny krok, który może pomóc przywrócić wiarę społeczności w firmy kryptograficzne. Po zrealizowaniu 60% zwrotu kosztów, wydaje się, że Nicehash będzie całkowicie rozliczał składki w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Czy firmy zajmujące się kryptowalutami nauczyły się z hacków Mt Gox i Nicehash? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me