Scentralizowana decyzja o przyszłości zdecentralizowanej, ponownie podniesione pytania dotyczące korzyści płynących z kryptowaluty w stosunku do dolara

US Govt. ustawodawcy po raz kolejny nie potrafili zrozumieć podstaw kryptowalut, ponieważ komisja przesłuchań omawiała pytania dotyczące przyszłości kryptowalut jako pieniędzy.  

18 lipca ustawodawcy w Stanach Zjednoczonych zebrali się, aby omówić kryptowaluty podczas przesłuchania znanego jako „Digital Currency: The Future of Money”. W miarę postępu zeznań i pytań, cała debata posunęła się w kierunku zrozumienia, w jaki sposób Bitcoin lub kryptowaluty mogą być używane jako waluty i czy istnieje możliwość, że mogą one zastąpić „dolara” w przyszłości.

Świadkowie świadczą o różnych aspektach waluty cyfrowej

Przesłuchanie rozpoczęło się od komentarzy senatorów, które zasadniczo obracały się wokół przyszłości pieniądza i tego, jak może się w niej pojawić waluta cyfrowa, kiedy dyskutowano o przyszłości pieniądza. Plik prawodawcy próbowano również ocenić, czy konieczne jest dokładne zrozumienie niektórych cech definiujących waluty wirtualne, a mianowicie: przechowywania wartości, jednostki rozliczeniowej i środka wymiany. Plik świadectwo każdego ze świadków przedstawił inną perspektywę walut cyfrowych, starając się tym samym uwzględnić każdy możliwy aspekt potrzeby zrozumienia nowej technologii.

Świadectwo Rodney J. Garratt, Maxwell C. and Mary Pellish Chair, Profesor ekonomii Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Barbara mówił o tym, jak wygoda i szybkość przelewów elektronicznych doprowadziły do ​​spadku wykorzystania gotówki na całym świecie. A przy malejącej ilości gotówki ludzie mogą być zmuszeni do korzystania z alternatywnych systemów płatności, którymi mogą być kryptowaluty lub waluty cyfrowe emitowane przez banki centralne.

Następnym, który zeznawał, był Norbert J. Michel, Dyrektor, Centrum Analizy Danych, The Heritage Foundation, który mówił o tym, jak kryptowaluty mogą przekształcić branżę finansową i dlaczego kryptowaluta powinna być traktowana jako alternatywny system płatności bez większej ingerencji rządu

Kolejny, Eswar S. Prasad, Starszy Fellow, The Brookings Institution skomentował wpływ ekonomiczny i konsekwencje kryptowaluty dla Fed w zakresie polityki pieniężnej, celów związanych z niską inflacją, wysokim zatrudnieniem i, co najważniejsze, stabilnością finansową, jeśli waluty cyfrowe staną się szeroko rozpowszechnione. między cyfrowymi walutami banku centralnego, które mogą wykorzystywać tę samą technologię kryptograficzną, a nieoficjalnymi kryptowalutami.

Był śledzony Alex J. Pollock, Distinguished Senior Fellow, R Street Institute, który poświadczył aspekty użyteczności kryptowalut, które obejmowały używane w płatnościach i rozliczeniach lub używane do denominowania długów i innych wykonalnych kontraktów.

Przeczytaj także: Prezes Fed, Powell, zeznaje, że kryptowaluty nie mają żadnej wewnętrznej wartości

Dobry, zły & brzydka dyskusja Kongresu USA na temat „przyszłości kryptowaluty” jako pieniądza

Ponieważ prawodawcy zapytali świadków, aby zrozumieć, czy waluty cyfrowe były po prostu nowym sposobem na utrzymanie i transfer wartości, który będzie miał ograniczony wpływ i atrakcyjność niszową, czy też będzie miał daleko idący efekt transformacyjny, który na zawsze zmieni naszą gospodarkę, bardzo zgłoszono interesujących punktów.

Wielu prawodawców kwestionowało, czy kryptowaluty mają taki potencjał wypiera banknoty Rezerwy Federalnej lub mieć możliwość ograniczenia korzystania z tych notatek. Odpowiedź na to według świadków była taka, że ​​kryptowaluty były złe „Środek wymiany” a kryptowaluty, które są wspierane przez fundusze fiducjarne, takie jak tether, zyskują na popularności jako środek wymiany umożliwiający dolarowi amerykańskiemu utrzymanie dominującej roli i pozycji poprzez instytucje amerykańskie i zaufanie do Rezerwy Federalnej.

Jakie korzyści mają kryptowaluty dla zwykłych użytkowników, innych niż przestępcy i oszuści podatkowi?

Dyskusja rzuciła dalsze światło na luki technologiczne, które potencjalnie istnieją, a które są powodem do niepokoju, jeśli kryptowaluty są akceptowane jako waluty przez banki centralne. Do którego Dr Prasad odpowiedział, że te same luki występują również w przypadku dekretów, w przypadku których fałszowanie banknotów jest dużym problemem.

Dyskusja obejmowała również kwestie takie jak kwestia, że ​​kryptowaluty oferują niezrównane korzyści osobom, które prowadzą nielegalną działalność, uchylają się od płacenia podatków i przestępcom, zanim powrócą do tego, co sprawia, że ​​kryptowaluta jest walutą.

Komisja mówiła o ponownym powrocie do tej dyskusji i zwróciła się do członków o przedstawienie pytań na piśmie w ciągu następnych 5 dni roboczych.

Co myślisz o tej dyskusji? Czy było to wystarczająco przekonujące, aby skłonić amerykańskich ustawodawców do regulacji kryptowalut? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me