W jaki sposób globalne wydarzenia polityczno-gospodarcze wpływają na cenę bitcoinów?

Czynniki polityczne i ekonomiczne wielokrotnie wpływały na cenę bitcoina i popyt na kryptowaluty, z których ostatni to Brexit bez umowy. Podczas gdy dokładne skutki są nadal przedmiotem debaty i zgłębiania, przyjrzyjmy się niektórym polityczno-ekonomicznym wydarzeniom wpływającym na popyt na kryptowaluty i cenę bitcoinów. 

Bez umowy Brexit

Wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i wynikający z tego konflikt polityczny raczej nie zostaną rozwiązane w najbliższym czasie. Co ciekawe, może to przełożyć się na znaczne fortuny dla inwestorów Bitcoin. 

Na brytyjskich rynkach funta i akcji w sierpniu i pierwszych dniach września wystąpiły zawirowania. Kurs funta szterlinga i FTSE 100 spadły w miarę zbliżania się terminu 31 października. Co ciekawe, nagle pojawiły się tendencje wzrostowe, ponieważ parlament został zawieszony na miesiąc, aby nie dopuścić posłów do tworzenia jakichkolwiek przeszkód w procesie Brexitu..

Pomimo niepewnych warunków panujących w ostatnich miesiącach inwestorzy zgodzili się szukać jasności, nawet jeśli oznaczało to opuszczenie UE bez umowy. 

Co ciekawe, przez ten okres cena Bitcoina wykazywała tendencje wzrostowe. Chociaż pozostaje o 24% poniżej cyklicznego szczytu z czerwca wynoszącego 13930 USD, powrócił powyżej poziomów oporu na poziomie 10 000 USD i osiągnął 10 616 USD w momencie publikacji.. 

Nicholas Gregory, Dyrektor naczelny specjalisty ds. blockchain, CommerceBlock, powiedział, że uważa, że ​​zamieszanie spowodowane klęską Brexitu nadrabia mocną argumentację inwestycyjną dla Bitcoina. Niewątpliwie cena Bitcoina wzrosła, gdy funt poszedł na południe. Ponadto twierdził, że żadna umowa-Brexit nie może nawet wywołać poważnego przełomu dla Bitcoina. 

Powiedział, 

„Perspektywa braku umowy już sieje spustoszenie w głównych walutach fiducjarnych, ale gdyby tak się stało, moglibyśmy zobaczyć bezprecedensowy wzrost wartości Bitcoina z gwałtownym wzrostem powyżej 20 000 USD, który jest realną możliwością”.

Nigel Green, dyrektor generalny firmy doradztwa finansowego, porównał Bitcoin do cyfrowego złota. Powiedział, 

„Bitcoin ma te same kluczowe cechy, że metal szlachetny jest rzadkością i magazynem wartości”.

Dodał dalej, 

„Ryzyko związane ze sporem handlowym… i innymi kwestiami geopolitycznymi, takimi jak Brexit i związane z nim dalekosiężne wyzwania, sprawi, że rosnąca liczba inwestorów instytucjonalnych i detalicznych będzie dywersyfikować swoje portfele i zabezpieczać się przed tym ryzykiem poprzez inwestowanie w kryptowaluty. Uważam, że w obecnych okolicznościach cena bitcoina może osiągnąć 15 000 USD w ciągu kilku tygodni. ”

Protesty w Hongkongu 


Dostawcy i firmy kryptowalut odgrywali kilka ról w protesty. Jedna z nielicznych ról obejmowała propagowanie prywatności transakcji i rozdawanie protestującym dostawom finansowanym przez kryptowalutę.  

Genesis Block, wiodący dostawca bankomatów kryptowalutowych, dostarczył nawet protestującym w Hongkongu butelki z wodą i parasole 1 lipca, które zostały sfinansowane z międzynarodowych darowizn Bitcoin Cash. Ponadto butelki miały kod QR, który umożliwiał odbiorcom przekazywanie większej ilości Bitcoin Cash w celu sfinansowania dalszych dostaw dla pokojowych demonstrantów.

Per a Forbes raport, gdy w połowie czerwca wybuchły protesty, Bitcoin był sprzedawany z premią w wysokości 160 USD na giełdzie TideBit z siedzibą w Hongkongu. Ciekawe, że premia nadal utrzymuje się, nawet po wyczerpaniu się protestów. 

Najnowsza cena Bitcoina na TideBit wynosi 11477,34 USD, około 150 USD więcej niż obecny kurs na Coinmarketcap.

Chociaż ilość otrzymanej gotówki Bitcoin nie była bardzo duża, inicjatywa ta stanowi namacalną reprezentację tego, jak międzynarodowa społeczność kryptowalut może wpływać na warunki offline i angażować społeczności.

 Wenezuela – Argentyna Hiperinflacja

Nie wiadomo, czy Argentyna miała długą historię inflacji od ponad 30 lat. Osiągnięcie w niektórych okresach stopy inflacji na poziomie 1000%. w 2018 roku peso straciło 83% swojej wartości w porównaniu do dolara amerykańskiego. Bitcoin pojawia się jako nowy sposób na ocalenie stolicy Argentyny. Niewątpliwie kryzys gospodarczy sprzyja większym inwestycjom w kryptowaluty. 

W 2018 roku Siri, entuzjasta kryptowalut mieszkający w San Francisco, poradził doradcy Luisowi Caputo, byłemu prezesowi argentyńskiego banku centralnego, aby zainwestował 1% swoich rezerw w Bitcoin i przeznaczył część argentyńskiej energii atomowej na wydobycie..

Co ważniejsze, podczas prestiżowego szczytu G 20 mówiono o Argentynie o przyjęciu Bitcoina i hiperinflacji. Niewątpliwie Bitcoin przyciąga uwagę i brawa w inflacyjnym ekosystemie i jest reklamowany jako zwiastun możliwości rozwoju. 

Mając to na uwadze, kiedy zagłębiliśmy się w przypadku Wenezueli, dane z CoinDance, narzędzie do śledzenia aktywności handlowej na giełdach P2P, Localbitcoins ujawniło, że od 13 do 20 lipca odnotowano najwyższy wolumen handlu Bitcoinami. 

Źródło- CoinDance

W tym okresie użytkownicy korzystali z LocalBitcoins sam wygenerował wolumeny ponad 57 miliardów boliwarów, pokonując poprzedni rekord wszechczasów wynoszący 49 miliardów. To odkrycie pojawiło się po tym, jak waluta Wenezueli nadal cierpiała z powodu gwałtownej inflacji, podobno osiągnęła 10000000%, co skłoniło obywateli do uciekania się do alternatywnych sposobów przechowywania wartości. 

Co więcej, oficjalna alternatywa dla tego kraju, państwowa waluta cyfrowa Petro, została uznana za porażkę przez organizację non-profit ze Stanów Zjednoczonych.. 

Chociaż jest mało prawdopodobne, aby niepewność geopolityczna przyniosła najlepsze możliwości wzrostu dla kryptowalut, globalny klimat wojen handlowych i niestabilności politycznej rzeczywiście stanowi żyzny grunt dla dużego i wpływowego ruchu kryptowalutowego. Nie będzie błędem zgodzić się, że wysoka niestabilność polityczna ostatecznie doprowadzi do oznaczenia kryptowalut jako „bezpiecznej przystani”. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector