Wolumen instrumentów pochodnych Bitcoin wzrósł od 10 do 18 razy więcej niż wolumen Spot Bitcoin

Reklama Phemex

Bitcoin walczy o przekroczenie 8000 USD, a handel instrumentami pochodnymi przeżywa eksplozję. Liczba instrumentów pochodnych będących przedmiotem obrotu na całym świecie przekracza 10 do 18 razy wolumen spot Bitcoin, jak podaje Bloomberg raport

Instrumenty pochodne z rynku kryptowalut nadal się rozwijają

W trzecim kwartale 2019 rynek kryptowalut stracił prawie 100 miliardów dolarów kapitalizacji rynkowej i odnotował gwałtowny spadek całkowitego wolumenu obrotu o 42%. Bitcoin stracił 24% swojego wolumenu w trzecim kwartale, a nawet topowe monety -5 odnotowały poważne straty, a Litecoin stracił 54% swojej wartości, przechodząc z 123 do 56 USD.

Źródło- Raport CoinGecko za III kwartał

Cena Bitcoina zdołała wynieść około 10000 USD do końca września. Po tym nastąpił gwałtowny spadek ceny Bitcoina 24 września. W chwili prasowej cena Bitcoina wynosiła 7 495 USD.

Źródło- Raport CoinGecko za III kwartał

Zanotowano wzrost w handel krypto instrumentami pochodnymi. Podczas gdy wysoki poziom zmienności aktywów cyfrowych może być ryzykowny, wysokie ryzyko wiąże się z dużymi korzyściami. Prezes CoinFLEX, Mark Lamb, prognozował, że do końca 2020 roku rynek instrumentów pochodnych będzie 20 razy większy niż bazowy rynek spot BTC.

„Coraz więcej funduszy hedgingowych i coraz więcej ekspertów finansowych zdaje sobie sprawę, że w tej przestrzeni jest szansa. Oznacza to większy wolumen przechodzący przez giełdy instrumentów pochodnych i większą płynność w całym ekosystemie. Jest to więc interesująca pętla sprzężenia zwrotnego ”.

mówi Phillip Gillespie, dyrektor generalny B2C2 Japan, dostawcy płynności kryptowalut w Tokio.

Liderem w handlu instrumentami pochodnymi Binance i BitMEX stoją wysoko i oferują kontrakty futures na Bitcoin i inne aktywa kryptograficzne z ponad 100-krotną dźwignią. Następnie był głównym czynnikiem fascynującym traderów po spadku Bitcoina od końca 2017 r. Co więcej, niewielka płynność jest również przyczyną utraty zainteresowania, ponieważ wieloryby kupuj i trzymaj Bitcoin kontrolują ponad 33% całkowitego Bitcoina. Handlowcy szukali nowych sposobów zarabiania, ponieważ zmienność Bitcoina spadła do mniej niż 2%. 

„To tam mają być zarabiane pieniądze w kryptowalutach. To największe kasyno w historii ”.

powiedział Sid Shekhar, współzałożyciel londyńskiego trackera TokenAnalyst.


„Handlując z dźwignią finansową, handlowcy nie muszą wiązać tyle kapitału, ile kupilibyście w przypadku transakcji typu spot. „To sprawia, że ​​handel kontraktami futures jest tańszy. To jest powód, dla którego handel kontraktami futures na tradycyjnych rynkach jest wyższy niż handel spot ”.

powiedział Zhao Changpeng, dyrektor generalny Binance. 

Spojrzenie na wielkość kontraktów terminowych

Binance Futures 15 października odnotowało wolumen 700 mln $. Co więcej, Binance Futures odnotowało 100 000 BTC tego samego dnia..  

Źródło- Wypaczone rynki

Nie trzeba dodawać, że Binance Futures zdołało wspiąć się na trzecią najwyższą pozycję. Ponadto w ciągu 5 dni udało mu się zająć drugie miejsce pod względem wolumenu 24-godzinnego. 

Źródło- Świergot

Bakkt, który był reklamowany jako pokaz na flopie, również zanotował wczoraj rekord wszechczasów (ATH) w swoją pierwszą miesięczną rocznicę. Osiągnął 363 BTC w miesięcznych kontraktach terminowych na Bitcoin. 

Źródło- Bakkt Bot

Również instytucjonalne zainteresowanie długimi pozycjami kontraktów futures na CME BTC wzrosło w październiku o 450%. Ponadto wiodąca giełda OKEX ma 33,7% udziału w rynku krypto-pochodnych z dziennym wolumenem transakcji pochodnych na poziomie 3,0 mld USD. Ponadto Andy Cheung, szef operacji giełdy w Hongkongu, ujawnił, że w tym roku dwa razy więcej osób handlowało instrumentami pochodnymi niż rzeczywistych monet

Źródło- Wypaczone rynki

Drugie miejsce zajął Huobi z udziałem w rynku wynoszącym 31,6% i 2,83 mld. Perpetual BTC kontrakty terminowe BitMEX odnotowały wolumen 41,7 mld USD. Co ciekawe, produkty futures na BTC firm Huobi i OKEx odnotowały zdrowy wolumen obrotu odpowiednio 23,3 mld USD i 17,4 mld USD.

BitMEX ma największy udział w instrumentach pochodnych kryptowalut

Kontrakty terminowe na kryptowaluty zaczęły zyskiwać na popularności i osiągnęły wysoki poziom w 2018 roku. Wtedy to BitMEX U.S. Commodity Futures Trading Commission (Komisja ds. Handlu Kontraktami Kontraktowymi Kontraktów Towarowych USA) zapoczątkowała wieczyste kontrakty terminowe na bitcoiny, które były łatwiejsze do zrozumienia dla indywidualnych inwestorów niż inne instrumenty pochodne.

„BitMEX jest teraz prawdopodobnie w centrum całego ekosystemu”,

Powiedział Shekhar. 

Powiedział ponadto, że BitMEX posiada największy udział w kryptowalutach na świecie i szacuje się, że zarabia co najmniej 700 000 USD na opłatach za transakcje na instrumentach pochodnych dziennie..

Czy krypto-pochodne będą nadal cieszyły się taką samą uwagą i wolumenem w 2020 roku? Daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej!

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector