Wszystko, co musisz wiedzieć o kontraktach terminowych na Bakkt Bitcoin

Po roku oczekiwania Bakkt, giełda kontraktów terminowych na bitcoin i platforma aktywów cyfrowych z Wymiana międzykontynentalna (ICE), twórca New York Stock Exchange (NYSE), jest gotowy do uruchomienia w tym miesiącu. Oczekuje się, że uruchomienie, zaplanowane na 23 września, przyniesie znaczące inwestycje instytucjonalne w przestrzeń kryptowalut. Oto, co do tej pory wiemy o kontraktach terminowych na Bitcoin Futures firmy Bakkt 

Czym są kontrakty terminowe na Bitcoin?

W kontrakcie futures określa się kupno lub sprzedaż instrumentu bazowego po z góry określonej cenie w przyszłym terminie. Strony transakcji są zobowiązane do wykonania swojej części umowy, czyli kupna lub sprzedaży danego składnika aktywów po wygaśnięciu umowy. W przypadku kontraktów terminowych inwestorzy spekulują ruch cen danego aktywa i zabezpieczają się przed ryzykiem. 

Inwestorzy mogą albo zdecydować się na zajęcie długich pozycji, w przypadku których zgadzają się „kupić” aktywa po określonej cenie w przyszłości po wygaśnięciu kontraktu, lub mogą zdecydować się na krótką pozycję, w której „sprzedają” aktywa po z góry określonej cenie po wygaśnięciu umowy.

Kontrakty terminowe na Bitcoin działają również jak kontrakty futures na tradycyjne aktywa. Inwestorzy mogą spekulować na cenie Bitcoina i zarabiać na nim bez faktycznego posiadania. 

W przypadku kontraktów futures na bitcoiny Bakkt, kontrakty futures są fizycznie rozliczane. Bakkt oferuje fizyczną dostawę aktywów dla kontraktów terminowych, ale Bitcoin pozostaje w ich posiadaniu usługi powiernicze, Magazyn Bakkt zamiast w posiadaniu inwestora w portfelu. 

Bakkt Bitcoin (USD) dzienny kontrakt futures

Jest to fizycznie rozliczany dzienny kontrakt futures na bitcoiny przechowywany w magazynie Bakkt z nazwą produktu na ekranie handlowym „Bakkt BTC (USD) Daily Future”I nazwa centrum handlowego”ICUS”. Kod towaru to BTC, a wielkość kontraktu to 1 BTC. Minimalny zestaw wahań ceny to 2,50 USD za bitcoin lub kontrakt, a transakcje pakietowe mogą być realizowane po 0,01 USD. W przypadku tych umów nie ma dziennego limitu ceny.

Kontrakty są dostępne do obrotu w każdy dzień roboczy giełdy, w którym banki komercyjne są z reguły otwarte i prowadzą działalność w Nowym Jorku. Cykl aukcji obejmuje do 70 kolejnych Kwalifikujących się dat umów. Ostateczne rozliczenie nastąpi w formie fizycznej dostawy do magazynu Bakkt.

Ostatni ostatni dzień handlowy dla kontraktu futures to 18:00 przeważającego czasu wschodniego w dniu kontraktu, natomiast ostatni / jedyny dzień dostawy to drugi dzień roboczy wymiany po dacie kontraktu.

Wymiana na pozycje powiązane (EFRP) Transakcje EFRP i transakcje pakietowe są dozwolone, a minimalny limit transakcji wynosi 10 lotów. Opłaty za wymianę i rozliczenie zostały ustalone na 1,00 USD za stronę w przypadku transakcji ekranowych i 1,60 USD w przypadku transakcji typu Block, Crossing Order i EFRP. Dzienne okno handlowe trwa od 16:58 do 17:00 EPT. Limit pozycji wynosi 100 000 lotów w dowolnej Dacie Kontraktu i we wszystkich Datach Kontraktu łącznie.

Miesięczny kontrakt futures na Bakkt Bitcoin (USD)

Jest to fizycznie rozliczany miesięczny kontrakt futures na bitcoiny przechowywany w magazynie Bakkt z nazwą produktu na ekranie handlowym „Bakkt BTC (USD) Monthly Future” oraz nazwa centrum handlowego „ICUS”. Kod towaru to BTM, a wielkość kontraktu to 1 BTC. Minimalny zestaw wahań ceny to 2,50 USD za bitcoin lub kontrakt, a transakcje pakietowe mogą być realizowane po 0,01 USD. W przypadku tych umów nie ma dziennego limitu ceny.

Cykl notowań trwa do 12 kolejnych miesięcy kontraktowych. Ostateczne rozliczenie nastąpi w formie fizycznej dostawy do magazynu Bakkt.


Ostatnim Dniem Obrotu kontraktu futures jest drugi dzień roboczy przed Dniem Dostawy dla miesiąca kontraktowego, a Ostatni / Jedyny Dzień Dostawy to trzeci piątek miesiąca kontraktowego. 

Wymiana na pozycje powiązane (EFRP) Transakcje EFRP i transakcje pakietowe są dozwolone, a minimalna wartość transakcji pakietowych wynosi 10 lotów. Opłaty za wymianę i rozliczenie zostały ustalone na 1,25 USD za stronę w przypadku transakcji ekranowych i 1,85 USD w przypadku transakcji typu Block, Crossing Order i EFRP. Dzienne okno handlowe trwa od 16:58 do 17:00 EPT. Limit pozycji wynosi 100 000 lotów w dowolnym miesiącu umownym i we wszystkich miesiącach łącznie.

Szczegóły depozytu zabezpieczającego dla BTC i BTM

Jeśli chodzi o bezpośredni depozyt zabezpieczający, początkowy wymóg zabezpieczenia zarówno dla BTC, jak i BTM został ustalony na 3900 USD, podczas gdy początkowy wymóg spekulacyjny dla obu typów kontraktów terminowych wynosi 4290 USD..

Ogłoszono również miesięczne stawki dodatków. Zarówno dla BTC, jak i BTM kurs zabezpieczenia wynosi od 400 do 1000 USD. Kurs spekulacyjny wynosi od 440 do 1100 USD. 

Więcej szczegółów na temat codziennych kontraktów futures na Bakkt i miesięcznych kontraktów futures jest oczekiwanych. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map