Zainteresowanie Chin koncentruje się wokół Bitcoina, sygnały Next Bull Run

Reklama Phemex

W ciągu ostatniego tygodnia Bitcoin konsolidował około 10700 USD. Co ciekawe, największa na świecie kryptowaluta stabilnie utrzymuje swoją pozycję pomimo pewnych negatywnych wiadomości, takich jak opłaty CFTC BitMEX, które doprowadziły do ​​erozji 32000 BTC na giełdzie.

Jednak nastąpił gwałtowny wzrost liczby nowych uczestników przybywających do Bitcoin, wyraźnie wskazany przez wzrost nowych adresów Bitcoin. Zwykle każdego dnia widzimy 5-10 000 nowych adresów Bitcoin. Jednak w zeszłym tygodniu doszło do interesującego przełomu z nowym adresem BTC strzelającym powyżej 22 tys. Cóż, jeśli ma to coś wskazywać, Bitcoin może przygotowywać scenę do swojej kolejnej rundy byków.

Wykres adresów Bitcoin GlassnodeŹródło: Glassnode

Chociaż jest to z pewnością interesujący rozwój dla społeczności Bitcoin, jest w tym coś więcej niż to, co widać na pierwszy rzut oka. Ciekawe analiza przedstawiony przez Cole’a Garnera sugeruje, że wszystkie te adresy Bitcoin pochodzą z CHIN. Tak, wydaje się, że istnieje zdrowy wolumen zakupów pochodzący z Chin, który wspierał cenę BTC w zeszłym tygodniu, pomimo niezbyt pozytywnych wiadomości na rynku.

Być może zastanawiasz się, że Chiny od dawna zakazały kryptowalut i dlaczego ten ruch nagle? W rzeczywistości ostatnie działania chińskich rządów sugerują, że skoordynowany wysiłek i kampania marketingowa mają łaskotać umysły chińskich inwestorów w kierunku kryptowalut. Oznacza to, że chiński rząd chce wywołać kolejną passę.

Hmm, to interesująca propaganda z oficjalnych mediów CCP, takich jak „参考 消息”, Xinhua i CCTV2

nagłówek „Cryptoasset to najlepiej działający zasób od początku roku” pojawił się na wszystkich kanałach, w gazetach, mediach internetowych i telewizji

Tak skoordynowany wysiłek jest rzadkością pic.twitter.com/2g6VDsV5SE

– Dovey 以德服人 Wan &# 129680;&# 129430; (@DoveyWan) 25 września 2020 r

Ukryte zainteresowanie Chin Bitcoinem

Powszechnie wiadomo, że Chiny są domem dla jednej z największych na świecie działalności związanej z wydobywaniem bitcoinów. Ponieważ kontroluje wydobywanie bitcoinów, posiada również największe BTC niż jakikolwiek inny kraj na świecie. Pan Garner zauważa, że ​​chińscy przywódcy będą promować każdą narrację, która będzie odpowiadać ich interesom w najlepszy możliwy sposób.

Wiemy również, że Chiny patrzą tylko na jedną wielką szansę, która może uczynić z nich światowego lidera gospodarczego wyprzedzającego USA. Jeśli więc Bitcoin może pomóc im zdobyć pozycję potęgi gospodarczej, dlaczego nie? Co więcej, globalne instytucje finansowe skłaniają się ku Bitcoinowi z niepewnymi perspektywami ekonomicznymi. Dlatego Chiny nie będą skłonne stracić miejsca, w którym mają mocne oparcie.

Poza tym Garner przypisuje również najnowszy wzrost w druku USD Tether do chińskiej kampanii marketingowej.

10 / Niedawna eksplozja w #Pęta drukowanie mogło być czołowym prekursorem chińskiej kampanii marketingowej.

Dominują Chiny $ USDT wolumen na całym świecie – i #Pęta dominuje w ich płynności fiat onramp. pic.twitter.com/wPoCl7z2qZ

– Cole Garner (@ColeGarnerBTC) 5 października 2020 r

W związku z tym Garner podejrzewa, że ​​ostatnie zainteresowanie zakupami detalicznymi w Chinach pomogło Bitcoinowi w utrzymaniu niedźwiedzi z zeszłego tygodnia. Podczas gdy nabywcy detaliczni nie są ruchami rynkowymi, dają wyraźne sygnały o dużych ruchach podczas hossy.

Bitcoin osiągnie 1 bilion dolarów kapitalizacji rynkowej do 2020 roku

Przewidywanie cen BTC nie jest niczym nowym na rynku. Jednak wśród analityków rośnie chór przed kolejnym hossą Bitcoin. Analityk Blockstream, Adam Back, niedawno powiedział, że Bitcoin osiągnie 1 bilion dolarów w ciągu najbliższych dwóch lat do 2020 roku. Przy obecnej kapitalizacji rynkowej wynoszącej około 200 miliardów dolarów, cena BTC będzie stąd pięciokrotnie, gdzieś około 50 000 dolarów..

Konserwatywny. Powiedziałbym #bitcoin prawdopodobnie osiągnie kapitalizację rynkową 1 biliona dolarów w ciągu 2 lat, prawdopodobnie wcześniej. 1 bilion dolarów to około 50 tysięcy BTC. https://t.co/LJeq53DXgM

– Adam Back (@ adam3us) 5 października 2020 r

Najnowsza prognoza firmy Bloomberg na temat kryptowalut raport sugeruje również, że cena Bitcoin osiągnie wartość 100 000 USD w następnych latach, tj. 2 biliony dolarów kapitalizacji rynkowej. Analityk Bloomberg Intelligence Mike McGlone powiedział:

„Biorąc pod uwagę normalne dojrzewanie, około 2025 r. Nastąpiłoby podwojenie ram czasowych z 1000 do 10 000 USD, aby Bitcoin mógł potencjalnie dodać kolejne zero”.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me