Breaking: Robinhood opóźnia GME $ w związku ze wzrostem cen, rośnie liczba wezwań do pozwu zbiorowego, ponieważ kongresmenka AOC w USA domaga się dochodzenia

Reklama Phemex

Robinhood, popularna aplikacja handlowa, ogłosiła wycofanie z giełdy popularnych akcji Gamestop (GME) po wczorajszym ograniczeniu handlu tylko do sprzedaży. Decyzja spotkała się z ostrym sprzeciwem wszystkich, zwłaszcza społeczności kryptowalut.

To, co zrobił RobinHood, jest naprawdę obrzydliwe. Mam nadzieję, że ludzie masowo opuszczają tę aplikację i czeka ich wystarczająco dużo pozwów sądowych, by doprowadzić ich do bankructwa. $ AMC $ GME $ BB $ NAKD

– Frederick Joseph (@FredTJoseph) 28 stycznia 2021 r

Wczoraj aplikacja handlowa Robinhood stanęła w obliczu wielu przestojów z powodu wzrostu ceny i wysokiego wolumenu transakcji na miejscu oraz ciężkiej likwidacji krótkich pozycji, w pewnym momencie ponad 13 miliardów dolarów.

Aplikacje maklerskie, takie jak Robinhood, stoją w obliczu poważnych przestojów w wyniku skoków wolumenu obrotów, gdy trwa saga handlowa Reddit / Wall Street Bets. https://t.co/03gnvDK02K pic.twitter.com/5FrbIwsqGk

– CNBC (@CNBC) 28 stycznia 2021 r

Akcje Gamestop stały się tematem rozmów w mieście po wczorajszym wzroście cen o ponad 300 USD, który został w dużej mierze popchnięty przez wallstreetbets grupy Reddit, co ostatecznie przekształciło się w bitwę handlu detalicznego z bankierami.

Nasdaq przyszedł z pomocą dla wielu krótkich nabywców, kiedy zatrzymał handel tokenami GME, nazywając go manipulacją z powodu szumu w mediach społecznościowych. Robinhood podążył za pakietem i zatrzymał wszystkie transakcje kupna na spot i opcje.

AOC i Ted Cruz apelują o zbadanie problemu blokowania przez Robinhood handlu GME

Robinhood wpadł w gorące wody, które mogą doprowadzić do jego zamknięcia, ponieważ żądania pozwu karnego przeciwko aplikacji handlowej zwróciły uwagę kongresmenki USA Alexandrii Ocasio-Cortez, która wezwała do zbadania aplikacji handlowej do blokowania handlu akcjami GME u szczytu ceny dla inwestorów detalicznych, podczas gdy fundusze hedgingowe mogą nadal swobodnie handlować nim bez żadnych ograniczeń.

to jest niedopuszczalne.

Teraz musimy dowiedzieć się więcej @RobinhoodAppDecyzja o zablokowaniu inwestorom detalicznym możliwości zakupu akcji, podczas gdy fundusze hedgingowe mogą swobodnie handlować akcjami według własnego uznania.


Jako członek Financial Services Cmte, w razie potrzeby popieram przesłuchanie. https://t.co/4Qyrolgzyt

– Alexandria Ocasio-Cortez (@AOC) 28 stycznia 2021 r

Kongresmenka doszła do wniosku, że śledztwo nie będzie ograniczone do Robinhood i obejmie inne wymiany po podobnej praktyce.

Zapytania o zamrożenia nie powinny ograniczać się wyłącznie do Robinhood.

To poważna sprawa. Śledczy Komisji powinni zbadać wszelkie usługi detaliczne zamrażające zakupy zapasów w trakcie potencjalnych dochodzeń – szczególnie te zezwalające na sprzedaż, ale zamrażające zakupy.

Wezwanie kongresmenki do śledztwa w sprawie Robinhood i innych giełd uciekających się do blokowania handlu GameStop spowodowało również bardzo rzadki moment, w którym republikański senator Ted Cruz zgodził się z AOC na zatrzymanie Wall Street w celu dyktowania warunków dla sprzedawców detalicznych.

W pełni się zgadzam. &# 128071; https://t.co/rW38zfLYGh

– Ted Cruz (@tedcruz) 28 stycznia 2021 r

Robinhood spotyka się z ostrym sprzeciwem wśród wezwań do decentralizacji

Decyzja podjęta przez aplikację handlową Robinhood nie spodobała się wielu, zwłaszcza społeczności kryptowalutowej, która kibicowała Gamestop w celu zlikwidowania większej liczby krótkich pozycji. Wycofanie z giełdy i zatrzymanie handlu zwiększyły również zapotrzebowanie na bardziej zdecentralizowaną platformę, w przypadku której nie jest ona napędzana monopolem kilku na szczycie.

YOLO – świat należy do nowej ery… czas się dostosować.

Akcje kryptowalut to kolejna rzecz w dekadzie 2020-2030 ?#GME $ YOLO $ SNM $ BTC $ Binance $ BNB $ BSC $ Blockchain

– SONM (@sonmdevelopment) 28 stycznia 2021 r

Społeczność kryptowalut gromadziła się za GME, ponieważ podziela podobne przekonanie o zwarciu bankierów i już wzywał firmę do inwestowania w bitcoiny i umieszczania swoich akcji na giełdach kryptowalut poprzez tokenizację.

Wielu uważa, że ​​Wall Street uciekło się do taktyki zastraszania, przegrywając grę handlową ze sprzedawcami detalicznymi.

Fakt, że bogaci robią wszystko, co w ich mocy, aby wywierać presję na rabunki i inne aplikacje, aby zaprzestać zakupów akcji GME, AMC itp., po prostu pokazuje, że boją się tego, do czego jesteśmy zdolni. Zrobię co w mojej mocy, aby utrzymać tak długo, jak mogę

– Michael Kovach (@kovox) 28 stycznia 2021 r

Wszystkie oczy są teraz skierowane na Gamestop, aby zobaczyć, co robią dalej, korzystając z wielu platform handlowych, które zatrzymują swoje transakcje na akcjach, a także je usuwają.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector