Chiny wprowadzają regulacje bankowe do Blockchain, ale nie są gotowe na przyjęcie kryptowalut

Reklama Phemex

Chiny są dobrze znane ze swojego krnąbrnego podejścia do kryptowalut. Chociaż krążyły pogłoski, że Chiny przyjmą kryptowaluty, gdy Chiny uchwalą prawo kryptograficzne, rzeczywistość jest jednak daleka od prawdy. Z drugiej strony, chińskie inicjatywy dotyczące blockchain sugerują, że wprowadzają one zabezpieczenia na poziomie bankowym do blockchain i żarliwie pracują nad regulacją blockchain. Oto spojrzenie na różne chińskie inicjatywy blockchain. 

Huangzhao wypuszcza pierwszy rządowy łańcuch blokowy

Niedawno dokonało się to we wschodnim chińskim mieście Hangzhou zakończony budowa i uruchomienie testowe „Government Service Chain”, pierwszego bazowego systemu opartego na blockchain do spraw rządowych. Inicjatywa została technicznie wsparta przez lokalny projekt blockchain Bytom. System zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki architekturze Bystack z jednym łańcuchem głównym i wieloma łańcuchami bocznymi i początkowo skonfigurował cztery węzły łańcucha blokowego.

W rzeczywistości przebieg testowy rozpoczął się w maju i w ciągu ostatnich 6 miesięcy wygenerowano ponad 3 miliony bloków. Wygenerowane bloki zasilają wiele scenariuszy aplikacji. 

Budowa systemu jest również wskaźnikiem, że w przyszłości pojawią się niezależne i kontrolowalne blockchainy, które będą wspierać wiele spraw rządowych i scenariuszy blockchain. 

Powiedział Ma Qianli, prezes Bytom’s Bytack, 

W przeciwieństwie do produktu POC (Proof of Concept), Government Service Chain został wydany po sześciu miesiącach testów i szeregu prac badawczych, które przyniosą postęp w modelu blockchain plus usługi rządowe i będą służyć ludziom z lepszym doświadczeniem w e-administracji.

Mieszkańcy muszą przejść uwierzytelnienie tożsamości, aby prowadzić interesy z organami władzy. W przyszłości informacje o tożsamości będą również synchronizowane z łańcuchem usług rządowych, dzięki czemu informacje o tożsamości mieszkańców będą miały dłuższy okres ważności i szerszy zakres zastosowania. Ponadto wyeliminowana zostanie potrzeba przemieszczania się między wydziałami nadrzędnymi. Ponadto, w przyszłości, gdy więcej departamentów stanie się częścią łańcucha, będzie coraz łatwiej koordynować sprawy rządowe między departamentami, miastami i prowincjami.. 

Ludowy Bank Chin ustanowi standardy branżowe w całym sektorze finansowym

Yifei Fan, wiceprezes PBoC w Narodowym Komitecie Technicznym powiedział niedawno, że celem banku jest usprawnienie wdrażania nowych technologii w branży finansowej. Co ciekawe, na liście jest też blockchain. Niektóre z nich obejmują usługi w chmurze i sztuczną inteligencję. 

„Branża finansowa albo nie ma standardów, albo musi zaktualizować istniejące. Obecne przepisy dotyczące usług finansowych nie są jasne i wystarczająco mocne, aby kierować wysokiej jakości rozwojem w branży ”. 

Powiedział, 


Co ciekawe, oświadczenie pojawiło się po stworzeniu przez rząd dwóch innych standardów branżowych. Jeden do rejestracji wszystkich nowych projektów blockchain i 11 kategorii produktów fintech do płatności cyfrowych. 

Alibaba’s Ant Financial Working Towards Singapore Virtual Bank License

Ant Financial, chińska firma obsługująca płatności internetowe Alibaba Group, jest powiedziany ubiegać się o licencję na bankowość cyfrową w Singapurze. Ponadto władze monetarne Singapuru wydadzą do pięciu nowych licencji na banki cyfrowe. Są to ponadto gracze pozabankowi. Umożliwi to operatorom świadczenie szeregu usług finansowych i przyjmowanie depozytów od klientów detalicznych z pełną licencją banku cyfrowego. 

Ponadto zasada wymagała od wnioskodawców składania wniosków do 31 grudnia, po czym MAS spodziewa się ogłosić wybranych kandydatów w połowie 2020 roku.. 

Oczekuje się, że wyda pięć licencji na bankowość wirtualną, w tym 2 licencje na bankowość wirtualną i 3 licencje na bankowość wirtualną. Pozwoli to firmom Fintech na przyjęcie zaawansowanej technologii i analizy danych w celu świadczenia lepszych usług bankowych przy stosunkowo niskich kosztach.

Szanghaj sonduje lokalne giełdy kryptowalut

Szanghajscy urzędnicy są gotowi do inspekcji lokalnych giełd kryptowalut. Co więcej, chiński atak na platformę mediów społecznościowych Weibo, zakazujący publikowania jakichkolwiek postów wykorzystujących „Blockchain and Crypto Trading” w tym samym czasie, wystarczy, aby przypuszczać, że pewność związana z kryptowalutami w Chinach nie jest bliska i zajmie dużo czasu.

Nie tylko ta mieszanka szans ma jeszcze jedną niespodziankę, w innym przypadku Chiny planują nagradzać swoich żołnierzy w kryptowalutach. Żetony oparte na Blockchain zostaną przekazane żołnierzom, którzy uzyskają wysokie oceny od nauczycieli w okresie szkolenia. Ponadto żołnierze mogą również zdobywać nagrody kryptograficzne, gdy wykonują określone zadania lub przodują w swojej dziedzinie.

Chiny mogą znacjonalizować biurka OTC

W niedawnym wywiad wraz z Lukiem Martinem Dovey Wan, założyciel Primitive Crypto, wspomniał, że jest bardzo prawdopodobne, że w najbliższej przyszłości wszystkie kanały płynności, w tym biurka OTC i giełdy, zostaną znacjonalizowane. Powiedziała,

„Istnieje możliwość, że w najbliższej przyszłości wszystkie kanały płynności, w tym punkty OTC i giełdy, zostaną znacjonalizowane. Oni (rząd chiński) mogą mieć wpływ na płynność i dApps. ”

Ponadto dyskutowano na temat możliwych zalet cyfrowego renminbi. W związku z tym Wan skomentował, że „spowoduje to znaczną centralizację władzy monetarnej z powrotem do PBoC”. Wspomniała również, że pomoże to ograniczyć chiński „problem równoległego systemu bankowego”, którego aktywa sięgają 10 bilionów dolarów. W rzeczywistości, chociaż cyfrowy RMB ma być bezpośrednim zamiennikiem chińskiego fiat, wyeliminuje prywatność oferowaną przez tradycyjną walutę i zostanie zapisany w scentralizowanej księdze chińskiej.

Wzmocnienie regulacji i kontroli, ograniczenie handlu kryptowalutami – Biuro PBOC w Szanghaju

W ostatnim czasie Biuro Konferencji Wspólnej Konferencji Stabilności Finansowej w Szanghaju i siedziba główna Ludowego Banku Chin w Szanghaju zamierzają ograniczyć handel kryptograficzny. Będą aktywnie monitorować działalność biznesową związaną z wirtualną walutą w ramach jurysdykcji. Po wykryciu zostanie natychmiast usunięty i zapobiegnie się jego wczesnemu wystąpieniu. Ogłoszenie dalej stwierdza,

Po wykryciu zostanie natychmiast usunięty i zapobiegnie się jego wczesnemu wystąpieniu. Inwestorzy powinni uważać, aby nie mieszać technologii blockchain z wirtualną walutą. Istnieje wiele rodzajów ryzyka związanego z finansowaniem i handlem walutami wirtualnymi, w tym fałszywym ryzykiem aktywów, ryzykiem niepowodzenia biznesowego, ryzykiem spekulacji inwestycyjnej itp. Inwestorzy powinni zwiększyć swoją świadomość w zakresie zapobiegania ryzyku i uważać na oszukanie.

Ponadto, jeśli inwestorzy odkryją różne formy działalności gospodarczej i organizacji lub osób fizycznych związanych z wirtualną walutą, mogą zgłosić to organom regulacyjnym. Obywatele podejrzani o popełnienie przestępstwa mogą zostać skierowani do bezpieczeństwa publicznego.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map