Przesłuchanie w Senacie Libra Dzień 2: Kongres podsumowuje, że Libra nie jest kryptowalutą

Reklama Phemex

Dzisiejsze przesłuchanie w Senacie Libra rozpoczęło się od pozytywnej noty dla bitcoinów. Według kongresmana Patrick McHenry,

„Świat, który Satoshi Nakamoto… wyobraził sobie, a inni budują, jest siłą nie do powstrzymania. Nie powinniśmy próbować odstraszać tej innowacji,

a rządy nie mogą zatrzymać tej innowacji, a te, które próbowały, już zawiodły ”.

Drugi dzień przesłuchania Facebooka w Senacie o Librze był bardziej skoncentrowany na rozróżnieniu między Librą a typową kryptowalutą i w przeciwieństwie do wczoraj, kilku kongresmanów wspomniało o bitcoinie.

Zgodnie z oczekiwaniami, zeznania prezesa Libry, Davida Marcusa, były szczególnie uciążliwe w kwestiach technicznych i kwestiach poruszanych przez senatorów. Chociaż niewiele powiedziano na ten temat, niewielu prawodawców wyraziło wątpliwości z wczorajszego przesłuchania na temat skłonności Facebooka do wycieku danych i polityki prywatności.

Czy Libra jest kryptowalutą?

David Marcus nieustannie podlewa po każdym zadanym mu trudnym pytaniu. Ponieważ kilku kongresmanów przybyło, aby pochwalić się swoim zrozumieniem typowej kryptowaluty i tego, jak anatomia Libry wygląda w nieco innym projekcie, kongresman Gonzalez jako pierwszy zadał to pytanie. Według Gonzaleza cała idea Libry jest świetna, ale idea centralnego zarządzania różni ją od typowej kryptowaluty. To tylko nasuwało pytanie

„Czy Libra jest zdecentralizowana czy zarządzana…”

W odpowiedzi na dylemat David Marcus przystąpił do działania, aby wyjaśnić, że podczas gdy Libra miała znajdować się w sieci bez pozwolenia, rzeczywiście nastąpi pewna forma centralizacji ze względu na obecność rezerwy walutowej dla każdej utworzonej jednostki Wagi. . Według Marcusa miało to zapewnić, że Libra przestrzega przepisów.

Ponadto, kiedy kongresman Gonzalez zapytał o informacje między Facebookiem a Librą, David stwierdził, że żadne dane finansowe klientów Libry nie będą udostępniane, nawet Facebookowi.

W miarę postępów przesłuchania kongresman Hollingsworth postanowił poświęcić około 5 minut na nagłośnienie kwestii, o której mówił wcześniej pan Gonzalez. Jednak tym razem pan Hollingsworth utrzymywał, że Libra, z oczywistych powodów, nie została zbudowana w sieci bez pozwolenia. Również pytanie, czym Libra różni się od kryptowalut takich jak bitcoin.

David zastosował dwa podejścia, aby to wyjaśnić: po pierwsze, Libra była stablecoinem wspieranym przez dolara amerykańskiego, a po drugie, ma łańcuch bloków zaprojektowany z myślą o szybkości i skali.


Problemy z zaufaniem

Niedługo po tym, jak David musiał poradzić sobie z kwestiami rozróżnienia Libry od typowej kryptowaluty, pojawiło się pytanie, czy Wadze można ufać. Tym razem ustawodawcy utrzymywali, że chociaż Libra została uznana za spółkę zależną Facebooka, to najprawdopodobniej będzie udostępniać dane Facebookowi.

Odpowiadając na te ciekawostki, David Marcus zapewnił Kongres, że nic takiego jak wymiana danych nigdy nie nastąpi między spółką zależną a jej firmą macierzystą, Facebookiem. Podając powody, dla których należy zaufać Wadze, David utrzymywał, że chcą, aby stowarzyszenie Calibra odniosło sukces i są zobowiązane do spełnienia każdej obietnicy złożonej w tym względzie.

Calibra zależy od pośredników, w przeciwieństwie do Crypto

Uznając wpływ, jaki Bitcoin wywarł w ciągu swojej dziesięcioletniej egzystencji, kongresmen Emma wyraził obawy i obawy wyrażane przez opinię publiczną, jako kwestię tego, ile danych już posiada na ich temat Facebook. Według przedstawiciela Emmy, ludzie już teraz obawiają się powierzania Facebookowi swoich pieniędzy.

Jednocześnie przedstawicielka Emma zwróciła uwagę na fakt, że kryptowaluty zostały pierwotnie zbudowane dla modelu transakcji pieniężnych typu peer-to-peer, który niekoniecznie obejmuje pośredników. Jednak z kategoriami inwestorów bitcoinów, którzy są gigantami technologicznymi obciążonymi danymi, Libra nie ma wielu atrybutów kryptowaluty, ponieważ zamiast działać bez pośredników, Libra rzeczywiście zależy od nich.

Walka o dominację walutową

W jednym z najważniejszych aspektów dzisiejszego przesłuchania w sprawie Libry kongresman Green zadał bardzo przekonujące pytanie. Według niego,

„Wiesz, że istnieje konkurencja o dominację walutową… Dolar jest naszą walutą, za pomocą której wpływamy na światową gospodarkę… wpływ. Jak Libra wpłynie na dolara? Czy rezygnujemy z naszej dominacji w zamian za kryptowalutę?

David Marcus po prostu odpowiedział „Nie” i dalej wyjaśnił, że Libra nie konkuruje z dolarem amerykańskim ani żadną inną walutą.

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector