Szwajcarskie banki niechętne do oferowania kont wielu start-upom Blockchain

Reklama Phemex

Szwajcaria pojawiła się jako centrum działalności ICO w zeszłym roku, generując około 850 milionów CHF w 2017, według badań przeprowadzonych przez Lucerne University of Applied Sciences and Arts.

Ta liczba wygląda świetnie jak na kraj, który chce stać się „doliną kryptowalut”, ale odstraszyło to szwajcarskie banki przed oferując usługi dla firm działających w punktach kontaktu ICO, ponieważ wiele z nich okazuje się oszukańczych Ale po istotnej ingerencji szwajcarskiego ministra finansów, Szwajcarskie Stowarzyszenie Bankierów (SBA) zajmuje się obecnie impasem.

Rosnący winowajca ICO za normy bankowe

Rynek ICO „dzikiego zachodu” został obsypany głośnymi przypadkami oszustw, oszustw i schematów Ponzi. Niedawne badanie 50 szwajcarskich banków przeprowadzone przez firmę audytorską KPMG również wykazało 60% nazwy bitcoinów & co jako najbardziej prawdopodobne źródło wzmożonych oszustw finansowych. To sprawiło, że szwajcarskie banki stały się sceptyczne, które teraz wydają się przestraszone ryzykiem reputacyjnym związanym ze światem kryptowalut i chcą wypchnąć te nowe firmy, które mogą okazać się oszustwami, zakazując im podstawowych usług finansowych..

W swoim blogu członek zarządu BAS Luzius Meisser powiedział:

„Założenie konta bankowego wydaje się proste, ale w przypadku start-upów kryptowalut tak nie jest. Większość szwajcarskich banków odmawia nawiązywania relacji biznesowych z jakimkolwiek podmiotem, który ma „Bitcoin” w swoim imieniu lub jest w inny sposób powiązany z kryptowalutami lub technologią blockchain. ”

Dodał również, że pomimo wszystkich publicznych deklaracji popierających innowacje i blockchain, szwajcarskie banki nie wytworzyły do ​​tej pory zbyt dużej wartości z firmami kryptograficznymi, a tym samym unikają powiązań z nimi..

Przeczytaj także: Blockchain nie jest w stanie sprostać wysokim wymaganiom infrastruktury rynku finansowego – holenderski bank centralny

Obraz Szwajcarii jako kraju kryptowalutowego jest coraz trudniejszy

Guido Schmitz-Krummacher, były dyrektor fundacji Tezos, uważa, że ​​taka strategia banków polegająca na głodowaniu nowych kont bankowych jest podobna do zabijania gęsi, która złożyła złote jajko.

Kanton Zug, jeden z 26 kantonów Szwajcarii, był w centrum dyskusji, ponieważ włożył wiele wysiłku w budowanie swojej reputacji jako globalnego centrum blockchain „Crypto Valley”. Ten negatywny wysiłek banków, mający na celu odłączenie firm kryptograficznych, powoli zaczął zniesławiać wizerunek Zug, a także Szwajcarii. Uważa również, że oznacza to również przenoszenie projektów ze Szwajcarii do wielu krajów współpracujących z kryptowalutami, przez co Szwajcaria traci przewagę konkurencyjną nad innymi.

„Już widzę projekty wybierające Singapur, Maltę i Gibraltar, ponieważ nie mogą one otrzymać konta bankowego w Szwajcarii. Po nich pojawią się projekty już ustanowione w Szwajcarii, chyba że banki i politycy zajmą się tym tematem ”.


powiedział Schmitz-Krummacher,

Niektórzy ministrowie i byli regulatorzy podjęli wysiłki, ale nadal nie udało się przekonać banków. W styczniu minister gospodarki Johann Schneider-Ammann określił swoje marzenie o „Crypto Nation” w Szwajcarii. Minister finansów Maurer, również wielki fan blockchain, zebrał ostatnio siłę roboczą składającą się z SBA, organu nadzoru finansowego, banku centralnego i innych wielkich graczy.

Trwają starania SBA

Jeśli wierzyć pewnym mediom, reagując na presję budowaną przez różne warstwy entuzjastów kryptowalut i interwencję ministra finansów, SBA z kolei powołał własną grupę zadaniową, uznając, że konta biznesowe są ważną usługą infrastrukturalną. Stwierdzono również, że banki obecnie wahają się przed otwieraniem rachunków biznesowych dla firm mających szczególne punkty styku z ICO i kryptowalutami ze względu na ryzyko, takie jak oszustwo lub pranie pieniędzy..

Ponieważ SBA twierdzi, że szuka rozwiązania łączącego tradycyjną organizację finansową z nowym światem kryptowalut, kilka banków przygotowuje się do oferowania usług niektórym starannie wybranym firmom kryptograficznym. Należą do nich Neuchâtel Cantonal Bank, Neue Helvetische Bank, a ostatnio Hypothekarbank Lenzburg.

Wysiłki są doceniane, ale branża szuka rezultatów i jeśli ta sprawa nie zostanie rozwiązana, Szwajcaria przegra wyścig z innymi hubami Crypto, które pracują w wielkim tempie.

Czy Szwajcaria będzie w stanie przekonać banki do wspierania kryptowalut? Czy będzie w stanie stworzyć regulacje, które wyeliminują oszustwa ICO i pomogą bankom odzyskać zaufanie? Poinformuj nas o swoich poglądach na ten temat   

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector