Większe wykorzystanie technologii Blockchain może przynieść korzyści Afryce

Reklama Phemex

Stosunkowo niedawne doświadczenia w powstrzymywaniu epidemii wirusa Ebola w Afryce pozwoliły jej narodom skutecznie powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wiele krajów afrykańskich szybko wdrożyło skuteczne środki śledzenia, śledzenia i kwarantanny, których wyjątkowo nie było w Stanach Zjednoczonych i Europie. Jednak ekonomiczny wpływ wirusa uderza w części Afryki w inny, bardziej pośredni sposób. 

Bank Światowy projektowanie że wartość przekazów pieniężnych do Afryki Subsaharyjskiej spadnie o około 9% w 2020 r. z powodu globalnej recesji spowodowanej pandemią. W regionie, w którym wiele rodzin jest uzależnionych od przekazów pieniężnych od członków za granicą, spadek prawdopodobnie spowoduje wzrost braku bezpieczeństwa żywnościowego i ubóstwa. 

Ponadto Bank Światowy stwierdził, że koszt wysłania przekazów pieniężnych o wartości 200 USD do Afryki Subsaharyjskiej wynosi około 8,5% i jest jednym z najdroższych na świecie. Wskazuje jednak również, że rozwój technologii cyfrowej jest obszarem, który może pomóc w obniżeniu kosztów przekazów pieniężnych. Obniżenie kosztów pomogłoby zwiększyć wartość płatności z zagranicy, pomagając zrównoważyć niektóre negatywne skutki gospodarcze kryzysu COVID-19. 

Obniżenie opłat za przelewy za pomocą Blockchain

Biorąc pod uwagę niski koszt wysyłania płatności za pośrednictwem łańcucha bloków, wydaje się prawdopodobne, że technologia ta może odegrać znaczącą rolę w obniżaniu kosztów przekazów pieniężnych do Afryki Subsaharyjskiej. To jeden z obszarów, który firma Jelurida, zajmująca się rozwojem technologii blockchain, zidentyfikowała, w której blockchain może mieć znaczący wpływ na życie ludzi mieszkających w Afryce. 

Poprzez swój afrykański oddział, Jelurida Africa DLT, Firma współpracuje z lokalnymi przedsiębiorstwami, pomagając im wdrażać rozwiązania oparte na technologii blockchain w ich biznesie. Jelurida obsługuje platformę wielokanałową Ardor, która ma innowacyjną strukturę łańcucha nadrzędnego i podrzędnego. Każdy może użyć Ardor do skonfigurowania własnego łańcucha podrzędnego dla dowolnego przypadku użycia. 

Bitswift jest jednym z takich przykładów. Działa od sześciu lat i podjął decyzję o przeniesieniu swojej architektury blockchain na Ardor w 2017 roku. Bitswift to połączenie firm i społeczności internetowej, która współpracuje w celu promowania zdrowego cyfrowego stylu życia. Jego Bitswift.cash branch pozwala każdemu uczestniczyć w gospodarce opartej na tokenach opartej na łańcuchu bloków, zapewniając niedrogie środki dla dwóch stron do dokonywania transakcji wartościowych. Zaprojektowano go z myślą o użytkownikach nietechnicznych, którzy chcą czerpać korzyści z rynków tokenów, dzięki czemu jest praktycznym rozwiązaniem dla wyzwań związanych z wysokimi kosztami przekazów pieniężnych. 

Uwolnienie potencjału zrównoważonej energii 

Blockchain oferuje również znaczny potencjał w innych obszarach, poza czystymi płatnościami, który może pomóc innowatorom, którzy chcą rozwiązać wyzwania w krajach afrykańskich. Na przykład wiele krajów afrykańskich pozostaje silnie uzależnionych od paliw kopalnych, co może utrudniać inwestycje w odnawialne źródła energii, według Organizacja Narodów Zjednoczonych. Tylko Nigeria dotuje produkcję paliw kopalnych do 2,5 miliarda dolarów rocznie. 

Dlatego ważne jest, aby usunąć bariery dla bardziej zrównoważonych sposobów wytwarzania energii. Za pośrednictwem swojego szwajcarskiego podmiotu Jelurida pracuje nad projektem we współpracy z rządem austriackim, którego celem jest recykling energii cieplnej odpadowej. Projekt nosi nazwę „Gorące miasto,”I wykorzystuje grywalizację do gromadzenia ciepła odpadowego, które może zostać ponownie wprowadzone do sieci energetycznej. Obywatele mogą zostać nagrodzeni za ich wysiłki w identyfikacji tych źródeł za pomocą tokenów opartych na łańcuchu bloków, które są zabezpieczone za pomocą platformy Ardor. Chociaż obecnie działa w Wiedniu, taka inicjatywa może być jeszcze cenniejsza w mieście takim jak Lagos, które ma około siedmiokrotnie większą liczbę mieszkańców. Mogłaby zmniejszyć zależność od paliw kopalnych, pomagając obniżyć koszty, a także przeciwdziałać skutkom zmiany klimatu. 

Wspieranie nowych innowacji

Jelurida Africa wspiera rozwój nowej generacji innowatorów technologii blockchain za pośrednictwem platformy Africa Blockchain Institute. Instytut oferuje kilka wiodących w branży programów, które pomagają przyszłym programistom w ustalaniu poświadczeń blockchain. 


Jelurida był również ostatnio kluczowym uczestnikiem Seria wywołań Africa Blockchain Developers Call, prezentujące różne aplikacje zbudowane na platformie Ardor, w tym aplikację Smart Voting Bot i GiveSafely, bezpieczny system darowizn na cele charytatywne. 

Na kontynencie tak rozległym i zróżnicowanym jak Afryka nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania dla żadnego problemu. Jednak technologia blockchain jest wystarczająco wszechstronna, aby sprostać wielu specyficznym wyzwaniom, przed którymi stoją kraje afrykańskie. Jelurida Africa kładzie nacisk na edukację i innowacje, aby pomóc firmom i przedsiębiorcom odblokować prawdziwe korzyści płynące z technologii blockchain. 

Aby śledzić aktualizacje DeFi w czasie rzeczywistym, sprawdź nasz kanał informacyjny DeFi Tutaj.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector