10 najlepszych witryn .onion w Internecie

Wprowadzenie

Jeśli martwisz się o Prywatność i gorliwie dbając o anonimowość, musisz sprawdzić ciemną sieć. Tak, niektóre części ciemnej sieci są zamieszkane przez niezbyt pikantne postacie, ale istnieją również legalne witryny dla osób dbających o prywatność.

Zamiast domeny najwyższego poziomu, takiej jak.com, .edu lub.org, ciemne strony internetowe często kończą się na.onion. Potraktuj to jako swój krótki przewodnik po najlepszych klejnotach cebuli, które można znaleźć w ciemnej sieci. Te witryny to jedne z pierwszych miejsc w głębokiej sieci, które należy odwiedzić.

Aby uzyskać dostęp do.onion, zwanego także witrynami „tor”, musisz użyć darknetu, takiego jak Tor. Tor, opracowany przez marynarkę wojenną, jest największą siecią darknet, a jego nazwa jest akronimem dla „routera cebulowego”.

Zrzut ekranu Torproject.org Torproject.org – Strona główna

W zamian za tę małą wymyślną pracę nóg, aby uzyskać dostęp do darknetu, w większości przypadków unikniesz śledzenia przez dostawców usług internetowych lub instytucje rządowe. Jeśli pójdziesz o krok dalej, aby uzyskać dostęp do stron Tor z bezpiecznym VPN i dodatkowe szyfrowanie, powinieneś być w stanie wykonać jeszcze lepszą robotę zakrywania swoich ścieżek internetowych.

Prywatność i anonimowość sprawiają, że jest to również idealny teren do nielegalnych działań, takich jak kupowanie i sprzedawanie narkotyków, broni lub wynajmowanie płatnego zabójcy. Wielu cyberprzestępców, którzy chcą wyrwać Twoje dane, czai się w cieniu ciemnej sieci, więc bądź ostrożny.

Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest poruszanie się po ciemnej sieci, kliknięcie uszkodzonego łącza i na przykład pobranie złośliwego oprogramowania.

Cyfrowe przestępstwo popełnione przez anonimowego hakera

Teraz, gdy już dobrze rozumiesz, w co się pakujesz, kiedy wskakujesz na strony Tora, oto kilka miejsc, które mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie.

1. Ukryta Wiki

Ukryta Wiki to świetne miejsce do rozpoczęcia wyszukiwania w ciemnej sieci. Jest to edytowana przez społeczność wiki pełna indeksów witryn, która jest jednym z najstarszych katalogów linków w ciemnej sieci.

Zrzut ekranu strony Thehiddenwiki.org Ukryta Wiki

Tutaj znajdziesz wszystkie linki essential.onion do źródeł i usług znalezionych w ciemnej sieci. Poświęć trochę czasu na przeglądanie artykułów, poradników lub teorii spiskowych. Spotkasz wszystko, od rynków narkotyków po usługi finansowe i wszystko pomiędzy.

Istnieje kilka stron typu spin-off o podobnych nazwach, których również powinieneś unikać.

2. DuckDuckGo

Jak wspomniano wcześniej, Google nie nadaje się dobrze do przeszukiwania ciemnej sieci. Zamiast tego użyj DuckDuckGo, jednej z lepszych wyszukiwarek w ciemnej sieci, aby znaleźć to, czego szukasz.

Zrzut ekranu z DuckDuckGo.com DuckDuckGo

Ta bezpieczna, anonimowa wyszukiwarka nie rejestruje żadnych Twoich działań związanych z wyszukiwaniem. Ale mimo że DuckDuckGo nie rejestruje (ani nie udostępnia) Twojej historii wyszukiwania ani nie uzyskuje dostępu do Twojej poczty e-mail, tak jak robi to Google, DuckDuckGo jest w stanie konsekwentnie zapewniać szybkie, niezawodne i prywatne wyniki.

3. Ukryte odpowiedzi

Ta strona Tor jest zasadniczo ciemnym sieciowym odpowiednikiem głównych forów internetowych, takich jak Quora czy Reddit. Kiedy uzyskasz do niego dostęp, może wyglądać na nieco opuszczoną, ale zastanów się, ile osób jest w rzeczywistości w ciemnej sieci, a wtedy zrozumiesz niewielki ruch.

Zrzut ekranu Hidden-answer.com Ukryta odpowiedź

Tutaj możesz zadawać pytania i odpowiadać na dość szeroki zakres tematów oraz uzyskiwać uczciwe odpowiedzi, które byłyby udostępniane tylko z ochroną zapewnianą przez najwyższą prywatność i anonimowość ciemnej sieci.

Przede wszystkim spodziewaj się pytań i odpowiedzi na wszystko, od stron z torrentami po pomoc w zatrudnieniu zabójcy.

4. Facebook

Tak, dobrze to przeczytałeś. Facebook ma witrynę lustrzaną official.onion, którą warto zajrzeć. Oczywiście Facebook nie ma najlepszych osiągnięć, jeśli chodzi o prywatność w Internecie, więc postępuj ostrożnie.

Zrzut ekranu z Facebook.com Facebook

Niestety, nie powinieneś oczekiwać całkowitej prywatności od Facebooka – mogą oni nadal monitorować, jak wchodzisz w interakcję z ich witryną za pośrednictwem swojego konta, nawet jeśli napotkasz problem z utworzeniem go w ciemnej sieci.

Korzystanie z ciemno-internetowej wersji Facebooka pomoże Ci chronić Twoje działania online przed szpiegami rządowymi i chronić Cię przed cenzurą.

5. Sci-Hub

Ta baza wiedzy naukowej zawiera ogromny depozyt milionów dokumentów opartych na badaniach naukowych. Tutaj możesz znaleźć 99% artykułów akademickich wyprodukowanych na całym świecie, gdy witryna próbuje uwolnić informacje i udostępnić je otwarcie.

Zrzut ekranu Scihub.wikicn.top Sci-Hub

Jest nadzieja, że ​​mając dostęp do wszystkich obiektywnych publikacji, będziemy mogli posunąć naprzód badania nad lekami na raka i tym podobne. W przeszłości zgłaszano częste przerwy w dostawie, więc lokalizacja witryny zmieniała się.

6. BlockChain

Kryptowaluta nie jest zaskoczeniem, że jest walutą ciemnej sieci i tak było od lat. Dzięki brakowi instytucjonalnej ingerencji ze strony rządów i banków kryptowaluta jest to idealne dopasowanie.

Zrzut ekranu z blockchain BlockChain

Blockchain był jedną z pierwszych witryn, które uruchomiły witrynę Darknet, a także jedną z pierwszych, które otrzymały certyfikat bezpieczeństwa HTTPS dla jeszcze większego bezpieczeństwa. Ta wersja strony została stworzona w celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa i ograniczenia kradzieży bitcoinów.

7. SecureDrop

SecureDrop oferuje bezpieczną komunikację między dziennikarzami i organizacjami informacyjnymi oraz ich źródłami (głównie sygnalistami stosującymi odpowiednie środki ostrożności), idealną do wycieku poufnych informacji.

Zrzut ekranu z securerop SecureDrop

Gdy uzyskasz dostęp do witryny, otrzymasz losowo przypisaną nazwę kodową, aby wysłać informacje do określonego autora lub redaktora, który następnie przesyła informacje za pomocą skomplikowanego systemu wyznaczonych dysków flash i komputerów w celu dalszego szyfrowania i zabezpieczenia.

8. ProtonMail

ProtonMail to szwajcarska zaszyfrowana usługa e-mail, która umożliwia wysyłanie całkowicie poufnych wiadomości e-mail. Jest to jeden z najbardziej niezawodnych klientów poczty e-mail w ciemnej sieci.

Zrzut ekranu poczty protonmail ProtonMail

Nie przechowują dzienników i używają automatycznego szyfrowania typu end-to-end, aby Twoja komunikacja była bezpieczna – nawet pracownicy ProtonMail nie widzą, co wysyłasz, ponieważ szyfrowanie zachodzi w przeglądarce.

Za tę usługę trzeba zapłacić, ale ich bezpieczeństwo nie ma sobie równych. Wielu największych graczy w przestrzeni kryptowalut używa ProtonMail do swoich kryptowalut.

9. Daniel

Witryna Daniela zawiera listę ponad 7 000 adresów cebuli i jest to doskonałe miejsce do wyszukiwania informacji. Większość witryn jest podzielona na kategorie i zawiera informacje o linkach, w tym informacje o tym, czy są one online, a także o ostatnim czasie ich sprawdzania – informacje, które mogą być przydatne, gdy zaczniesz przeszukiwać ciemną sieć.

Zrzut ekranu Daniela Daniel

Jest to również przydatna pomoc, która pomaga zachować bezpieczeństwo – katalog zawiera etykiety witryn, które próbują wykraść Twoje informacje, za pomocą widocznej notatki bocznej „SCAM”. Jest dość prosta i praktyczna, ale naprawdę przydatna lista linków.

10. ProPublica

ProPublica to internetowy dziennikarstwo śledcze finansowane przez rodzinę Sandlerów. Była to pierwsza publikacja internetowa, która w 2016 r. Otrzymała nagrodę Pulitzera za zarzuty wykorzystywania seksualnego.

Zrzut ekranu z propublica ProPublica

Witryna zdecydowanie wspiera prywatność i wolność słowa, decydując się działać inaczej niż inne witryny z wiadomościami.

Wniosek

W ciemnej sieci jest wiele witryn Tor, które możesz przejrzeć bezpieczeństwo i ochrona. W przypadku każdej wymienionej tutaj witryny tysiące innych mogą okazać się niebezpieczne, więc zachowaj ostrożność podczas eksploracji tych niezbadanych wód.

Ta lista zawiera jedne z najlepszych przykładów informacji o otwartym kodzie źródłowym, które wprowadzą Cię w ciemną sieć i pomogą Ci uzyskać do niej dostęp z należytą starannością.

Skorzystaj z tych witryn, aby zarysować powierzchnię tego, co zapewnia anonimowość ciemnej sieci. Niezależnie od tego, czy chodzi o dostęp do bezstronnych danych, wysyłanie anonimowych treści, czy po prostu ciekawość, w ciemnej sieci jest wiele do odkrycia.

FAQ

Co to jest Dark Web?

Dark Web, znany również jako Darknet, składa się z wielu witryn internetowych w zaszyfrowanej sieci z ukrytymi adresami IP.

Czy Tor to VPN?

Nie, przeglądarka Tor nie jest VPN. Chociaż są to dwie różne technologie, obie mogą chronić Twoją prywatność w Internecie i maksymalizować Twoje bezpieczeństwo w Internecie.

Czy używanie Tora jest nielegalne?

Nie, nie w Stanach Zjednoczonych. W rzeczywistości fundacja Tor otrzymuje pieniądze od rządu USA na utrzymanie jej działalności. Tor jest niezbędny do uzyskiwania informacji od despotycznych reżimów na całym świecie, które próbują kontrolować Internet w swoim kraju.

Czy Tor przez VPN jest bezpieczny?

Tak, Tor przez VPN jest całkowicie bezpieczny. Istnieje kilka sposobów, aby to zrobić i wszystkie są bezpieczne. Szczegółowo opisujemy wszystko na temat Tor over VPN, w tym jak go skonfigurować w naszym artykule.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me