5 najlepszych mobilnych portfeli Bitcoin (aktualizacja 2021)

Wprowadzenie

Podobnie jak w przypadku gotówki, chciałbyś mieć wiele różnych miejsc na swoje Bitcoiny. Jedno bezpieczne i trwałe miejsce do przechowywania dużych sum gotówki i jeszcze jedno dogodne miejsce na mniejsze kwoty, takie jak portfel. Ta sama logika dotyczy Bitcoin. Potrzebujesz bezpieczniejszej lokalizacji dla dużych kwot (np. Portfela offline) i dogodnej lokalizacji, aby móc z nich łatwo korzystać.

Jednak z dużą ilością Bitcoinów portfele tam, wybór bezpiecznego, prywatnego i bogatego w funkcje portfela może być trudny. Ten przewodnik poprowadzi Cię przez najlepsze portfele Bitcoin na iOS i Androida, abyś mógł zachować hodling na.

Kryteria wpisania się na listę były następujące:

  1. Obsługuje Segwit
  2. Miał dobrą historię aktualizowania swojego portfela
  3. Jest open source
  4. Jest bogaty w funkcje
  5. Ma dobrą opinię w społeczności Bitcoin
  6. Nie angażowali się w ICO

Niebieski portfel

niebieski portfel

Chociaż Blue Wallet jest stosunkowo nowy w grze, z łatwością zajmuje pierwsze miejsce dzięki bogatej liczbie funkcji i nowoczesnemu interfejsowi użytkownika. Dostępni zarówno na iOS, jak i Androida, sprawili, że Segwit wspierał ich priorytet od czasu ich premiery i zapewnia wiele przydatnych funkcji Bitcoin, takich jak Lightning Wallet, Replace-By-Fee, portfele tylko do oglądania, wsparcie dla wielu standardów portfeli (BIP 39, BIP 44, BIP 49) i prawdopodobne zaprzeczenie.

Obecnie ich portfel Lightning używa interfejsu API, aby uzyskać dostęp do sieci Lightning, co oznacza, że ​​używasz ich węzła, aby uzyskać dostęp do sieci Lightning. Oddajesz decentralizację i bezpieczeństwo, ale jest to zdecydowanie jeden z najłatwiejszych i najprostszych sposobów korzystania z Lightning Network. Wystarczy 3 dotknięcia, aby założyć Portfel Lightning.

Od momentu uruchomienia z Segwit obiecali pracować nad portfelami HD i portfelami Lightning, i obie obietnice zostały spełnione. Dzięki obiecanym funkcjom, takim jak multisignature i łączenie się z własnym węzłem Bitcoin Core, niebieski portfel może stać się jeszcze lepszy w przyszłości.

Portfel Samourai

Portfel Samourai

Portfel Samourai istnieje od 2015 roku i jest obecnie jednym z najpopularniejszych portfeli Bitcoin. Skupiają się na prywatności dzięki takim funkcjom, jak portfel tylko do oglądania, tryb offline, stonewall i paynyms. Wszystkie te funkcje bardzo utrudniają komuś śledzenie transakcji Bitcoin.

Mają także nowy sprzęt do uruchamiania pełnego węzła, który pozwoli ci podłączyć go do portfela Samourai, co pomoże w prowadzeniu portfela Bitcoin tak bez zaufania, jak to tylko możliwe, poprawiając prywatność.

Ponadto Samourai jest również jednym z najprostszych i najbardziej intuicyjnych portfeli Bitcoin w obsłudze dzięki uproszczonemu interfejsowi użytkownika. Chociaż Portfel Samourai nie jest obecnie dostępny na iOS, jeśli masz telefon z Androidem i chcesz mieć portfel, który po prostu działa, Samourai jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem.

Portfel HODL

Portfel HODL

Oddzielony od Breadwallet, portfel HODL oferuje portfele SPV bez rozpraszania ICO i altcoinów, które ma Breadwallet. Zamiast polegać na pełnym węźle dla bloków z portfele, możesz zamiast tego wybrać węzeł SPV. Węzeł SPV pobiera tylko nagłówki bloków i nie weryfikuje zawartości, ale tworzenie fałszywych nagłówków bloków jest kosztowne i ogólnie jest wystarczająco dobre dla mniejszych ilości Bitcoinów. Po dodaniu obsługi Segwit portfel HODL konkuruje o jeden z najlepszych portfeli Bitcoin, jakie możesz mieć na iOS i jest również dostępny na Androida.

Blockstream Green (aka Greenaddress)

Greenaddress


Dostępny zarówno na Androida, jak i iOS, Greenaddress trafia na listę pomimo błędnego interfejsu użytkownika, ponieważ oferuje funkcję, której nie mają żadne inne portfele Bitcoin: uwierzytelnianie wielosygnaturowe 2-czynnikowe. Tworząc portfel w aplikacji, możesz utworzyć portfel wielopodpisowy 2 z 2 lub 2 z 3. Z multisignature portfelem 2 z 2 Greenaddress i jednym użytkownikiem, a przy 2 z 3 zachowujesz dwa, podczas gdy Greenaddress zachowuje 1. Kiedy chcesz wydać, Greenaddress wyświetla monit o weryfikację przez e-mail, SMS, lub Google Authenticator. W ten sposób, nawet jeśli Twój klucz zostanie ujawniony, osoba atakująca nie będzie w stanie zabrać środków, jeśli nie ma również dostępu do wybranego przez Ciebie 2FA.

Ta funkcja sprawia, że ​​Greenaddress jest najbezpieczniejszym mobilnym portfelem Bitcoin. Ogłosili, że ich nowy portfel z zupełnie nowym interfejsem użytkownika, Green, pojawi się wkrótce. Być może zasługują na wyższe miejsce w przyszłości, ale na razie pozostają na piątym miejscu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map