6 najbardziej udanych ICO wszech czasów według podniesionej kwoty | część druga

ICO

ICO (skrót od Initial Coin Offering) przyciągnęły wielu inwestorów, uwagę i złą opinię w sferze kryptowalut w ciągu ostatnich kilku lat. Poprzez ICO, zwane również imprezami sprzedaży zbiorowej kryptowalut lub imprezami sprzedaży tokenów, różnym firmom udało się zebrać duży kapitał na rozpoczęcie swoich projektów z ziemi.

Mimo że uważa się, że ponad 70% ICO uruchomionych w 2018 r. Było całkowitymi oszustwami, istnieje wystarczająco dużo pozytywnych przykładów, które dowodzą, że mogą one być bardzo cennymi narzędziami, jeśli chodzi o pozyskiwanie kapitału.

Poniżej utworzyliśmy listę najbardziej udanych ICO wszechczasów, sprawdzając, ile udało im się zebrać.

1. Filecoin (257 milionów dolarów)

Na szczycie naszej listy znajduje się Filecoin’s ICO, które odbyło się tylko przez dwa dni we wrześniu 2017 roku. Do dziś jest to uważane za najbardziej udane zarządzanie ICO wszechczasów, które zebrało 257 milionów dolarów. Oprócz tego imponującego ICO, Filecoin jest również znany z otrzymywania ogromnych inwestycji i wsparcia od najlepszych inwestorów venture capital w Dolinie Krzemowej, w tym wielkich nazwisk, takich jak Y Combinator, Naval Ravikant, Andreessen Horowitz i Winklevoss Capital.

Filecoin to kryptowaluta typu open source i system płatności cyfrowych, którego celem jest również zbudowanie zdecentralizowanej sieci przechowywania w chmurze przy użyciu technologii o nazwie IPFS (InterPlanetary File System) w celu bezpiecznego przechowywania i rejestrowania danych. Niektórzy uważają, że Filecoin ICO odniosło tak duży sukces, ponieważ projekt miał już poparcie inwestorów powyżej, podczas gdy inni uważają, że fakt, że było to pierwsze zgodne z przepisami ICO w USA, miał ogromny pozytywny wpływ..

2. Tezos (232 miliony dolarów)

Jeśli chodzi o premiery kryptowalut, niewielu może konkurować z ilością szumu Tezos udało się stworzyć. Tezos to bez wątpienia bardzo kontrowersyjny projekt. Krótko mówiąc, jest to platforma inteligentnych kontraktów, która wprowadziła świat w pierwszy „samorozwijający się łańcuch bloków”. Platforma wyróżnia się z tłumu, umożliwiając posiadaczom tokenów zatwierdzanie i finansowanie nowych aktualizacji protokołów.

Podczas ICO w lipcu 2017 roku projekt Tezos zdołał zebrać ponad 232 miliony dolarów. Pomimo wielu przeszkód (takich jak spór prawny między Dyrektorem Fundacji Tezos a zespołem deweloperskim), Tezos udowodnił, że projekty, które dotyczą rzeczywistych wyzwań w świecie kryptowalut (takich jak skalowalność i zarządzanie) mają bardzo duże szanse na uzyskanie ogromnych wsparcie finansowe.

3. Sirin Labs (157 milionów dolarów)

Podobnie jak wiele innych projektów blockchain, Sirin Labs ma na celu wypełnienie luki między rynkiem masowym a gospodarką blockchain. Stara się to zrobić za pomocą swojego systemu operacyjnego o nazwie Finney, pierwszego systemu operacyjnego typu blockchain o otwartym kodzie źródłowym dla smartfonów i urządzeń stacjonarnych typu all-in-one.

Podczas ICO w grudniu 2017, Sirin Labs udało się zebrać 157,8 miliona dolarów, co czyni go trzecim najbardziej utytułowanym ICO na świecie.

Wielu ekspertów uważa, że ​​ICO odniosło tak duży sukces, ponieważ zapotrzebowanie na rozwiązania dla komputerów osobistych i smartfonów obecnie znacznie rośnie. Nie tylko to, ale bezpieczeństwo i prywatność powoli stają się dwoma największymi problemami dla bazy klientów.

4. Bancor (153 miliony dolarów)


Bancor to oparty na blockchainie projekt rynku prognoz. Platforma umożliwia użytkownikom konwersję między różnymi tokenami, w przeciwieństwie do wymiany ich na rynkach kryptowalut. Projekt ma na celu rozwiązanie jednego z najpilniejszych problemów, z którym obecnie boryka się rynek kryptowalut – braku płynności.

Bancor przeprowadził ICO 12 czerwca 2017 r. I zdołał zebrać oszałamiającą kwotę 153 milionów dolarów Ethereum, z których wszystkie mają zostać wykorzystane w rozwoju platformy. Projekt blockchain miał wsparcie ze strony inwestorów z najwyższej półki, takich jak firma VC Blockchain Capital i renomowanego inwestora Tima Drapera, z których uważa się, że obaj mocno wpłynęli na poglądy przeciętnego inwestora na ten projekt.

5. Qash (105 milionów dolarów)

Podczas ICO znanego jako Qash Token Sale, która odbyła się między 6 a 8 listopada 2017 r., Qash zdołał zebrać 105 milionów dolarów, co czyni go jednym z najbardziej udanych ICO blockchain wszechczasów..

Teraz, półtora roku po udanym ICO, projekt Qash przeszedł ogromną ewolucję, a zespół stojący za nim jest zdeterminowany, aby jak najlepiej wykorzystać wszystko, trzymając się imponująco napiętej mapy drogowej.

6. Aragon (73 miliony dolarów)

Aragon zajmuje szczególne miejsce w historii najbardziej udanych ICO wszechczasów, ponieważ udało mu się zebrać około 73 milionów dolarów. Aragon to projekt open source zbudowany na bazie łańcucha bloków Ethereum. Ma na celu stać się zdecentralizowaną, autonomiczną organizacją (DAO).

Projekt jest również znany z posiadania jednego z najszybciej kończących się ICO w historii. 17 maja 2017 roku Aragon zdołał pobić wszystkie poprzednie rekordy, zbierając prawie 25 milionów dolarów w zaledwie 15 minut.

Wniosek

Sukces ICO nie powinien być determinowany przez całkowitą kwotę zgromadzonego kapitału. Z punktu widzenia inwestora, inwestowanie w ICO, które zebrało najwięcej pieniędzy, niekoniecznie oznacza, że ​​tokeny faktycznie odniosą sukces na rynku. Inwestowanie w ICO to bardzo złożona kwestia.

Patrząc na naszą listę 6 najbardziej udanych ICO według zebranych kwot, możemy stwierdzić, że nie ma idealnego wzoru na sukces. Tak czy inaczej, wydaje się, że dwa z najważniejszych aspektów, które przyczyniają się do sukcesu ICO, to wsparcie poważnych inwestorów (z góry) oraz to, czy projekt rozwiązuje, czy nie rozwiązuje rzeczywistych problemów.

Wyróżniony obraz: itweb.co.za

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map