6 najlepszych menedżerów haseł

Zarządzanie hasłami: która z sześciu opcji jest dla Ciebie odpowiednia?

Zabezpieczenie sieci komputerowej i bezpieczne pojęcie danych

W dzisiejszych czasach naruszenia bezpieczeństwa i skradzione tożsamości, bezpieczne przechowywanie Twoich danych osobowych nigdy nie było ważniejsze – dostępne tylko dla Ciebie. Na szczęście lub niestety, jakkolwiek chcesz na to spojrzeć, jest ich mnóstwo narzędzia do zarządzania hasłami tam. Niektórzy siedzą w czołówce technologii; inne nawet krążyły po internecie od lat 90.

Zdalne zarządzanie i przechowywanie danych

Skąd więc wiesz, które narzędzie jest dla Ciebie odpowiednie? Szukasz dzwonków i gwizdków w niskiej cenie? A może coś prostego, łatwego w użyciu i może trochę droższego? Nie pozwól, aby proces zakupów Cię stresował. Chętnie pomożemy w kompleksowym porównaniu najlepszych dostępnych menedżerów haseł.

Zebraliśmy sześć preferowanych przez nas opcji – z których wszystkie oferują szereg korzyści i korzyści w czasie rzeczywistym. Dokąd chcesz się udać… to zależy od Ciebie.

LastPass

Koncepcja ankiety dotyczącej oceny satysfakcji klienta

Jak idą menedżerowie haseł, LastPass jest prawie królem. Jest to z pewnością jedna z najbardziej rozpoznawalnych nazw, nie wspominając o jednym z najczęściej używanych narzędzi na rynku. Nie ma wielu narzędzi do zarządzania, które są zbliżone do reputacji LastPass. Problem w tym, że jest to również jedna z tych platform, które głęboko dzielą oddanych użytkowników – w zasadzie, jeśli zarejestrujesz się w LastPass, wkrótce odkryjesz, że albo ją kochasz, albo nienawidzisz.

Zrzut ekranu sekcji strony lastpass.com Plany LastPass

Dzięki początkowej popularności napływ nowych platform utorował drogę konkurencji. Ale mimo to zagorzali fani LastPass z pewnością mają dobry powód, aby trzymać się swoich bezpłatnych kont (płatne konta mogą kosztować około 36 USD rocznie i zawierać wiele dodatków, które mogą, ale nie muszą, być przydatne lub konieczne, biorąc pod uwagę, że tak wiele jest już uwzględnione na koncie podstawowym). Pomijając koszty, LastPass to naprawdę świetna opcja. Przechowuje wszystkie Twoje hasła – – bezpiecznie i bezpiecznie – na wielu platformach i urządzeniach oraz działa bezproblemowo na potrzeby osobiste i biznesowe.

Zrzut ekranu lastpass.com Strona domowa LastPass

LastPass umożliwia przechowywanie cyfrowych rekordów (w tym haseł Wi-Fi, danych paszportowych / ubezpieczeniowych i umów członkowskich) i równie łatwe udostępnianie ich. Świetnie nadaje się również do zakupów online dzięki dostosowywanej opcji automatycznego uzupełniania i wbudowanemu generatorowi haseł, który tworzy długie, losowe hasła w celu odstraszenia hakerów. Działa przede wszystkim jako rozszerzenie przeglądarki internetowej, pomimo posiadania samodzielnych aplikacji zarówno dla systemu Mac OS X, jak i Windows. Chociaż technicznie jest to system zarządzania hasłami online, istnieją sytuacje, w których będzie działać również w trybie offline.

Według jej strony internetowej jest ponad 25 milionów użytkowników LastPass – a około 70 000 z nich to firmy. Te liczby są prawdopodobnie spowodowane możliwościami integracji menedżera oraz faktem, że LastPass obsługuje wiele urządzeń, w tym iOS, Android, a nawet BlackBerry. Ale uwaga: zdecydowanie nie jest to pierwszy wybór dla każdego. Jak zauważysz na podstawie wyniku Trustpilota, recenzje są zróżnicowane – a przyczyny są wszędzie.

Zrzut ekranu lastpass.com LastPass – zaufane przez miliony

Tak więc, jeśli szukasz sprawnego systemu zarządzania, LastPass jest świetny. Ale sądząc po dźwiękach, jeśli zdarzy ci się utknąć i potrzebujesz wsparcia klienta, możesz nie spodobać się otrzymanej odpowiedzi. Tak czy inaczej, jest to hazard, ale znowu ci, którzy kochają LastPass… UWIELBIAM LastPass

Wynik Trustpilota: 1,8 / 5 (najniższy na naszej liście)
CENA £: Dostępne są bezpłatne płatne opcje członkostwa
Wsparcie platformy: Windows i Mac
Wsparcie mobilne: iOS, Android i BlackBerry
Wtyczki do przeglądarek: Google, Chrome, Firefox, Linux, Opera, Microsoft Edge, Safari i nie tylko

Dashlane

Zrzut ekranu z daslane.com Plan Dashlane’a dla osób fizycznych


Do tej pory widzieliśmy na tej liście wielu łatwych w obsłudze bezpłatnych menedżerów haseł, ale czasami warto zapłacić kilka dolców miesięcznie. I na szczęście dla Ciebie, Dashlane jest jednym z nielicznych menedżerów z opcją konta premium (około 40 USD rocznie lub 3,33 USD miesięcznie), która jest faktycznie warta funkcji bonusowych.

Z kontem premium (dla osób lub rodzin – plany rodzinne kosztują 60 USD rocznie), przechowywanie haseł jest nieograniczone i możesz synchronizować wszystkie swoje hasła na wielu urządzeniach. Ale to nie wszystko…

Zrzut ekranu dashlane.com Funkcje Dashlane

Dashlane ma również wiele patentów, które potwierdzają, że jest liderem w branży zabezpieczeń. Członkowie są nie tylko ostrzegani o naruszeniach danych i potencjalnych włamaniach, ale także otrzymują wskazówki, jak nauczyć się działać. Ponieważ jednym z głównych założeń platformy jest jej zaangażowanie w ochronę prywatności. Dashlane jest w pełni przejrzysty w kwestii udostępniania danych (nie robią tego) i przechowywania (nie widzą tego – nawet gdyby chcieli).

Zrzut ekranu dashlane.com Funkcje VPN Dashlane

Ale najbardziej atrakcyjnym bonusem do pobierania miesięcznej opłaty, unikalnym dla Dashlane od innych menedżerów haseł, jest bezpieczna funkcja bezpieczeństwa VPN, która jest idealna dla tych, którzy przeglądają sieć za pośrednictwem przypadkowych hotspotów Wi-Fi. Co najważniejsze, Dashlane ma reputację w branży jako najwyższej rangi, najlepszego w swojej klasie narzędzia do zarządzania ze względu na swoją prostotę–– świetna opcja dla tych, którzy mogą być nowicjuszami w zakresie haseł i usług przechowywania prywatnego i chcą rozpocząć od podstawowe wprowadzenie. Zdecydowanie preferowany wybór dla początkujących.

Wynik Trustpilota: 4.4 / 5
CENA £: Dostępne są bezpłatne płatne opcje członkostwa
Wsparcie platformy: Windows i Mac
Wsparcie mobilne: iOS i Android
Wtyczki do przeglądarek: Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Safari i nie tylko

KeePass

Zrzut ekranu keepass.com Strona domowa KeePass

Jeśli szukasz menedżera haseł z eleganckim, najnowocześniejszym interfejsem i wyraźnymi funkcjami UX / UI, możesz chcieć przewijać dalej. Odwiedzając witrynę KeePass, możesz pomyśleć, że cofnąłeś się w czasie. Strona główna jest niewiarygodnie prosta – prawie odstręczająca. Jeśli jednak zależy Ci na bezpieczeństwie i solidnej reputacji, jeszcze kilka kliknięć i zaczniesz rozumieć, dlaczego tak wielu użytkowników wybrało ją jako preferowaną witrynę przechowywania.

Koncepcja bezpieczeństwa cybernetycznego

Należąc do znanej kategorii polaryzujących narzędzi do zarządzania hasłami, KeePass ma swoich wieloletnich fanów i zagorzałych przeciwników. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, czego szukasz. Jeśli tak jak wielu, myśl o przechowywaniu informacji na platformach w chmurze przeraża Cię, KeePass może być właśnie dla Ciebie. Proste, solidne i ledwo widoczne.

Zrzut ekranu keepass.com Strona domowa KeePass

Ale to nie znaczy, że KeePass nie ma nic specjalnego do zaoferowania. Użytkownicy, którym nie zależy na systemach opartych na chmurze, mogą skorzystać z w większości spersonalizowanego i konfigurowalnego podejścia offline do zarządzania hasłami.

Zrzut ekranu keepass.com Wersje KeePass

Dostępny jest generator haseł losowych, obsługa wielu języków i rozbudowana architektura wtyczek. Ponadto KeePass jest przenośny i można go nosić na pamięci USB i działa w systemie Windows bez instalacji (kompatybilny również z komputerami Mac).

Zrzut ekranu KEEPASS.com KeePass w plikach tłumaczeniowych

Aby dać ci wyobrażenie o oferowanej tutaj technologii: witryna, chwaląc jej przenośne funkcje, sugeruje korzyści płynące z przechowywania informacji o kluczowych plikach, które mogą znajdować się na wypalonej płycie CD lub dyskietce (FLOPPY DISK!) Więc weź to jako znak ostrzegawczy. Ale KeePass to zdecydowanie marzenie początkujących – proste, konkretne i podstawowe zarządzanie hasłami i ich przechowywanie w najlepszym wydaniu.

Wynik Trustpilota: 4.0 / 5
CENA £: Darmowy
Wsparcie platformy: Windows i Mac
Wsparcie mobilne: Ograniczony
Wtyczki do przeglądarek: Ograniczony

1Password

Zrzut ekranu z 1password.com Strona domowa 1Password

Zapowiadany jako najpopularniejszy menedżer haseł na świecie, łatwo zrozumieć, dlaczego 1Password nadal jest tak ulubionym. 1Password ma nie tylko rozpoznawalną i godną zaufania nazwę i reputację w branży, ale jest również doskonałym narzędziem do zarządzania wieloma kontami w jednym – przez większość czasu.

Zrzut ekranu z 1password.com Strona bezpieczeństwa 1password

Pomimo rzuconego faworyzowania, 1Password ma kilka wad – z których jedna jest bardziej irytująca niż faktyczne zerwanie umowy. Podczas gdy inni menedżerowie w dużym stopniu polegają na uwierzytelnianiu dwuskładnikowym, 1Password sprawia, że ​​pracujesz trochę ciężej. Na przykład, jeśli użytkownicy chcą zalogować się na swoje konta z nowego urządzenia, 1Password umożliwia wprowadzenie hasła głównego i kodu dostępnego tylko za pośrednictwem urządzenia, z którego wcześniej korzystałeś, aby uzyskać dostęp do swojego konta. Jeśli nie masz tego urządzenia, 1Password będzie musiał wysłać kolejny długi i skomplikowany wygenerowany kod, abyś mógł wrócić. Niezbyt wygodne, zwłaszcza dla kogoś, kto próbuje ograniczyć liczbę haseł. Jednak wzmacnia to bezpieczeństwo skrzynki zawierającej wszystkie Twoje informacje. Ale wracając do dobrych rzeczy.

Zrzut ekranu z 1password.com Obsługa 1Password w opcjach synchronizacji

1Password działa głównie jako narzędzie do zarządzania pulpitem offline (podobne do KeePass), ale opcja jest dostępna, jeśli chcesz ręcznie przesłać swoje hasła do chmury lub zsynchronizować je z urządzeniami za pośrednictwem dysków Wi-Fi lub USB. Zapewnia wszystkie standardowe funkcje wygody wielu innych menedżerów, w tym automatyczne wypełnianie formularzy i umów jednym kliknięciem oraz chronione ustawienia prywatności z alertami o naruszeniach. I chociaż bezpłatna usługa jest świetna i całkowicie spełnia swoje zadanie, istnieją płatne opcje dla tych, którzy mają wyższe oczekiwania. Na przykład…

Zrzut ekranu z 1password.com Plan rodzin 1Password

Chcesz zatrzymać to wszystko w rodzinie? Cóż, może nie być lepszego menedżera, ponieważ 1Password oferuje specjalistyczne pakiety ochronne dla całych gospodarstw domowych. Za 4,99 USD miesięcznie (dla rodziny składającej się z 5–1 USD za dodatkowego członka), 1Password automatycznie loguje Cię do ulubionych witryn każdego członka rodziny jednym kliknięciem, jednocześnie chroniąc cenne hasła, karty kredytowe i wszystko, co jest zbyt osobiste, aby wysłać SMS-a lub e-mail.

A jeśli to wszystko może zrobić dla Twojej rodziny, zastanów się, co 1 hasło może również przynieść Twojej małej firmie. Koszty są wyższe w przypadku konta biznesowego (począwszy od 7,99 USD na użytkownika miesięcznie), ale bezpieczeństwo i spokój ducha związane z dedykowanymi funkcjami prywatności 1Passwords, a także całodobowy dostęp do zespołu obsługi klienta mogą być warte wydania. Ponadto wszystkie poziomy subskrypcji obejmują 30-dniowy bezpłatny okres próbny bez ryzyka.

Zrzut ekranu z 1password.com Biznesplan 1Password

Ale w zasadzie wszystko, czego potrzebujesz od swojego menedżera haseł –– niezależnie od tego, czy jesteś samodzielnym użytkownikiem, członkiem rodziny czy częścią zespołu zajmującego się przestrzenią roboczą –– 1Password zapewni Ci ochronę.

Wynik Trustpilota: 4.6 / 5
CENA £: Dostępne są bezpłatne płatne opcje członkostwa
Wsparcie platformy: Windows i Mac
Wsparcie mobilne: iOS i Android
Wtyczki do przeglądarek: Google, Chrome, Firefox, Linux, Opera, Microsoft Edge, Safari i nie tylko

RoboForm

Zrzut ekranu roboform.com Strona domowa RoboForm

Jeśli szukasz menedżera haseł z eleganckim, najnowocześniejszym interfejsem i wyraźnymi funkcjami UX / UI, możesz chcieć przewijać dalej. Jeśli jednak zależy Ci na bezpieczeństwie i solidnej reputacji, RoboForm może być po prostu opcją dla Ciebie.

Zrzut ekranu z 1password.com Recenzje użytkowników RoboForm

Wysoce wszechstronne narzędzie z kilkoma niesamowitymi, wbudowanymi funkcjami i wtyczkami dla wielu różnych przeglądarek, użytkownicy RoboForm są zdeterminowani i niezachwiani w swojej lojalności.

RoboForm zadebiutował na rynku w 1999 roku – antyk według nowoczesnych standardów. W rzeczywistości pozostaje jednym z najstarszych wciąż działających narzędzi do zarządzania hasłami. I nie bez powodu: to działa! Pomimo postępów dokonanych w technologii menedżerów w ciągu ostatnich 20 lat, RoboForm dokonał bardzo niewielu zmian lub starał się nadążać za aktualnymi trendami – a fakt, że jest nadal tak popularny, powinien powiedzieć Ci wszystko, co musisz wiedzieć.

Co więcej, w przeciwieństwie do innych płatnych warstw usług, darmowa wersja RoboForm nie pozwala na synchronizację haseł na wielu urządzeniach. Jeśli chcesz mieć w pełni dostępną usługę zarządzania w całej sieci, możesz poszukać gdzie indziej ulepszonej usługi premium.

Zrzut ekranu roboform.com Centrum pomocy RoboForm

Jednak podstawowe opcje RoboForm są całkowicie przystępne cenowo i obejmują odpowiednie premie, w tym uwierzytelnianie wieloskładnikowe i dedykowane, priorytetowe wsparcie ze strony zespołu obsługi klienta – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Wynik Trustpilota: 4.7 / 5
CENA £: Dostępne są bezpłatne płatne opcje członkostwa
Wsparcie platformy: Windows i Mac
Wsparcie mobilne: iOS i Android
Wtyczki do przeglądarek: Chrome, Firefox, Explorer, Microsoft Edge, Safari, Opera i nie tylko

Bitwarden

Zrzut ekranu z bitwarden.com Strona produktów Bitwarden

To jest proste. A potem jest proste i darmowe. W rzeczywistości, według swojej strony internetowej, Bitwarden rozkłada to tak prosto, jak to możliwe: „Menedżer haseł jest bezużyteczny, jeśli nie masz do niego łatwego dostępu”. I to mówi wszystko. Bitwarden to nie tylko jedno z najbardziej zaufanych, niezawodnych i bezpłatnych narzędzi do zarządzania hasłami, ale także niezwykle przyjazny dla użytkownika i pełen mnóstwa funkcji.

Zrzut ekranu z bitwarden.com Oprogramowanie Open Source firmy Bitwarden

Oprogramowanie typu open source firmy Bitwarden sprawia, że ​​dostępność jest najwyższym priorytetem. Zapewnia doskonałe zabezpieczenia na wielu platformach i obejmuje wygodne elementy, takie jak synchronizacja dla zespołów i firm na wielu urządzeniach. Nie tylko to, ale oferuje również nieograniczoną przestrzeń dyskową online i opcjonalne funkcje samodzielnego hostingu. A co najlepsze – podstawowy plan jest dosłownie DARMOWY.

Zrzut ekranu z bitwarden.com Strona z cenami Bitwarden

Plany premium zaczynają się od 10 USD rocznie i obejmują dodatkowe funkcje, takie jak raporty o stanie repozytorium, które informują, które z Twoich haseł mogą być zbyt słabe lub łatwe do odgadnięcia, a także priorytetową obsługę klienta dostępną zawsze, gdy ich potrzebujesz – co prawdopodobnie będzie nigdy, dzięki poświęceniu całej uwagi szyfrowaniu danych. Bez względu na poziom członkostwa Twoje dane są w pełni szyfrowane, zanim opuszczą Twoje urządzenie i tylko Ty masz do nich dostęp.

Zrzut ekranu z bitwarden.com Strona główna Bitwarden

Chociaż Bitwarden ma reputację narzędzia o najwyższej rangi ze względu na swoją prostotę – i chociaż może to zabrzmieć atrakcyjnie – możesz również potrzebować czegoś bardziej szczegółowego niż renomowany darmowy menedżer. Ale Bitwarden pozostaje doskonałym wyborem dla tych, którzy mogą być nowicjuszami w narzędziach do zarządzania hasłami i chcą zacząć od podstawowego wprowadzenia. Zdecydowanie preferowany wybór dla początkujących.

Wynik Trustpilota: 4.4 / 5
CENA £: Dostępne są bezpłatne płatne opcje członkostwa
Wsparcie platformy: Windows i Mac
Wsparcie mobilne: iOS i Android
Wtyczki do przeglądarek: Google, Mozilla, Opera, Microsoft Edge, Safari i nie tylko

Koncepcja cyberbezpieczeństwa

Masz to! Kompleksowy przewodnik porównawczy dla zaledwie sześciu największych nazwisk i najpopularniejszych menedżerów haseł na rynku. Jak widać, każdy system naprawdę oferuje coś dla prawie każdego – od początkujących po ekspertów; od budżetowanych i bankrutów. Ale koniec końców diabeł tkwi w szczegółach. Czy warto to wydać? A może uda Ci się wydać swoje pieniądze w zamian za najwyższej jakości usługi i bezpieczeństwo? Teraz, gdy znasz już wzloty, upadki i wszystko pomiędzy, jesteśmy przekonani, że będziesz w stanie określić, które narzędzie do zarządzania jest dla Ciebie odpowiednie.

FAQ

Co to jest zarządzanie hasłami?

Zarządzanie hasłami to zbiór zasad i najlepszych praktyk dla użytkowników podczas przechowywania i zarządzania hasłami w efektywny sposób w celu zabezpieczenia haseł w celu zapobiegania nieautoryzowanemu dostępowi.

Jak menedżerowie haseł działają na różnych urządzeniach?

Menedżer haseł przechowuje hasła w postaci zaszyfrowanej, pomaga generować bezpieczne hasła losowe i umożliwia łatwy dostęp do haseł na wszystkich różnych urządzeniach (komputerach, smartfonach, tabletach).

Czy menedżerowie haseł są bezpieczni?

Menedżerowie haseł przechowują hasła w bezpiecznym skarbcu i umożliwiają dostęp do nich za pomocą głównego hasła piosenkarza. Opcjonalnie możesz użyć dodatkowej warstwy zabezpieczeń, dodając do swojego konta metodę uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Ile kosztują menedżery haseł?

Płatne menedżery haseł zwykle kosztują od 20 do 60 USD rocznie dla jednej osoby, chociaż przyzwoite są dostępne za darmo i na najwyższym poziomie.

Czy menedżerowie haseł mogą zostać zhakowani?

Każdy menedżer haseł ma wady, które mogą pozwolić atakującym na kradzież haseł z rozszerzenia przeglądarki Chrome lub aplikacji na Androida.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector