6 rzeczy, które musisz wiedzieć o kryptowalutach

Wszyscy słyszeliśmy termin kryptowaluta, ale ilu z nas faktycznie rozumie, jak to działa? Jeszcze lepiej, jak działa zwykła waluta? My, przeciętni ludzie, jesteśmy bardzo przyzwyczajeni do pojęcia pieniądza, bez dogłębnego zbadania, jak to działa. A słowo „kryptowaluta” może doprowadzić nas do szału tylko dlatego, że jest mylące i tak naprawdę nie rozumiemy tego pojęcia. Odwróćmy więc to wszystko i zobaczmy, z czym mamy do czynienia. Czy to waluta przyszłości, czy co? Oto kilka kluczowych punktów, które powinieneś wiedzieć. 

1. Co to jest i jak z niego korzystać?

kryptowaluta

Źródło: TheNational

Kryptowaluta jest formą płatności jak każda inna, ale nie ma do niej żadnej fizycznej podstawy, istnieje wyłącznie wirtualnie i nie jest scentralizowana ani kontrolowana przez jedną osobę lub organizację. Jego wartość całkowicie zależy od sytuacji podażowo-popytowej, a obecnie istnieje kilka tysięcy różnych kryptowalut, z których najbardziej znane to Bitcoin i Ethereum. Nie możesz go używać bez internetu. Teraz jest szok, prawda? Przede wszystkim jest to waluta, z której można korzystać wyłącznie w Internecie. Jeśli więc rozważasz jakiekolwiek transakcje, uporządkuj swoje połączenie. Niestety mamy przerwy lub brak odbioru w domu lub w pracy. Ale to ostatnia rzecz, jaką chcesz się wydarzyć, gdy masz do czynienia z transakcjami pieniężnymi. Jeśli ten problem Cię powstrzymuje, możesz rozważyć zakup wzmacniacz sygnału telefonu a następnie skoncentrować się na swoim głównym zadaniu. Możesz dostać wzmacniacz sygnału komórkowego do domu, lub w miejscu pracy. Czegokolwiek potrzebujesz. 

Wróćmy więc do naszych baranków. Wyładowanie kryptowaluty jest trochę trudne. Oznacza to, że możesz go łatwo kupić, ale gdy chcesz go wydać, może to stanowić wyzwanie. Pomimo tego, że możesz robić zakupy za pomocą kryptowaluty i kupować różne usługi, nadal istnieje wiele ograniczeń ze strony wielu firm. Ale zawsze możesz wymienić je na inne waluty inne niż kryptowaluty za pomocą specjalnych aplikacji i narzędzi online. 

2. Co to jest Blockchain i jak są tworzone?

blockchain

Źródło: Saga-NewFrontierGroup

Blockchain jest swego rodzaju „usługą” prowadzącą rejestr, która gwarantuje, że żadne tokeny nie są wydawane dwukrotnie. Każdy blok reprezentuje jedną transakcję i zawiera wszystkie informacje o niej. Zanim ten blockchain zostanie utworzony, każda osoba chcąca dokonać transakcji musi wysłać zapytanie. Po ocenie wniosku przez „peerów” i potwierdzeniu go, tworzony jest blok zawierający „hash”, czyli indywidualny kod z unikalną informacją o każdej transakcji. Rozwiązuje to problem podwójnych wydatków i zapewnia, że ​​zapis transakcji nie może zostać usunięty ani zmieniony.

3. Jak zdobyć kryptowalutę?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, możesz kupić kryptowalutę lub możesz ją „wydobyć” samodzielnie. Oznacza to, że możesz rozwiązać zagadkę kryptograficzną, aby stworzyć token kryptowaluty (na przykład Bitcoin), a ponieważ wymaga to dość dużej mocy komputera, liczba tokenów, które możesz utworzyć w określonych ramach czasowych, jest bardzo ograniczona. Wydobycie to wyczerpujący proces, który wymaga czasu i pieniędzy, a także skłonności technicznych. Dla wielu ludzi ten proces przekracza ich możliwości i wiedzę. Ale dla innych może to stać się obsesją, podobnie jak gorączka złota.  

4. Czy powinieneś inwestować w kryptowalutę?

Jest to pytanie, na które nikt nie może również udzielić niezawodnej odpowiedzi. Istnieje wiele różnych opinii na ten temat, więc bądźmy szczerzy. Wadą jest to, że kryptowaluty nie generują przepływów pieniężnych, więc wielu inwestorów nie uznałoby ich za dobre miejsce na dużą inwestycję. Poza tym na dzień dzisiejszy nie mają stabilności. A kurs wymiany co kilka lat podskakuje w górę iw dół. Czy na dłuższą metę są warte zachodu? Decyzja należy do Ciebie. 

5. Niebezpieczeństwa kryptowaluty.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, kryptowaluty nie są zazwyczaj scentralizowane. Było to przemyślane posunięcie, aby zapobiec nadużywaniu systemu przez osobę lub firmę na ich korzyść. Jednak oszuści wciąż znajdują sposoby, aby ominąć prawo i wykorzystywać kryptowaluty na własną korzyść. Rozmawialiśmy już o wydobywaniu i to jest etap procesu, który jest podatny na „highjacking”. Oszuści mogą w zasadzie używać telefonu lub komputera do wydobywania tokenów dla siebie, całkowicie Cię omijając. Więc nawet nie będziesz wiedział, że Twoje urządzenie jest używane do wydobywania. Może to być tak proste, jak odwiedzenie podejrzanej witryny internetowej. Jeśli więc Twoje urządzenie działa wolniej niż zwykle lub żywotność baterii znacznie się skurczyła bez wyraźnego powodu, wyczyść urządzenie i rozważ potężne oprogramowanie antywirusowe. 


6. Jak uniknąć pocisku?

Jeśli wkraczasz w świat kryptowalut, naturalnie będziesz potrzebować narzędzi do ochrony. Przede wszystkim, jeśli rozważasz zakup kryptowaluty od firm na bazach ICO (początkowe oferty monet), przeczytaj wszystko uważnie. Może to być dla nich o wiele bardziej opłacalne niż dla Ciebie. ICO to sposób na rozwój i rozwój firm poprzez sprzedaż kryptowalut. Coś w rodzaju finansowania publicznego. Kupujesz tokeny – wykorzystują Twoje pieniądze, aby się rozwijać. Więc ponownie, przeczytaj uważnie i przeprowadź swoje badania. Czy są zaangażowani jacyś duzi inwestorzy? Czy dostarczone informacje są wystarczająco szczegółowe?

I CO

Źródło: Medium

W każdym razie pamiętaj, że powinieneś inwestować tylko w systemy, które w pełni rozumiesz i rozumiesz. Zrób więc uważnie swoje badania i upewnij się, że masz wszystkie cele uwzględnione, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. 

Kryptowaluta jest wciąż bardzo młoda i ma jeszcze wiele do osiągnięcia stabilności. Niemniej jednak jest to genialny system, który może zaoferować naszemu światu alternatywne podejście do pieniądza, inwestowania, bankowości i ogólnie zakupów. Warto więc zagłębić się w ten temat, nawet jeśli nie planujesz inwestować ani kupować. Nadążanie za nowymi technologiami to wielka praktyczna zasada. W ten sposób zawsze będziesz w kontakcie z „teraz” i będziesz w stanie przewidzieć „jutro”! 

Wyróżniony obraz: The Telegraph

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map