8 najbardziej udanych ICO wszech czasów według zwrotu z inwestycji | Część I.

udane ICO

Widząc, że nowe ICO są uruchamiane codziennie, bardzo niewiele z nich udaje się osiągnąć sukces Bitcoin, pozostawiając rynek pełen w większości nieudanych lub oszukańczych projektów.

Jednak to nie powstrzymało inwestorów przed poszukiwaniem kolejnej wielkiej sensacji kryptograficznej. Chociaż nie ma dokładnej formuły gwarantującej sukces, było kilka tokenów, które zostały uruchomione w ramach pierwszych ofert monet; spisali się znakomicie i zdołali przyciągnąć uwagę inwestorów.

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się ICO odnoszącym największe sukcesy wszechczasów, którym udało się wygenerować najbardziej istotne dane dotyczące zwrotu z inwestycji dla swoich pierwszych inwestorów.

NXT

NXT był jednym z pierwszych start-upów blockchain, które odniosły sukces. Został uruchomiony we wrześniu 2013 r. W ramach pierwszej oferty monet na platformie BitcoinTalk Forum, na którym udało mu się zebrać bitcoiny o wartości około 16 800 USD.

Kryptowaluta została zaprojektowana, aby służyć jako platforma blockchain, która umożliwia małym firmom, korporacjom, Powiązany obraza banki wdrażają własne aplikacje typu blockchain.

Jedna moneta NXT miała wartość 0,0000168 $ w swoim debiucie ICO. Najwyższa cena tokena NXT osiągnęła najwyższy poziom 2,15 USD, co przyniosło wówczas imponujący zwrot z inwestycji w wysokości 1477000%.

ODROBINA  

Projekt IOTA to unikalny projekt blockchain, który łączy Internet rzeczy z elementami blockchain. Jest to jedyna kryptowaluta, która nie wykorzystuje pełnego łańcucha bloków. Zamiast tego stosuje nowatorską technologię o nazwie Splot, który rozwiązuje problemy skalowalności i opłat transakcyjnych.

Pierwsza oferta monet odbyła się w listopadzie i grudniu 2015 r., W ramach której zabezpieczyła środki w wysokości ponad 400 000 USD. W tym czasie tokeny IOTA zostały sprzedane za mniej niż 0,001 USD, osiągając łącznie miliard tokenów IOTA. Token MIOTA osiągnął szczyt na 5,69 USD i chociaż nie był to tak wysoki wynik w porównaniu z niektórymi innymi ICO, przyniósł zwrot z inwestycji w wysokości 332,500% swoim wczesnym inwestorom.

Ethereum  

Ethereum jest prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych blockchainów na rynku. Platforma została uruchomiona w 2013 roku przez Vitalika Buterina i została stworzona do obsługi inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji (DApps).

Wynik obrazu dla logo Ethereum png

Ze względu na potencjał Ethereum dla różnych branż, jego rodzima waluta cyfrowa, Eter, odnotował niesamowity wzrost od czasów ICO.

Pierwsza oferta monet zadebiutowała latem 2014 roku, kiedy sprzedano 11,9 miliona tokenów Ether, co pozwoliło zebrać 16 milionów dolarów w zaledwie 42 dni. Cena, po której zaoferowano wówczas Ether, wynosiła 0,311 USD.

W styczniu 2018 roku ETH osiągnął rekordowy poziom 1417 USD, co zaowocowało zwrotem z inwestycji na poziomie prawie 457 000%, co czyni go jednym z najbardziej udanych ICO wszechczasów..

NEO

NEO, dawniej AntShares, jest pierwszym publicznym startupem blockchain w Chinach. To kolejna platforma DApp i inteligentnych kontraktów, która umożliwia użytkownikom tworzenie własnych tokenów lub „platform inteligentnych zasobów”.

Pierwsza runda ICO odbyła się w październiku 2015 r. I sprzedała 17,5 miliona tokenów za 550 000 USD. Wtedy token nadal sprzedawał się pod paskiem ANS, ale w 2017 roku zmienił nazwę na NEO. Początkowa cena tokena ANS / NEO wynosiła 0,032 USD.

We wrześniu 2016 roku odbyła się druga crowdsale na finansowanie rozwoju platformy; Sprzedano 22,5 miliona dolarów tokenów NEO i zebrano 4,5 miliona dolarów.

Cena NEO osiągnęła swój szczyt w wysokości 196,85 USD 15 stycznia 2018 r., Co oznaczało zwrot z inwestycji w wysokości 615 056,25%, co czyni ją przykładem tego, jak skuteczne ICO powinno być realizowane.

Spectrecoin

Spectrecoin to zorientowana na prywatność cyfrowa waluta Proof-of-Stake (PoS), która umożliwia użytkownikom przeprowadzanie anonimowych transakcji.Wynik obrazu dla logo Spectrecoin png

Kryptowaluta została uruchomiona pod koniec 2016 roku, kiedy anonimowe waluty cyfrowe zaczęły przyciągać inwestorów kryptowalutowych. XSPEC miał początkową wartość 0,001 USD, a przy jego rekordowo wysokiej cenie został sprzedany za 6,56 USD, co dało w tym czasie 655 900,00% zwrotu z inwestycji..

Stratis

Stratis to platforma typu blockchain-as-a-service (BaaS), która umożliwia tworzenie aplikacji typu blockchain do użytku korporacyjnego.

Jego pierwsza oferta monet została uruchomiona w czerwcu 2016 roku, dzięki czemu udało się zebrać walutę cyfrową o wartości 600 000 USD. Token Stratis, STRAT, został sprzedany po cenie początkowej 0,007 USD za token. Jego rekordowa cena wyniosła 22,66 USD w dniu 9 stycznia 2018 r.

W chwili pisania tego artykułu cena Stratis wynosi 0,865911 USD. Oznacza to 38 600 procent zwrotu z inwestycji dla wczesnych posiadaczy tokenów w ciągu dwóch lat.

Arka

Będziemy kontynuować naszą listę udanych ICO z Ark. Projekt ma na celu oferowanie „kompleksowych rozwiązań blockchain” programistom, użytkownikom i start-upom.

Podczas Ark ICO projekt zdołał zebrać 942 000 $, a jeden token ARK został sprzedany za 0,01 $. Początkowo oferowany w cenie 0,04 USD, na najwyższym poziomie wzrósł do prawie 11 USD, zapewniając zwrot z inwestycji w wysokości ponad 35 000%.Powiązany obraz

Ark rozpoczął sprzedaż tokenów w listopadzie 2016 roku, kiedy był jednym z nielicznych kompleksowych rozwiązań blockchain na rynku. Doprowadziło to do wzrostu o prawie 950 000 USD – bardzo dużo jak na koniec 2016 r., Kiedy rynek ICO był znacznie mniej rozwinięty.

Storj

Storj był jednym z pierwszych projektów blockchain oferujących zdecentralizowane rozwiązania do przechowywania danych w chmurze. Token zaczął handlować jesienią 2014 roku, po pierwszym ICO; Zebrano 461 000 $, a jeden token miał wartość 0,009 $.

W 2017 roku Storj przeprowadził kolejny crowdfunding, zapewniając 30 milionów dolarów i kolejne 3 miliony dolarów w postaci finansowania zalążkowego. Jego rekordowy poziom wyniósł 2,96 USD, co dało zwrot z inwestycji na poziomie prawie 33 000%. Chociaż dwa dolary nie są aż tak imponujące, zwrot z inwestycji sprawia, że ​​jest on gościem na naszej liście udanych ICO.

Końcowe przemyślenia

W ten sposób kończymy naszą listę 8 najbardziej udanych ICO według ich zwrotu z inwestycji. Inwestowanie w nowy projekt zawsze wiąże się z ryzykiem, ale istnieje kilka tokenów, które mogą przynieść znaczące zyski.

Przedstawiony obraz: Rodzina dziadków

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me