Analiza wartości i rynku Pi Network (PI) w 2021 r

Wartość sieci Pi

Kryptowaluta Pi to projekt, który ma na celu umożliwienie wydobywania cyfrowej waluty na urządzeniach mobilnych. Wydobywanie popularnych kryptowalut, takich jak Bitcoin, jest kosztownym przedsięwzięciem, zwłaszcza wraz z pojawieniem się ASIC. Od dawna istnieje argument, że wydobywanie BTC pochłania dużo energii, co zdaniem krytyków Bitcoina jest marnotrawstwem.

Obecnie istnieje co najmniej 8000 kryptowalut, z których wiele poprawiło się w niektórych aspektach Bitcoin. Na przykład Bitcoin Cash (BCH), rozwidlenie Bitcoinów, szczyci się szybszymi i tańszymi transakcjami, podobnie jak Litecoin (LTC). W przypadku Pi poprawa dotyczy aspektu wydobywania, starając się, aby wydobywanie kryptowalut było tak łatwe, jak korzystanie z dowolnej aplikacji społecznościowej.

Przegląd sieci Pi

Uruchomiony w marcu 2019 roku projekt oparty jest na najnowocześniejszej technologii umożliwiającej wydajne wydobywanie energii PiCoin, oryginalnej waluty sieci. Entuzjaści kryptowalut zainteresowani wydobyciem kryptowalut mogą łatwo zarobić na PiCoin, instalując aplikację mobilną.

Jedną godną uwagi cechą sieci Pi jest to, że jest tak wydajna w kopaniu, że nie musisz trzymać telefonu podłączonego do ściany. Ten proces jest naprawdę energooszczędny i możesz to zrobić bez wyczerpywania baterii telefonu. Ponadto, korzystając z telefonu, możesz wydobywać PiCoin w podróży, niezależnie od tego, czy jesteś w podróży, czy po prostu w domu. To doskonale pasuje do napiętych harmonogramów, które charakteryzują dzisiejsze życie przeciętnego człowieka.

Aby zapewnić zaufanie, sieć Pi wykorzystuje Stellar Consensus Protocol, algorytm konsensusu używany przez sieć Stellar do weryfikacji transakcji. Został jednak zmodyfikowany, aby umożliwić osobom fizycznym wydobywanie PiCoin na urządzeniach mobilnych i innych. Według Biała księga Pi, jednym z powodów tworzenia kryptowaluty jest zrównoważenie niedoboru i dostępu do pieniędzy. W ten sposób umożliwiając jednostkom uzyskanie nagrody w postaci wydobywania na swoich telefonach, co jest znaczącym sposobem na osiągnięcie tego.

Oprócz samego umożliwienia wydobywania kryptowaluty Pi na urządzeniach mobilnych, wartość sieci Pi obejmuje inteligentne kontrakty, które są obsługiwane głównie przez Ethereum (ETH). Za pośrednictwem sieci Pi użytkownicy mogą mieć dostęp do inteligentnych kontraktów i używać ich do różnych celów.

Kim są użytkownicy sieci Pi?

Użytkownicy sieci Pi są rozproszeni na całym świecie. Pomagają w rozbudowie sieci, wykonując różne funkcje w celu utrzymania sieci. Istnieją trzy kategorie tych użytkowników, a mianowicie:

Pionierzy: utrzymują zajęcie sieci, logując się codziennie do swojej aplikacji i potwierdzając, że nie są robotami.

Współtwórcy: budują zaufaną sieć, dostarczając listę pionierów, których znają osobiście.

Ambasadorzy: korzystają z sieci Pi, a także przedstawiają innych użytkowników poprzez skierowania. Innymi słowy, są twórcami zespołów.

Węzeł: Użytkownik, który łączy role dwóch pierwszych i obsługuje węzeł sieci Pi. Ta kategoria użytkowników sieci pomaga zweryfikować sieć i zachować jej integralność, oprócz odgrywania innych ról. Każdy, kto gra jakąkolwiek z powyższych ról, może zdobyć nowe monety Pi za swoje role w utrzymywaniu sieci.

Konstrukcja sieci Pi sprawia, że ​​jest bardzo wygodna w użyciu, w tym celu użytkownicy przenieśli się do niej. W ciągu dwóch miesięcy od uruchomienia sieć już to zrobiła nagrany ponad 200 000 aktywnych użytkowników. Na początku lutego 2021 roku w sieci było co najmniej 2,5 miliona górników, którzy wydobywały kryptowalutę za pomocą różnych urządzeń i łącznie ponad 10 milionów użytkowników.

Nawet przy takim postępie sieć Pi wciąż jest w pierwszej z trzech faz projektu. Krypto Pi będzie dostępne na giełdach kryptowalut pod koniec trzeciej fazy. Na tym etapie ci, którzy teraz wydobywają, będą mogli wymieniać swoją kryptowalutę Pi na inne waluty. Projekt jest nadal w fazie beta, a nowych górników można dodawać wyłącznie za zaproszeniem. Wydobywanie Pi będzie kontynuowane, dopóki sieć nie osiągnie 10 milionów zaangażowanych pionierów (górników). W tym momencie nagroda za wydobycie spadnie do zera.

Przy tak ograniczonym wydobywaniu nowych monet waluta sieci może prawdopodobnie stać się bardzo rzadka, a więc może być cenniejsza, ponieważ podaż w obiegu zostanie ustalona, ​​podobnie jak Bitcoin.

Przewidywanie wartości i ceny sieci Pi

Ponieważ Pi jest nadal w fazie Beta, dość trudno jest przewidzieć wartość sieci Pi. Górnicy wyrazili optymizm co do przyszłej wartości tego rozwiązania ze względu na wydajność i łatwość użytkowania w górnictwie.

Jednak pomimo tego, że nie pojawiła się jeszcze na giełdach, a więc nie ma prawdziwej wartości, na razie giełda kryptowalut Changelly podała pewne prognozy cenowe. Giełda przewidywała, że ​​wartość sieci Pi wyniesie 0,16 USD na początku 2020 r. Nie doszło do tego, a obecnie wartość wynosi 0,00 USD..

To szansa dla nowych górników na wejście do projektu i rozpoczęcie wydobycia. Aby mieć jak najwięcej kryptowalut przed rozpoczęciem handlu. Changelly przewiduje również, że cena może wzrosnąć do 5 USD do 2025 r., A ci, którzy już posiadają kryptowaluty, mogą do tego czasu znacznie zyskać..

Wniosek

Wartość sieci Pi prawdopodobnie wzrośnie, gdy w końcu pojawi się na giełdach. Zespół sieci Pi planuje uczynić Pi Crypto najpopularniejszym w przyszłości. Niektórzy ludzie już nazywają to „przyszłym Bitcoinem”. Jeśli chcesz być częścią tego rewolucyjnego projektu kryptowalutowego i wydobywać kryptowaluty na swoich urządzeniach mobilnych, nadal możesz to zrobić teraz i być częścią przyszłości.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me